راننده یک اتوبوس عبوری عامل پنچر کردن آمبولانس جنجالی هفته اخیر است

پنچر کردن آمبولانس اورژانس هنگام مأموریت از سوی یک راننده خودروی عبوری باعث مرگ دختر 2 ساله‌ای شد که دچار ایست قلبی – تنفسی شده بود.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوادث «ایران» درباره جزئیات این حادثه عنوان کرد: ساعت 14:21 روز سه‌شنبه از مطب پزشک کودکان در خیابان شهید بهشتی تهران تماسی با فوریت‌های پلیسی اورژانس گرفته و عنوان شد که دختری 2 ساله دچار ایست قلبی – تنفسی شده است که بلافاصله یک آمبولانس به همراه دو تکنیسین به محل اعزام شدند. در نزدیکی مطب پزشک تکنیسین‌ها با مادر و مادربزرگ کودک که سراسیمه در انتظار اورژانس بودند مواجه شدند. از آنجایی که در خیابان مذکور محلی برای پارک خودروی آمبولانس وجود نداشت، تکنیسین‌ها به ناچار خودرو را در مسیر خط ویژه اتوبوس پارک کرده و بسرعت خودشان را به مطب پزشک رساندند.

وی در ادامه افزود: تکنیسین‌های اورژانس در بدو ورود با کودک بدحال مواجه شدند و بلافاصله به کمک پزشک حاضر در صحنه عملیات احیا را انجام دادند اما دقایقی بعد به این نتیجه رسیدند که احتمال زنده ماندن کودک در بیمارستان به وسیله تجهیزات و دارو بیشتر است. از این‌رو یکی از تکنیسین‌ها به همراه پزشک در مطب به عملیات احیا ادامه داده و تکنیسین دیگر برای روشن و آماده کردن خودروی آمبولانس از مطب خارج شد اما لحظاتی بعد وقتی به خودرو رسید در کمال ناباوری دریافت دو لاستیک آمبولانس را پس از بازکردن والپ‌های لاستیک پنچر کرده‌اند.

خالدی تصریح کرد: تکنیسین وقتی دید که با آن خودرو امکان جابه‌جا کردن کودک وجود ندارد بسرعت با مرکز اورژانس تماس گرفت و تقاضای آمبولانس دیگری برای انتقال کودک کرد. با اینکه آمبولانس بعدی هم در اسرع وقت به محل اعزام شد اما وقتی قرار شد که کودک به بیمارستان انتقال یابد معلوم شد که او فوت کرده است.

سخنگوی اورژانس کشور در پاسخ به این سؤال که آیا مشخص شده که چه کسی لاستیک خودروی آمبولانس را پنچر کرده گفت: پس از این حادثه تکنیسین‌های ما با پلیس تماس گرفتند و گزارش آن اعلام شد. از طرفی ما هنوز نمی‌دانیم که به طور قطع چه کسی این کار را انجام داده است. اما یکی از رهگذرانی که شاهد ماجرا بود عنوان کرده که راننده یک اتوبوس عبوری پس از آنکه آمبولانس را در مسیر خود دیده پیاده شده و باد دو لاستیک آمبولانس را خالی کرده و بعد هم رفته است که البته فرد شاهد شماره پلاک اتوبوس را به پلیس اعلام کرده است و ما هم منتظر گزارش پلیس هستیم.
+21
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۷
  Esperanto - لندن، انگلستان

  یعنی این فرد میتونه تا آخر عمر با این عذاب وجدان که باعث مرگ کودکی که ممکن بود کودک خود یا یکی از وابستگانش باشد زندگی کند؟
  0
  29
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۳
  ۷۸
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  واقعا این راننده بی فکر احمق نمیدانسته که توقف امبولانس اورزانس برای یک کار فوری و ضروری است. ای لعنت بر تو و همه کس و کار تو که تا این اندازه بی شعور و احمقی. بی شرف نامرد
  0
  20
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵
  ۵۶
  nooshin tehrani - روم، ایتالیا
  اینجا من با اعدام موافقم
  1
  3
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.