وزیر ورزش ایران با انتقد از از پناهندگی ورزشکاران: چرا سایر ورزشکاران را بد نام می‌کنید؟

دویچه وله: وزیر ورزش و جوانان از موضوع مهاجرت و پناهندگی ورزشکاران به کشورهای دیگر به شدت انتقاد کرده و گفت این رفتار در زمان اعزام‌های تیمی به دیگر کشورها، باعث بدنامی سایر ورزشکاران ایرانی خواهد شد.

مهاجرت ورزشکاران ایرانی و قبول تابعیت کشورهای دیگر به معضل بزرگی در ورزش ایران تبدیل شده است؛ موضوعی که حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان امروز در حاشیه برگزاری مجمع فوق‌العاده کمیته ملی المپیک از آن تحت عنوان "بد نام کردن ورزشکاران ایرانی در زمان اعزام‌های تیمی به دیگر کشورها" یاد کرد.

سجادی با اشاره به مهاجرت و اعلام پناهندگی برخی ورزشکاران به خصوص در مدت اخیر در این خصوص گفت: «چرا سایر ورزشکاران را بد نام می‌کنید؟ اگر قرار است در کشور دیگری زندگی کنید یا اینکه یک سال به کشور دیگری بروید و یا برای تحصیل به کشور دیگری مهاجرت کنید، چرا در قالب تیم‌های ورزشی به این کار دست می‌زنید و سایر ورزشکاران را بد نام می‌کنید؟»

در هفته‌های اخیر موضوع مهاجرت پریسا جهانفکریان و اعلام پناهندگی یکتا جمالی، دو وزنه‌بردار ایرانی از جمله اخباری بودند که در رسانه‌های ایرانی خبرساز شدند.

علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری نیز امروز برای نخستین بار در این خصوص صحبت کرد و از نقش "باند قاچاق انسان" در این زمینه گفت. او با اشاره به اعلام پناهندگی جمالی در کشور آلمان بعد از ترک اردوی یونان، تصریح کرد: «اینکه یک جوان ۱۷ ساله شب بخوابد و صبح زود به بهانه پرسیدن حال خانواده‌اش بیدار شود و زمانی بخرد که بتواند نیت خودش را عملی کند، نمی‌تواند بدون برنامه‌ریزی قبلی باشد. احساسم این است که یک شبکه قاچاق انسان این مسائل را مدیریت می‌کند و سیستم، سازمان‌دهی شده است. شما نمی‌توانید این را قبول کنید، مگر اینکه ساده‌لوحی کنید.»

مرادی ضمن اجتناب‌ناپذیر دانستن موضوع پناهندگی ورزشکاران در تمام دنیا، گفت: «اگر قرار باشد که یک ورزشکار با همه خودخواهی‌های خودش همه خاستگاه‌هایی که در حال شکل گرفتن در بین دختران است را نابود کند، این از ارزش‌های اخلاقی به دور است، چه می‌خواهد پناهنده شود و یا مهاجرت کند.»
+1
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  خوب ورزشکاران رو مثل انگل زاده ها تون بفرستین شون خارج با اون همه ناز و نعمت تا اونها هم به این طریق نرند
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.