خشم زن آمریکایی از گرانی بنزین: ۹۸ دلار لعنتی برای پرکردن باک بنزین

زن خشمگین آمریکایی می گوید برای پر کردن باک بنزینم 98 دلار لعنتی را پرداخت کردم، 98 دلار . من باید بین خرید بنزین و خرید غذا یکی رو انتخاب کنم.حدس بزن کدومو باید انتخاب کنم؟ باید بتونم برم سر کاری که بهش نیاز دارم یا اصلا بتونم برم خرید کنم.شغلی که به اندازه کافی به من حقوق نمیده .در حالی که مردم برای  گربه ها 1000 دلار کمک می کنند.
 
افزایش بی‌سابقه قیمت بنزین در آمریکا؛ هر گالن برای نخستین بار به بالای پنج دلار رسیدیورونیوز:میانگین قیمت هر گالن (۳.۸ لیتر) بنزین در سراسر ایالات متحده آمریکا برای نخستین بار به بالای پنج دلار رسید.

طبق داده‌های انجمن خودروی آمریکا میانگین قیمت در روز شنبه ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد) پنج دلار بود. با این حال رانندگان در برخی از نقاط ایالات متحده به ویژه در کالیفرنیا هزینه بالاتری را برای بنزین پرداخت کردند.

طبق این گزارش میانگین قیمت بنزین بدون سرب از ۴.۹۸ دلار در روز گذشته به قیمت ۵.۰۰۴ دلار در هر گالن رسیده است.

میانگین قیمت تنها در هفته گذشته ۱۹ سنت افزایش یافته و نسبت به این زمان در سال گذشته ۱.۹۳ دلار افزایش قیمت داشته است.

دلایل مختلفی برای این افزایش قیمت ذکر می‌شود. افزایش قیمت جهانی نفت و تحریم‌ها علیه روسیه که یکی از تولیدکنندگان پیشرو نفت در جهان است از جمله دلایل این افزایش است. از سوی دیگر محدودیت‌هایی برای ظرفیت پالایش در ایالات متحده وجود دارد چرا که برخی از پالایشگاه‌ها در طول همه‌گیری تعطیل شدند. به تمامی این عوامل باید تورم بی‌سابقه در آمریکا را نیز اضافه کرد.

بر اساس گزارش داده‌های انجمن خودروی آمریکا کالیفرنیا با قیمت ۶.۴۳ دلار بالاترین قیمت بنزین به ازای هر گالن را داشته است. کمترین میانگین مربوط به می‌سی‌سی‌پی با قیمت ۴.۵۲ دلار است.

با این حال خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت که با وجود افزایش قیمت بنزین سفرهای جاده‌ای در ایالات متحده آمریکا همچنان در سطح بالایی قرار دارد و بسیار اندک نسبت به گذشته کاهش داشته است.

طبق گزارش آسوشیتدپرس گرچه برای نخستین بار قیمت بنزین سد پنج دلاری را شکست اما با در نظر گرفتن تورم هنوز یک رکورد نیست. بنزین در ژوئیه ۲۰۰۸ در آمریکا به ۴.۱۱ دلار در هر گالن رسید که معادل ۵.۴۰ دلار امروز است.
+62
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۳
  romano - تهران، ایران

  بنزینی که تو براش گریه میکنی مردم من دوطرفه از بیرون و از درون دارن در ازاش خون و اشک نزدیک به نیم قرن میدن.
  6
  42
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۳
  ۴۶
  Free Press - لندن، انگلستان

  دوماه پیش که جنگ اوکراین شروع شد اینجا گفتم که این جنگ بدستور سرمایه داران بزرگ دنیا، شامل جف بزوس و ایلان ماسک صورت گرفته نا بهانه ای باشه برای گران کردن سوخت، با‌تحربم روسیه و مجبور کردن مردم به رو آوردن به خودروهای برقی چون این دو نفر پول بسیاری در این صنعت سرمایه گذرای کرده اند و میخواهند در سریعترین زمان ممکن به سود برسند، و دوستان بمن حمله کردن که چه ربطی داره و چیز رو به شقیقه ربط دادی، در کمتر از دوماه قیمت سوخت در دنیا نزدیک به دو برابر شده و همه مجبور میشن تا خرخره زیر قرض برن و خودروهای آشغال برقی بخرن.
  10
  33
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۷
  ۵۹
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه
  به قول ضرب المثل خودتان، what goes around, comes around! به فارسی هم میشه هرچه کشت کنی، همان بدروی! این که نشد که عشق و حال دنیا مال شما و خفت و مذلت سهم ما!
  9
  28
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۰
  ۴۲
  majiddk - کپنهاک، دانمارک
  چهره و پوشش و عینک خانم که بیشتر شبیه اینه که در خیابانهای شوش و مولوی فیلم گرفته شده یا سایبری صادراتی به امریکاست وگرنه مردم امریکا که نیازی به پوشوندن گردن با روسری و استفاده عینک دودی برای ناشناس ماندن ندارند.
  9
  23
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۱
  ۱۰۵
  iranstrong - مریخ، یمن
  [::majiddk - کپنهاک، دانمارک::] شما هم یا دچار توهم هستی عزیز یا جنست ناخالصی داره همه رو مامور میبینی . قیمت بنزین در کالیفرنیا شده نزدیک به 9 دلار سرت رو از برف در بیار .
  9
  16
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۳
  ۴۲
  majiddk - کپنهاک، دانمارک
  [::iranstrong - مریخ، یمن::]. مشخصه که خودتم سایبری هستی وگرنه پرچم یمن روی پروفایلت چی میگه؟ بدجوری دست رفیق سایبریت رو شد که ناراحت شدی؟
  3
  10
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.