کارگردان فیلم «برادران لیلا» جایزه منتقدان جشنواره کن را به مردم آبادان تقدیم کرد

فدراسیون بین‌المللی منتقدان سینمای جهان (فیپرشی)، جایزه خود در هفتاد و پنجمین جشنواره کن را  به فیلم "برادران  لیلا" اهدا کرد.دویچه وله: فیلم "برادران لیلا" ساخته سعید روستایی برنده جایزه ویژه فدراسیون بین‌المللی منتقدان «فیپرشی» شد. روستایی پس از دریافت جایزه آن را به مردم آبادان تقدیم کرد. شهری سوگوار قربانیان ریزش برج و صحنه تظاهرات و اعتراض.

این فیلم به عنوان نماینده سینمای ایران در بخش اصلی این دوره از فستیوال فیلم کن شرکت کرده است.

فیپرشی مهم‌ترین و شناخته شده‌ترین نهاد مستقل منتقدان سینمای جهان است که در بیش از ۶۰ کشور جهان عضو دارد. قدمت این فدراسیون به بیش از ۹ دهه می‌رسد و جایزه آن در جشنواره‌های مختلف از جمله کن، برلین، ونیز، لوکارنو، کارلووی واری، سن سباستین و ... از اهمیت بالایی برخوردار است.  

سعید روستایی جایزه منتقدان جشنواره کن را به مردم آبادان تقدیم کرد. این کارگردان ۳۳ ساله، فیلم‌های مطرحی چون "ابد و یک روز" و "متری شش و نیم" را در کارنامه دارد.
ترانه علیدوستی در نمایی از فیلم برادران لیلامردم آبادان پنج روز است که در اعتراض به فساد و بی‌کفایتی مقامات در ریزش برج متروپل تظاهرات برگزار می‌کنند. تعداد کشته‌شدگان حادثه ریزش این برج اکنون به ۲۹ نفر رسیده است. حکومت ایران اعتراض‌ها را به شدت سرکوب می‌کند.

معترضان در اکثر شهرهای خوزستان و استان‌های دیگر ایران علیه حکومت جمهوری اسلامی شعارهایی سردادند.

برادران لیلا به نویسندگی و کارگردانی سعید روستایی و بازی ترانه علیدوستی، پیمان معادی، نوید محمدزاده، فرهاد اصلانی و سعید پورصمیمی ساخته شده و پخش بین‌الملل آن برعهده کمپانی "وایلد بانچ" است.

داستان این فیلم  درباره زنی ۴۰ ساله و مجرد به نام لیلا (ترانه علیدوستی) است. لیلا در خانواده‌ای درگیر با بحران اقتصادی زندگی می‌کند. او در دفتر اداری یک پاساژ کار می‌کند و تنها درآمد ثابت خانواده را دارد اما نه پدر و نه چهار برادرش به حرف او گوش نمی‌دهند.
+12
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.