سه قایق سپاه «با سرعتی خطرناک» به دو کشتی آمریکایی نزدیک شدند

یو‌اس‌اس سیروکو و یو‌اس‌ان‌اس چاکتا کانتی در حال عبور  از آب‌های بین‌المللی در خلیج فارس بودند که سه قایق سپاه نزدیک شدندایندیپندنت فارسی: روز دوشنبه سه قایق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با سرعت زیاد و به‌طور «خطرناک» به دو کشتی آمریکایی در خلیج فارس نزدیک شدند. گزارش‌ها حاکی از آن است که این ماجرا حدود یک ساعت ادامه داشت و سرانجام قایق‌های سپاه محل را ترک کردند.

به گزارش واشینگتن‌پست، کشتی گشت‌زنی کلاس سایکلون به نام یو‌اس‌اس سیروکو و کشتی حمل‌و‌نقل سریع یو‌اس‌ان‌اس چاکتا کانتی در حال عبور عادی از آب‌های بین‌المللی در خلیج فارس بودند که سه قایق تندرو سپاه به این دو کشتی نزدیک شدند.

این تازه‌ترین برخورد قایق‌های سپاه و شناورهای آمریکایی در خلیج فارس است. سال گذشته نیز سه قایق تندروی سپاه به‌طور خطرناکی اطراف دو شناور آمریکایی در خلیج فارس مانور دادند و به آن نزدیک شدند. ایالات‌متحده امریکا در سال ۲۰۲۰ نیز ۱۱ مورد نزدیک شدن ناامن و غیرحرفه‌ای شناورهای سپاه به کشتی‌های آمریکایی را گزارش کرد. آمریکا پهپادها و هواپیماهای ایرانی را نیز به مانور خطرناک اطراف شناورهای خود در آب‌های بین‌المللی متهم می‌کند.  صدا و سیما و رسانه‌‌های داخلی جمهوری اسلامی ایران معمولا از این برخوردها استفاده تبلیغاتی می‌کنند. مقامات جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده‌اند که هدف بیرون راندن نیروهای آمریکایی از منطقه است.

یک مقام نظامی آمریکایی به واشینگتن‌پست گفت قایق‌ها تنها زمانی تغییر مسیر دادند که سریوکو اقدام به هشدار صوتی کرد. براساس این گزارش قایق‌ها به فاصله ۴۵ متری کشتی چاکتا نزدیک شده بودند و کشتی سریوکو ناگزیر به شلیک منور اخطار شد.

جوزف بوچینو، سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا گفت: «اقدامات نیروی دریایی ایران مطابق با استانداردهای بین‌المللی دریانوردی امن نبود و ریسک اشتباه محاسباتی و برخورد را افزایش می‌دهد. او تاکید کرد که نیروهای سنتکام برای تقویت امنیت منطقه به پرواز، دریانوردی و فعالیت در هر جایی که قوانین بین‌المللی اجازه دهد، ادامه می‌دهند.

برخورد جدید قایق‌های سپاه با کشتی‌های امریکایی در آستانه سفر جو بایدن، رییس‌جمهوری آمریکا به منطقه و دیدار او با مقامات ارشد عربستان سعودی اتفاق می‌افتد. همچنین مذاکرات هسته‌ای برای احیای برجام که برای یک سال در دولت بایدن ادامه داشت نیز از نیمه اسفندماه در حالت تعلیق قرار دارد و دولت بایدن هنوز با درخواست تهران برای حذف نام سپاه از فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی وزارت امور خارجه آمریکا موافقت نکرده است.
+28
رأی دهید
-85

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  در یک عملیات دشوار و پیچیده سه قایق سپاه «با سرعتی خطرناک» به دو کشتی آمریکایی نزدیک شدند و مشت محکمی بر دهان یاوه گویان غرب زدند و گفتند این است اقتدار
  11
  38
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۵
  ۳۲
  Darknet - لندن، انگلستان

  اینها اگر خطرناک بودن، وقتی دونالد ترامپ دستور داد اگر قایق های سپاه نزدیک شدن بزنیدشون، ان وقت سریع همشون قایق هاشون رو بردن توی ساحل و به پناهگاهاشون نقل مکان کردن.
  9
  41
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۶
  ۴۶
  هانسن - سیدنی، استرالیا

  جنگ نعمت است ولیکن راه قدس از کربلا می‌گذرد 🤐🤐🤐این حکومت فقط جنگ و بدبختی رو برای مردم به ارمغان آورده هنوز هم ول‌کن نیست لعنتی‌ها
  6
  44
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۵
  ۴۰
  rahjoo - مازندران، ایران

  یاد خرمگس معرکه افتادم..سپاه بیشتر شبیه این حشره هست.بدون هیچ دستاوردی برای مردم ایران و در خدمت خامنه ای و روسیه
  12
  50
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۸
  ۳۴
  khyar - اوپسالا، سوئد

  یادش بخیر زمون مم پهلوی ناو های امریکا را بار ژیان مهاری میکردیم می آوردیم تهرون .
  33
  6
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۰
  ۳۶
  siavash786 - آمریکا، ایالات متحده امریکا
  [::khyar - اوپسالا، سوئد::]. حدود ۱۰۰۰ نوع خیار وجود دارد ، شما کدامین هستی که همان ژیان خیلی بهتر از پراید بوده ؟ دوم اینکه زمان محمد رضا شاه ناوهای جنگی سمت خلیج فارس نمی آمدن ، حتما دلیلش را میدانی ولی خودت را جاهل فرض میکنی. بخاطر داشته باش کسیکه تو اطاق شیشه ایی میشینه خونه مردم سنگ پرت نمیکنه
  6
  24
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۴
  ۳۴
  khyar - اوپسالا، سوئد
  [::siavash786 - آمریکا، ایالات متحده امریکا::]. البته که دلیلش را میدونم ، وقتی با یک جلسه گوادلوپ میتونی اردنگی به مم رضا بزنی دلیلی نداره از زور استفاده کنی .حدتون همینه نه کمتر نه بیشتر ، با پنج مین حرف زدن نسختون پیچیده میشه .
  13
  3
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰
  ۴۱
  ولش کن - تهران، ایران
  دلار کشید بالا
  1
  5
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱
  ۴۵
  فرهاد۱۹۷۷ - لوس‌انجلس، ایالات متحده امریکا
  [::khyar - اوپسالا، سوئد::]. امثال تو یا احمق هستید ویا خودتان را به حماقت میزنید. اینرا بیاد داشته باش اگر گلوله‌ای ایندفعه در برود و چنگی صورت بگیرد،این چنگ موهبت آلهی برای این اخوندان مفت خور زالو صفت و یاوه گویان‌اشل مثل تو نخواهد بود. مردم شما ها......، زالو صفتان را در هر کجا که باشید پیدا خواهند کرد و تکه‌تکه‌تان خواهند کرد خواهند کرد. از آن روز که نزدیک است بترسید.
  1
  13
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۴
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران
  [::khyar - اوپسالا، سوئد::]. اقای خیار چفتل ، محمد رضا شاه با پشتیبانی دنیای قدرتمند اروپا و امریکا خودش را ژاندارم خلیج فارس معرفی میکرد و در ورود و خروج کشتی ها نقش تعین کننده داشت ، ولی حالا خلیج فارس شده پایگاه ناوگان های اتمی دنیا ، و با لولو خور خوره کردن ج.ا (پهلوان پنبه) عنان اختیار ۴۰ در صد نفت دنیا را در دست سردمداران اروپا و آمریکا میباشد . یعنی ج.ا منافع امریکا و اروپا را تامین میکند.
  2
  9
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۳
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  دوران هژمون آمریکایی رو به پایان هست .زدن گلوبال هوک و موشک باران پایگاه عین الاسد این جرات رو به بقیه کشورها داد که خواستن توانستن است .از اینطرف ونزوئلا در کنار آمریکا در برابر تحریم‌ها مقاومت میکنه و از اونطرف کلمبیا رهبری ضد آمریکایی انتخاب میکنه و روسیه هم که زده به گله شغالها و کاری کرده که تورم در اروپا و آمریکا رکورد بزنه .
  4
  2
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۱
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  [::khyar - اوپسالا، سوئد::]. عجب توهمی زدی تو دیگه!!!!
  1
  3
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۲
  ۳۶
  siavash786 - آمریکا، ایالات متحده امریکا
  [::khyar - اوپسالا، سوئد::]. چند سران چند ساله احمق در گوادلوپ اگر نشستن در همانجا تصمیم به جانشینی یک آدم احمق بیسواد ی را جایگزین مرد سیاستمداری که همه آنها را به زانو در اورده وارد کنند. اول برو کمی از کارهای قبل مطالعه کن و آنرا با رژیم فعلی مقایسه کن. اگر شعورش را داشته باشی راهت را پیدا می کنی. همچنین چند حزب خود فروخته با دروغ و نیرنگ به همراه دجالان باعث آن شورش ۵۷ شدن که شما هنوز به دنیا نیامده بودی . شما شاید همسن یکی از نوه هایم باشی که دکتر است و احتیاجی به نسخه پیچیدن شماها هم نیست. وطن سر زمین مادریت است و از آن با علم دانش دفاع کن نه با خرافات و نیرنگ و ریا . مثل پدرانتان نباشید که خام آنها شدن و میلیون ها نفر را به کشتن دادن و میلیونها را أواره فقیر و تهیدست .
  2
  3
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.