بازداشت یک ایرانی در هند به اتهام جعل هویت ماموران اطلاعاتی و سرقت از شهروندان خارجی

العربیه: پلیس هند، یکشنبه 29 خرداد یک شهروند ایرانی را که از ماه مه گذشته تحت عنوان جعلی «مامور اطلاعاتی» در دهلی نو اقدام به سرقت از شهروندان خارجی می‌کرد، دستگیر کرد.

به گزارش روزنامه «ایندین اکسپرس»، حسین رضافرد احمد، مه گذشته با روادید پزشکی وارد کشور شد و به هزنیه شخصی خود، گروهی از خلاف‌کاران را تشکیل داد و شهروندان خارجی را در نزدیک بیمارستان‌های بزرگ زیر نظر گرفته و در باصطلاح «بازرسی» کیف آنها به بهانه یافتن مواد مخدر، اقدام به سرقت محتویات و پول آنها می‌کرد.

به گزارش این روزنامه، یک شهروند سودانی سه‌شنبه، پس از خروج به همراه همسرش از بیمارستانی در جنوب دهلی، با رضافرد احمد به همراه سه نفر دیگر مواجه شد که خود را به عنوان مامور اطلاعاتی ستاد مبارزه با مواد مخدر معرفی کرد و خواهان بازرسی کیف وی برای یافتن مواد مخدر شد.

به نوشته این روزنامه، این شهروند سودانی بعد از رفتن رضافرد احمد و همراهانش متوجه شد که مبلغ 6500 دلار و همچنین 50 هزار روپیه هند (معادل 640 دلار) محتویات کیف او، مفقود شده است. با ورود پلیس و مشاهده ویدئو دوربین نظارتی، شماره خودروی رضافرد احمد و همراهانش شناسایی شد و آن‌ها متعاقبا دستگیر شدند.

در جریان بازجویی از رضافرد احمد روشن شد که وی ساکن تهران بوده و 21 مه گذشته وارد هند شده و به سرقت از این شهروند سودانی و جمعی دیگر از طریق صحنه‌سازی به عنوان مامور اطلاعاتی اعتراف کرد.
+74
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۶
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد

  دوستان: به کامنت یک شخص خود محور و کوته بین دقت بفرمایید که راجع به ملت ازبک بعد از خشونت یک مرد علیه خانمش چه می نویسد: ٭٭واقعا ازبک ها یک حیوان یا جانور هستند٭٭. پس در این قضیه کلاهبرداری و سرقت در هند، آیا درست است که مالباخته سودانی بگوید تمام ایرانی ها دزد و کلاهبردارند؟ قطعاً خیر! پس دست از بزرگ بینی برداریم و خطای یکنفر را به حساب یک ملت نگذاریم، و توهین به هیچ قوم و ملتی نکنیم.
  1
  59
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۳
  ۴۰
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا
  انگار با پلیس داره عکس یادگاری میگیره 🤣
  1
  12
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.