هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ایران رسمیت خود را از دست داد

دویچه وله: با عزل مهرداد سراجی توسط مجمع فدراسیون فوتبال ایران از جمع اعضای هیئت رئیسه، پنجمین عضو این نهاد نیز حذف شد. هیئت رئیسه فدراسیون به این خاطر قدرت قانونی خود را برای تصمیم‌گیری از دست داده است.

برگزاری جلسه مجمع فدراسیون فوتبال ایران در روز سه‌شنبه ۱۰ خرداد پیامدهای قابل توجهی را برای فدراسیون فوتبال ایران همراه داشت.

با رای عدم اعتماد مجمع فوتبال ایران به مهرداد سراجی، عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال ایران، این نهاد مرکزی فوتبال از رسمیت افتاد و دیگر نمی‌تواند به فعالیتش ادامه دهد.

با توجه به عزل موقت شهاب‌الدین عزیزی خادم و غیر قانونی بودن حمیدرضا مهرعلی و حیدر بهاروند، نایب‌رئیس های اول و دوم فدراسیون فوتبال، بیش از ۳ کرسی هیئت رئیسه از پیش بلاتصدی شده بود.

همچنین در پی بازداشت شهره موسوی، این نایب رئیس سوم فدراسیون ایران نیز امکان حضور خود در هیئت‌رئیسه فدراسیون را از دست داده است.

با توجه به این وضعیت، ۵ عضو از مجموعا ۱۱ عضو هیئت رئیسه شرایط حضور در جلسات این ارگان را ندارند. بر اساس بند یک ماده ۳۶ اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران، برگزاری جلسه‌هیئت رئیسه فقط در صورت حضور حداقل دو سوم اعضای این نهاد رسمیت دارد.

حال قرار است مراسم انتخابات ۵ عضو جدید هیئت رئیسه جدید فدراسیون فوتبال توسط مجمع فدراسیون، در روز ۸ شهریور سال جاری برگزار شود. تا آن زمان فدراسیون فوتبال ایران زیر نظر سرپرست فعلی، میرشاد ماجدی، اداره خواهد شد.
+11
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.