آمریکا و امارات رزمایش مشترک خود در خلیج فارس را آغاز کردند

یورونیوز: نیروهای دریایی ایالات متحده آمریکا و امارات عربی متحده از روز گذشته رزمایش مشترکی را در آبهای خلیج فارس آغاز کرده‌اند.

بنا بر اعلام سنتکام، ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، این رزمایش دریایی ۱۰ روزه که مدافع آهنی (Iron Defender) نام دارد، یک رویداد آموزشی دوجانبه سالانه است که با هدایت فرماندهی مرکزی نیروی دریایی ایالات متحده (ناوسنت) انجام می‌شود و بر عملیات امنیت دریایی، مقابله با مین گذاری‌های دریایی و دفاع از بنادر متمرکز است.

دریاسالار براد کوپر، فرمانده «ناوسنت» از ناوگان پنجم و نیروهای دریایی ترکیبی ایالات متحده نیز طی بیانیه‌ای ضمن یاد کردن از امارات به عنوان «یک شریک استراتژیک دیرینه» اعلام کرد که «این یک فرصت عالی برای تعمیق روابط دوجانبه و آموزش، در کنار شرکای توانمند اماراتی است... وقتی با هم کار می‌کنیم قوی‌تر هستیم.»
بیش از ۶۰۰ تن از پرسنل نیروی دریایی، تفنگداران دریایی و گارد ساحلی ایالات متحده همچنین سه ناو «یواس‌اس مومسن»، «یواس‌اس لویس بی. پولر» و «یو اس‌ان‌اس کاتوآبا» در کنار دو کشتی جنگی متعلق به گارد ساحلی ایالات متحده در این مانور شرکت دارند.

مقر «ناوسنت» در بحرین است و نیروهای عملیاتی آمریکا در خلیج فارس، خلیج عمان، دریای سرخ، بخشی از اقیانوس هند همچنین سه نقطه مهم در تنگه هرمز، کانال سوئز و باب المندب را رهبری می‌کند.
+35
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  فیل آگاه - لندن، انگلستان

  نیروهای عمارت که هچ، آنجا فقط چای و قهوه درست میکنن. ولی خوب نیروهای آمریکایی نشونه بدیه . البته بلافاصله ما هم یه مانور انجام میدیم ، از حالا برای کشته شده‌های مانور خودی در اینده فاتحه الصلوات
  6
  29
  ‌چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۴
  ۴۷
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  تو مانور سابق گروه تروریستی سپاه یک ناوچه موشک انداز ارتش در طرف دشمن فرضی غرق شد و ملی از نلوانها هم تفاهم شدند
  2
  6
  ‌چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۳
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  وای ترسیدیم .امارات و آمریکا !!!
  12
  2
  ‌چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.