رئیس سازمان حج و زیارت ایران: برخورد سعودی با تمام زائران یکسان است

صادق حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت ایران تاکید کرد، نحوه تکریم تمام زائران در سعودی یکسان است و در این کشور با همه به سویه برخورد می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت ایران شنبه 11 تیر در گفت‌وگو با «العربیه» اظهار داشت: «من هیچ مشکلی مشاهده نکردم و نحوه تکریم زائرینی که از فرودگاه وارد می‌شدند، نحوه تکریم واحدی بود و هیچ فرقی بین زائرین ایران و دیگر کشورها مشاهده نکردم و برخورد دوستانه و صمیمی بود و با گلاب و خرما پذیرایی می‌کردند.» حسینی در ادامه به «العربیه» گفت: «من پیش از تشرف زائرین به سرزمین وحی در سخنرانی خود به آنها تاکید کردم که همه ما ملزم به احترام به قوانین کشور میزبان هستیم و این موضوع، آویزه گوش همه هست و همانطور که دوستان از زائرین ایرانی تکریم می‌کنند، زائرین ما هم باید به قوانین و مقررات شما احترام بگذارند.»

این در حالی است که جمعیت خیریه «هدیه به زائرین حج و عمره» در راستای مشارکت در موسم حج امسال، مجموعه‌ای از برنامه‌ها و خدمات را از بدو ورود حجاج تا پایان مراسم حج راه‌اندازی کرده است که مراحلی چون «خوراک روح، غذای بدن، مهمان نوازی، مراقبت و نمایندگی‌ها» را شامل می‌شود.

حسان الریس مدیر اجرایی این جمعیت توضیح داد که جمعیت «هدیه به زائرین حج و عمره»، زیر نظر وزارت حج و عمره سعودی تلاش می‌کند تا تعدادی از نقاط تماس با زائران را از بدو ورود تا پایان مراسم پوشش دهد. برنامه‌های این جمعیت مراکز ورود در فرودگاه‌ها، جاده‌های زمینی، بندر اسلامی جده، مکه مکرمه و المدینه المنوره را شامل شده است.

به گفته او این جمعیت در اماکن مقدسه در عرفات، مزدلفه و منا بعد از ایام تشریق و در مکه مکرمه و مدینه منوره در نقاط خروج در مراکز گروه‌بندی حجاج وابسته به وزارت حج و عمره حضور دارد.

از سویی، ریاست کل امور حرمین شریفین، تلاش گسترده‌ای را در قالب سیستم یکپارچه خدمات تنظیف، حمل‌ونقل، شست‌و‌شو و ضدعفونی روزانه مسجد الحرام به وسیله 4 هزار خدمه زن و مرد و به کارگیری 130 هزار لیتر مواد شوینده و نزدیک به 35 هزار لیتر مواد ضد عفونی‌کننده با استفاده از روبات‌ها را برنامه‌ریزی کرده تا زائرین خانه خدا بتوانند اعمال حج را با برخورداری از بیشترین امکانات و در کمال ایمنی انجام دهند.
+2
رأی دهید
-27

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  keyanrad - منچستر، انگلستان
  این برای پول خودش و خانوادش رو کل دودمانش رو میفروشه چه برسه به غربیه، درامدی رو که این بابا داره چرا باید با گفتن واقعیت آجر کنه
  0
  3
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.