بانک مرکزی: همه اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند بدون محدودیت و مالیات ارز وارد کنند

صدای آمریکا: بانک مرکزی جمهوری اسلامی در بخشنامه‌ای اعلام کرد همه اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند پس از اظهار ارز در گمرک بدون محدودیت اسکناس وارد کشور کنند.

لامعی، مدیر اداره صادرات بانک مرکزی با بیان اینکه هیچ مالیاتی به ارز وارداتی به کشور تعلق نمی‌گیرد گفت:« بر اساس سیاست‌های جدید ارزی بانک مرکزی از ۲۲ خرداد، صادرکنندگان مجاز هستند اسکناس ارز حاصل از صادرات را در صرافی ها با اعلام اظهارنامه گمرکی و بر اساس نرخ توافقی ارائه کنند.»

وی افزود: «با این تصمیم، روند افزایشی نرخ ارز در کشور متوقف و حتی کاهشی شده است.»

پیش از این و در دوره ریاست جمهوری حسن روحانی، براساس قانون، هر نفر می‌توانست فقط تا سقف ۱۰ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها را وارد ایران کند. سقف قانونی خروج ارز هم ۵۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها بود.

به نظر می‌رسد دولت ابراهیم رئیسی، علیرغم ادعای داشتن ذخیره مناسب ارزی و همچنین قیمت بالای نفت، برای تامین ارز مورد نیاز کشور و همچنین با هدف کنترل بازار چشم به ارز ایرانیان خارج از کشور مسافران و بازرگانان نیز دوخته‌ است.

بانک مرکزی اخیرا از پتروشیمی‌ها نیز خواست به عنوان صنعت پیشرانه و از دارندگان ارز به تعادل بیشتر بازار ارز کمک کند.
+9
رأی دهید
-48

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  کف گیرشون به ته دیگ خورده. مگه دیوونه شدیم پول از خارج بیاریم بریزیم تو حلق شما
  1
  22
  جمعه ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران
  این دولت واقعا سردرگم و بهم ریخته اس. اول قانون میذارن هرگونه خرید و‌فروش دلار ممنوع هستش و کسی نباید از فلان قدر بیشتر ارز داشته باشه بعد مبگن هر کسی میتونه دلار وارد کنه 😂😂😂😂😂 این از بیسوادیه یا خر به حساب آوردن مردم؟ ایرانی های دو اقامتی هم که باهاشون مثل جاسوس و دژمن رفتار میکنند خوب منظورشون کدوم خری هستش که دلارهاش رو‌برداره ببره ایران؟
  0
  9
  جمعه ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰
  ۷۲
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  [::paksan - ایران، ایران::]. منظورشون کدوم خری هستش که دلارهاش رو‌برداره ببره ایران؟ جناب دربان، هاهاها، فاطمه قلمبه ، این یارو کویتی یه، ازین ارازل و اوباش فت و فراوونن اینجا!
  0
  1
  جمعه ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۶
  ۵۲
  مجتبی بصیر - لندن، انگلستان
  یک هفته از خرید اینگونه ارزها کاملا خوداری کنید تا بفهمید دلال ارز و بوجود آورنده اینگونه تورمها و دلال‌ها چه اشخاصی هستند ، گوجه گندیده نه قابل خوردن میباشد نه قابل بو کردن . بوی لجن و کثافت اینگونه ارزها وقتی برای مردم ایران شفاف خواهد شد که بفهمند شما با خرید حتی یک دلار در آن کشور دقیقا در حال نابود کردن خویش و بالا بردن تورم و گرانی علیه خویش میباشید تا زمانی که این تحریم‌ها بر سر کشور شما و شخص شما میباشد . اگر امروز از خرید گوجه فرنگی جلوگیری کنید مطمن باشید خطری شما را حتی برای چندین سال تهدید نخواهد کرد ولی اگر نان و کالاهای اساسی را در اولویت قرار دهید و اولویت بندی در انتخاب و ملی گرایی در همه چیز را رعایت کنید آنوقت هم دولت خدمتگذار شما از فکر تامین بودجه های خود از بازار ارزهای خارجی دست خواهد کشید و هم سیاستمداران و دول خارجی متوجه به لجن کشیده شدن اقتصاد خویش در بازار سهام و تولید خویش خواهند گشت چون گردش مالی، خرید و فروش این ارزها باعث ایجاد سیاست‌های تحریمی،گردش بورس و خارج شدن انسانیت از بعضی حضرات در تصمیم گیریهای سیاسی و اقتصادی گردیده و تحریم خریدراه مبارزه
  0
  0
  یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.