خامنه ای: هر کس مردم را از آینده نا امید کند برای دشمن دارد کار میکند، چه بداند چه نداند

رادیو فردا: همزمان با افزایش انتقادها از ناکارآمدی ابراهیم رئیسی و دولت وی و بالا گرفتن اعتراضات، رهبر جمهوری اسلامی گفت که «ناامید» کردن مردم از آینده و القای «نابلد» بودن مسئولان کشور «کار کردن برای دشمن» است.

علی خامنه‌ای این اظهارات را روز ۲۲ خرداد در دیدار با «دست‌اندرکاران کنگره شهدای جامعه عشایری» بیان کرده، اما متن سخنرانی او روز سه‌شنبه،‌ ۳۱ خرداد، منتشر شد.

وی گفت: «در فضای مجازی و گاهی متأسفانه در فضاهای رسمیِ خودِ ما اینها را بین مردم جوری پخش می‌کنند که مردم به این نتیجه برسند که راه‌ها بن‌بست است، راه‌ها خطا است یا به این نتیجه برسند که مسئولین کشور، مدیریت کشور، بلد نیستند کشور را اداره کنند.»

وی اضافه کرد که این نوع عملکرد در «فضاهای رسمی» عمدی نیست و از روی «غفلت» است، اما همین هم از نظر او «به سود دشمن تمام می‌شود».

آقای خامنه‌ای در ادامه دفاع از عملکرد مقامات فعلی کشور اضافه کرد: «هر کسی مردم را نسبت به فعالیت و تلاش و برنامه‌ریزی‌های مسئولین کشور بی‌اعتقاد و بدبین بکند، دارد به سود دشمن کار میکند؛ چه بداند، چه نداند.»

او با دفاع از عملکرد مقام‌های حکومتی، از این که تلویزیون جمهوری اسلامی بعد از ماجرای سرقت از بانک ملی خیابان انقلاب در تهران، انتقاداتی را متوجه عملکرد پلیس کرده انتقاد کرد و گفت در حالی که نیروی انتظامی باید «تشویق بشود»، «در رسانه‌ ملی خود ما جوری حرف زده می‌شود که به جای تشویق، کأنه سرزنش می‌شوند».

وی در شرایطی خواستار تشویق نیروی انتظامی می‌شود که به گفته حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، سارقان پس از آن که ۱۴ ساعت بدون هیچ دردسری در شعبه بانک حضور داشتند، «روز بعد، متوجه شدند که برخی از لوازم‌شان داخل شعبه بانک جا مانده است که دوباره می‌آیند و برخی را پاکسازی می‌کنند و برخی را نیز در نقاط مختلف بانک جاسازی می‌کنند».

ارزش اموال سرقت شده از صندوق‌های امانات در این شعبه بانک ملی حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعلام شد که از دارایی خود شعبه دانشگاه بانک ملی بیشتر است.

علی خامنه‌ای همچنین درباره بهره‌برداری «دشمن» از «هر کاری در کشور علیه سنت‌های دینی و مقدسات دینی انجام بگیرد» هشدار داد،‌ اما اظهارات او در شرایطی مطرح می‌شود که پس از به قدرت رسیدن ابراهیم رئیسی در ایران، اختلافات در میان طیف‌های مختلف جناح محافظه‌کار در قالب تسویه‌حساب‌های سیاسی ابعاد تازه‌ای یافته است.

رهبر جمهوری اسلامی از آن رو که این جناح‌ها در داخل حاکمیت قرار دارند، اقدامات اطلاعاتی -امنیتی آنها و افشاگری علیه یکدیگر را از روی «غفلت» دانسته و تنها در مورد بهره‌برداری «دشمن» از این دعواهای سیاسی امنیتی هشدار داده است.

پس از افشای سفر خانواده محمدباقر قالیباف به ترکیه برای خرید سیسمونی که از سوی طیف عدالت‌خواه وابسته به جناح محافظه‌کار انجام شد و نیز انتشار خبرهایی درباره نقطه‌نظرهای سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت، درباره مذاکرات هسته‌ای و تنش لفظی با برادران لاریجانی در مجمع، شماری از فعالان رسانه‌ای محافظه‌کار از سوی سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شدند.

سازمان اطلاعات سپاه اتهام بازداشت‌شدگان را «تشویش اذهان عمومی و انتشار اسناد طبقه‌بندی‌شده» اعلام و ادعا کرده که آنها می‌خواستند از طریق انتشار این اسناد و «با انتشار اخبار گزینشی و کذب، در میان مسئولین کشور ایجاد اختلاف نمایند».

رهبر جمهوری اسلامی به طور مشخص به نام فرد یا گروهی اشاره نکرده، اما اشاره کرده است که دشمنان فکر می‌کنند «چه کار کنند که عقیده‌ مردم این بشود که آینده‌ای ندارند، آینده بن‌بست است و در کوچه‌ بن‌بست قرار دارد؛ روی این برنامه‌ریزی می‌کنند، در فضای مجازی و گاهی متأسفانه در فضاهای رسمیِ خودِ ما اینها را بین مردم جوری پخش می‌کنند که مردم به این نتیجه برسند که راه‌ها بن‌بست است، راه‌ها خطا است یا به این نتیجه برسند که مسئولین کشور، مدیریت کشور، بلد نیستند کشور را اداره کنند.»

اظهارات آیت‌الله خامنه‌ای در شرایطی بیان شده است که روزی نیست که در چند شهر مردم برای اعتراض به خیابان‌ها نیایند و علیه مسئول یا مقامی «نالایق» شعار ندهند و شعار «رضاشاه، رحمت شاد» سر ندهند.
+8
رأی دهید
-100

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  vg2000 - اسلو، نروژ

  یک گاو آوردن کردن رهبر که هیچی بلد نیست بگه فقط زر میزنه دشمن دشمن
  5
  69
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۴
  ۵۷
  مارشال زرد - وپرتال، آلمان

  دشمن ما همینجاست‌ ، دروغ میگن آمریکاست. سید علی یا خودت را زدی به خریت و یا واقعا ابله‌هستی. بزودی جام‌زهر را مینوشی‌یا با زور میریزیم‌تو حلقت😄😄😄😄😄😄😄😄
  3
  64
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۷
  ۵۸
  Amir Sayeh - هامبورگ، آلمان

  مجنونی بنام علی خامنه ای , تقریبا 30 است که میچاپد, میدزد, میکشد, غارت میکند و.... ایشان را باید تحویل بیمارستان روانی داد. کسی که چشم دیدن این هم فجایع خودکرده را ندارد, تدبیری نیست, جز.......
  3
  61
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  بنده هم نظر خود را در مورد بانک ملی‌ دارم. تز یکی‌ از دوستان است.۲ سناریو دارد. سناریو اول. دختر رفسنجانی گفت. با بام تمام اسرار آقا را در این صندوق‌ها امانتی گذاشته. سپاه هم هل شد.شب آمد و همه چیز را دزدید. سناریو ۲. ۳۰۰ عدد صندوق امانت بود. ۲۷۵ تا مال سپاه با اسرار جنگی و ۲۵ تا مال مردم عادی. برادران موسی‌ اول دوربین‌ها فرودگاه را از کار انداختند. یک چاهی نوشیدند بعد آمدند بانک ملی‌. زرتی همه دوربین‌ها را از کار انداختند .۲۷۵ صندوق را خالی‌ کردند یک عکس هم از شیخ علی‌ در شرت گذاشتند . با نوشته. شیخ علی‌ رنگ شرت تو را هم می‌‌دانیم. سپاه هم هل شد. آمد بقیه ۲۵ تا دزدید. تا بگوید. به ما ربطی نداشت. مال همه را دزدیدند. از آن طرف هم مسئولین چند نفر را دستگیر و گفتند این‌ها بودند.نتیجه اخلاقی‌. موساد راضی‌. سپاه راضی‌. مسئولین راضی‌. که همه کار خود را درست انجام دادند. راسو راستگو دروغگو نظر شما چیست؟ گیر ندی به رضا شاه که او مقصر بود.
  6
  38
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۷
  ۵۵
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  اولین کسی که باعث نا امیدی مردم از آینده شده خود تو هستی ملعون، پس به اعتراف خ.دت برای دشمن کار میکنی، بلکه خود دشمن تو هستی!
  2
  63
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۵
  ۶۱
  mina minavand - هانور، آلمان

  فکر کنم بهش نهار ندادند و نمیدونه چی میگه.
  2
  54
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹
  ۴۰
  rahjoo - مازندران، ایران

  انکه دشمن خامنه ای باشد بهترین دوست ایران خواهد بود!
  5
  57
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  پس با این حساب خود علیل وقیح و دور قابچینها و مزدوران ریز و درشتش با سیاستهای مستبدانه و جنایتکارانه و ابلهانه شوکه اینگونه باعث ناامیدی مردم به حال و آینده شون شدند، دشمن واقعی مردم و مملکتند !! صد لعنت به همشون .
  3
  57
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳
  ۳۲
  arian1 - ابادان، ایران

  فقط خفه خون بگیر آخوند فاسد و لواط کار
  5
  57
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران

  در اطراف خامنه ای یکی نیست که بهش بگه ، الاغ ۴۳ سال از انقلاب منحوس تو گذشته است ، روز بروز وضع مردم بدتر شده ، الان اینده ۴۳ سال قبل تو میباشد ! و طی این ۴۳ سال گذشته چه گ. خوردی که پس از این میخواهی بخوری ؟!؟
  5
  52
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  لب و لوچه ات را پاک کن که آثار رنگهای زرد و قهوه ای بر لبانت پیداست!
  2
  46
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۷
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران

  پس چرا زمان شاه مردم را از آینده شون گذاشتید؟؟ آیا حالی هست که به آینده فکر کنیم؟؟
  3
  32
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  اتفاقا ما این روزها بیشتر از قبل به آینده امیدواریم چون به سقوط سرنگونی و مرگ نکبتبار تو نزدیکتر داریم میشیم.
  2
  38
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۶
  ۵۳
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  . عجب, بالاخره عظما هم متوجه شد که داره برای دژمن کار می کنه. در اینک عظما این مطلب رو میدونه یا نمیدونه به قول مش قاسم یه کمی مشکوفم. ولی به قول امیر کبیر اگر میدونه که تکلیفش روشنه و اگر نمی دونه وای به حالش که در صدر نشسته و اسم رهبر روی خودش گذاشته.
  2
  35
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۰
  ۳۲
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا

  بیچاره آخر عمری دیوونه شده خیلی چرندیات زیاد میگه
  2
  26
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۵
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت

  به کامنتها توجه کنید اونوقت می‌بینید که دشمنان ایران به چه فلاکتی افتادن .درود بر خشایار شاه زمان خامنه ای که امپراطوری ایران بزرگ رو دوباره کلید زده ...... در حرکت این قافله مشکلی ایجاد نخواهد کرد .به پیش
  29
  2
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۱
  ۵۳
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::سرزمین اریا - کویت ، کویت::]. سعی میکنی مردم ایران رو فریب بدی یا خودتو. اگر منظورت مردم ایرانه که از همیشه هوشیارترن ودست شماولایی ها براشون رو شده. ولی من فکر میکنم داری سعی می کنی خودتو فریب بدی. شما ولایی ها سعی کنید این مسئله رو درک کنید: 44 سال قبل مردم ایران راه اشتباهی رو رفتن و مملکت رو به خاطر اعتمادی که به روحانیت داشتن دودستی در اختیار این جماعت قرار دادن. این 44 چهار سال حکومت شما ولایی ها ثابت کرد که مرام, مسلک, مکتب, بینش یا ایدئولوژی اسلامی شما جواب نمیده. چرا شما نمی خواهید درک کنید و بپذیرید, مکتب وبینش شما جوابگوی دنیای امروز نیست. مملکت رو در مرز انحطاط و نابودی قرار دادید. این قبری که بالاسرش گریه میکنید, مرده توش نیست. سر عقل بیاید و مملکت رو به مردم برگردونید, شاید فردا دیر باشه.
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.