حامد گارسچی، رهبر ارکستر ایرانی ساکن آلمان ارکستر سمفونیک تهران را رهبری می‌کند

حامد گارسچی، رهبر ارکستر ساکن آلماندویچه وله: ارکستر سمفونیک تهران با هدایت یک رهبر ارکستر ایرانی ساکن آلمان روی صحنه خواهد رفت. حامد گارسچی قرار است در تیرماه امسال برای سه شب ارکستر سمفونیک تهران را رهبری کند.

ارکستر سمفونیک تهران همراه با حامد گارسچی، رهبر مهمان ساکن شهر کلن آلمان در سه روز پایانی تیرماه سال جاری روی صحنه خواهد رفت.

حامد گارسچی متولد ۱۳۶۴ فراگیری موسیقی را از کودکی با نواختن ساز سنتور آغاز کرد و با یادگیری ساز پیانو ادامه داد. او تحصیلات خود را تا مقطع لیسانس در رشته پیانو و نوازندگی کلارینت در ایران سپری کرد و پس از آن برای تحصیل در رشته رهبری ارکستر به شهر کلن آلمان آمد.

حامد گارسچی، رهبر ارکستر ساکن آلمان درباره دعوت از او به عنوان رهبر مهمان به دویچه وله فارسی گفت: «ارکستر سمفونیک چندی پیش از من به عنوان رهبر مهمان دعوت کرد که در ایران حضور داشته باشم. من هم با کمال میل پذیرفتم. برای من تجربه بسیار ارزشمندی است و بسیار خوشحالم که پس از ۱۵ سال دوباره در ایران و این بار به عنوان رهبر ارکستر روی صحنه خواهم رفت.»

در کنسرت ارکستر سمفونیک تهران به رهبری حامد گارسچی قرار است قطعاتی هم‌چون سمفونی شماره هشت آنتون دوورژاک در سل ماژور و پرلود از مجموعه پوئم سمفونی در دو ماژور از فرانتس لیست نواخته شود.

علاوه بر حامد گارسچی که به عنوان رهبر مهمان از آلمان برای اجرای این کنسرت به ایران خواهد رفت، مهرداد غلامی از نوازندگان ایرانی ساکن آمریکا نیز به عنوان نوازنده مهمان در کنار اعضای ارکستر سمفونیک تهران خواهد نواخت.

مهرداد غلامی متولد سال ۱۳۶۸ نیز از سنین کودکی نوازندگی فلوت را آغاز کرد. او دانش آموخته‌ دانشکده‌ هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته‌ نوازندگی فلوت و فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه تگزاس کریستین آمریکا است.

مهرداد غلامی در کنسرت ارکستر سمفونیک تهران که در تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد، قطعه کنسرتو برای فلوت از حسین ناصحی را برای نخستین بار اجرا خواهد شد.

ارکستر سمفونیک تهران که به عنوان بزرگترین و قدیمی‌ترین ارکستر سمفونیک ایران شناخته می‌شود، در سال ۱۳۱۲ از سوی غلامحسین مین‌باشیان و با نام "ارکستر بلدیه" آغاز به فعالیت کرد.

ارکستر سمفونیک تهران تاکنون توسط رهبرهای سرشناس ایرانی و غیرایرانی مختلفی رهبری شده‌ است.
+9
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.