رفیق‌بازی حجت عبدالملکی / گزارشگر فوتبالی و روضه‌خوانی که مدیرعامل شرکت فولاد شده است!

روایتی از رفیق‌بازی سیصدروزه حجت عبدالملکی، وزیر کار برکنار شده و معاونانش!احمدرضا حائری
هم‌زمان با برکناری-استعفای حجت عبدالملکی از وزارت کار، خبری در رسانه‌ها منتشر شد که کمتر مورد توجه قرار گرفت؛ خبری که نشان داد صاحب تئوری "ایجاد شغل با یک میلیون تومان" نه با یک میلیون تومان بلکه با صدور احکام فله‌ای بسیاری از رفقا و نزدیکان خود را در مجموعه های اقتصادی زیرمجموعه وزارت کار صاحب شغل‌ها و مناصب مهم کرده است!

خبر این بود شخصی به نام امیرحسین حاجی رحیمیان که از جمله مهم‌ترین سوابقش گزارشگری برنامه‌های فوتبالی و نیز فعالیت در صنف "برگزارکنندگان مراسم سوگواری" به عنوان "روضه‌خوان" بوده، با حکم بیت‌الله برقراری رفیق و معاون وزیر! و رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، به عنوان سرپرست مدیرعاملی شرکت "تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان" منصوب شده است(سایت ایران مامن) البته آقای معاون وزیر برای جفت‌و‌جور کردن رزومه رفیق روضه‌خوانش چند ماهی حکم مدیریت روابط عمومی شرکت فولاد تاراز را به وی داده تا خودش را برای مدیرعاملی گرم کند!
امیرحسین حاجی رحیمیان ،خبرنگار برنامه 90 در استان اصفهانامیرحسین حاجی رحیمیان در حال مداحیخبر را که خواندم یاد اسماعیل گرامی فعال دربند حقوق بازنشستگان افتادم، عمو اسماعیل اکنون ۱۶ ماه است که در جهنم زندان تهران بزرگ دربند است. از نظر دستگاه امنیتی قضایی جرمش این بود که به عنوان یک بازنشسته خواهان حقوقی بود که کفاف حداقلی از استانداردهای زندگی‌ را بدهد، برای گرفتن حقش به خیابان آمد و از حق تجمع و اعتراض بازنشستگان کوتاه نیامد، و در ساختارهای ناکارآمد چه جرمی بزرگتر از مطالبه معیشت آن‌هم در کف خیابان وجود دارد!؟

بخش عمده‌ای از صندوق‌های بازنشستگی که صاحبان اصلی‌اش(بازنشستگان) این روزها در خیابان‌ها حقوق پایمال ‌شده‌شان را فریاد می‌زنند، زیر نظر همین وزارت‌خانه هستند که تا دیروز حجت عبدالملکی مجری سابق برنامه تلوزیونی "میدون" ادراه‌اش می‌کرد؛ و اکنون نیز می‌بینیم با وجود خروجش از وزارتخانه پس از ۳۰۰ روز، چنان چینش نیرویی از رفقا و دوستان در مجموعه این وزراتخانه انجام داده که تا ۳۰۰۰ هزار روز دیگر نیز آثارش از بین نمی‌رود!

اسماعیل گرامی و امثال او را می‌گیرند و به سال‌ها زندان محکوم می‌کنند، اما بازنشستگان خیابان را ترک نکردند، آقایان راس هرم تصمیم‌گیری خوب است این حقیقت آشکار را قبول کنند، در ساختاری که حق حاکمیت ملت را نقض و انتخابات را تعطیل می‌کنند، طبیعی است که مجری متوهم وزیر شود و گزارشگر روضه‌خوانش مدیرعامل شرکت فولاد! و البته طبیعی است که بازنشسته، معلم و کارگر نیز با وجود شدت سرکوب، برای فریاد زدن حقوق پایمال‌شده‌شان جایی مناسب‌تر از خیابان پیدا نکنند! آن‌چه غیر طبیعی است لجاجت صاحبان اصلی قدرت برای تن ندادن به تغییرات ساختاری و اصرار بر ادامه دادن این مسیر فروپاشی است!
+25
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.