راننده اتوبوسی که یک آمبولانس را در تهران پنچر کرده بود، بازداشت شد

دادستان تهران روز پنج‌شنبه از بازداشت عامل پنچر کردن آمبولانسی خبر داد که برای نجات جان یک دختربچه دو ساله بیمار در تهران اعزام شده بود.

آن‌ طور که علی صالحی اعلام کرده، متهم یک راننده اتوبوس است که در منزل خود در خانی‌آباد بازداشت شده است.

به گفته آقای صالحی، بازداشت این راننده، با بررسی دوربین‌های مداربسته میسر شد. برای وی پرونده‌ای در دادسرای جنایی تهران تشکیل شده است.

عصر روز سه‌شنبه، ۲۵ خرداد، در تماس با مرکز ۱۱۵ اورژانس تهران گزارش ایست قلبی-تنفسی دختربچه‌ای دو ساله به این مرکز اعلام شد و اورژانس خود را به محل حادثه رساند.

بر اساس این گزارش، «به دلیل شرایط ترافیکی این خیابان و نبود جای پارک مناسب و حال وخیم دختربچه، به ناچار نیروهای اورژانس تهران برای نجات جان بیمار، آمبولانس را در خط ویژه با رعایت اصول ایمنی و تردد خودروهای دیگر پارک می‌کنند.»

در حالی که امدادگران اورژانس مشغول اقدامات احیای قلبی-ریوی این کودک بدحال بودند، فرد یا افرادی ناشناس چرخ‌های آمبولانس را پنچر می‌کنند.

با طولانی‌تر شدن حضور آمبولانس دوم در محل، کودک دوباره بدحال می‌شود و تلاش‌ امدادگران برای احیای وی دیگر نتیجه نمی‌دهد.
+106
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  من مطلب غلطی در رابطه با این عمل نوشتم چون نویسنده ی ناشی نامفهوم نوشته بود. بعقیده ی من این بی شعور اقدام جنائی کرده و باید به اشد مجازات برسد
  4
  71
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۷
  ۲۷
  Esperanto - لندن، انگلستان

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. سریع نباید قضاوت کرد درسته که کار این راننده از اساس اشتباه است اما باید دید آیا اصلا فرصت رساندن کودک به بیمارستان بوده یا نه؟ دوم باید بررسی شود در صورت رساندن بیمار آیا امکان زنده بودن بیمار بوده یا حتی در صورت رساندن بیمار باز امکان نجات او نبوده سوم باید دید کوتاهی و قصور دکتر مطب تا چه حد بوده و چقدر در این میان مقصر است. در غبر اینصورت این راننده باید جور گناه دیگران را بکشد. باز یاد آوری میکنم که نباید منکر اشتباه این راننده شد.
  105
  8
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۱
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::Esperanto - لندن، انگلستان::]. عزیزم اصلا صحبت ان کودک نیست. من ادم احساساتی نیستم. اصولا پنچر کردن یک امبولانس حتی اگر خالی هم باشد جنایت است
  3
  115
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۸
  ۴۲
  الفارد - وردینگ، انگلستان

  این آدم و امثال این آدم باید به مجازات‌های سنگین محکوم بشوند تا درس عبرتی شوند برای امثال خود بی وجدانشان. در کشورهای پیشرفته هرکسی که مانعی بر سر راه سرویس های امدادی یعنی امبولانس، اتشنشانی و پلیس ایجاد کند با مجازات‌های سنگین روبرو می‌شود. و صرفنظر از مجازات های سنگین فرهنگ سازی سنگینی نیز انجام شده. مشابه کمپین هر ثانیه می‌تواند زندگی کسی رانجات دهد. متاسفانه در کشور ما در هر دو مورد کم کاری های بیشماری انجام شده.
  0
  47
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱
  ۶۰
  فرید1614 - بروکسل، بلژیک

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. خیر مقصر اصلی اون رهبر بیشرفه. به گفته امار خودشان از هر چهار ایرانی یک نفر دچار اختلال روانی است
  8
  41
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱
  ۳۶
  freedom of the press - تهران، ایران

  عجب احمقی بوده که آمبولانس را پنچر کرده. آخه کدام آدم عاقلی خودروهای که عملیاتی هستند مثل ماشین پلیس و ماشین های آتش نشانی یا آمبولانس را پنچر می کند. اگه می توانی از کنارش رد بشی که رد شو و برو در غیر این صورت احمق اگه اتوبوس به سیستم رادیو مجهز است که از طریق رادیو و یا از طریق موبایل به گاراژ تماس بگیر و وضعیت را اعلام کن که آمبولانس مسیر را بسته و نمی توانم ادامه بدهم دیگه چرا پنچرش می کنی.
  1
  41
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  [::Esperanto - لندن، انگلستان::]. تو حالت خوبه؟ همیشه یک چیزهایی مینویسی که مرغ پخته چهار چنگولی میمونه
  3
  34
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۴
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  باید چوب تو فلان جاش بکنند. شاید یکم اشتباه هم از راننده امبولانس بوده اگه چراغ امبولانس را خاموش گذاشته. به هر حال پنچر کردن مجاز نیست
  2
  29
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۹
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::فرید1614 - بروکسل،. عزیزم تعداد خیلی بیشتر از این میزان است
  3
  16
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۹
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  باید امام جمعه محل را اعدام کنند!
  5
  27
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۸
  ۵۰
  ordak - بن، آلمان
  من مخالف اعدام هستم ولی این جانور را باید جلوی چشم ملت آویزان مرد
  0
  12
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۹
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران
  این واقعا یه مربضی تعداد زیادی از رانندگان اتوبوس، مینی بوس و تاکسی و مسافرکشهای خطی هستش . به نظر من این قتل عمد هستش چون آمبولانس هرجایی باشه باید مسیرش باز بشه بعضی آدم های مریض بخصوص همین گروهی که اسم بردم فکر میکنند حتما باید یه مریض تو آمبولانس باشه تا اینا راه براش باز کنند به خدا من دیدم تو تاکسی راننده میگه نگاه کن هیچکس توش نیست آژیر بیخودی میکشه فقط میخواد از ما رد بشه. به ولله دیدم اینکارا رو میکنند این جماعتی که به زور میان کار مسافرکشی میکنند و از همه هم طلبکارند. یکی نیست به اینا بگه حتی اگر آملولانس یا ماشین آتش نشانی در ماموریت نباشند باید مسیرشون‌برای بازگشت به پایگاه یا شاید دارن میرن مریضی رو بیارن باز بشه و حتما نباید مریض توش باشه. کتابهای مدارس ما پر از آت و آشغالها و حرفهای بیخود ۱۵ امام و خیلی از مثلا افراد هزار سال پیش هستش ولی آموزشهای اولیه زندگی در الان رو به مردم نمیدن چون یه عده بیسواد از روستاها و حوزه علمیه گذاشتند کتابها رو‌مینویسند اینا اصلا فهمی از آموزش ندارند فقط حقوق و یه چیزی که فلان مرجع و فلان احمق مسئول خوشش بیاد.
  0
  16
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۵
  ۶۵
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  شدید ترین مجازات بغیر از اعدام حق این بیشرف است
  0
  7
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۷
  ۳۲
  Dermis - لندن، انگلستان
  [::الفارد - وردینگ، انگلستان::]. البته در همین انگلیس سیستم جریمه شون بقدری طمعکارانه و unfair هست که چندین با. آمبولانس پارک شده برای رسیدگی به مورد اورژانس رو جریمه کرده بودند و خبرش هم در تمام سایتهای خبری منتشر شد یا بارها شده وقتی راننده ها برای راه باز کردن برای آمبولانس روی خط اتوبوس یا خط کشی توقف ممنوع ایستادن جریمه شدند و اعتراض و نشون دادن دلیل هم بیفایده بوده. مورد خیلی وحشتناکتر دیگه اینکه در شرق لندن افرادی بی وجدان آمبولانس احضار کردن و بعد به صورت راننده آمبولانس مواد اسیدی پاشیدن فقط برای شرارت.
  1
  0
  جمعه ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.