روسیه هشدار داد: قطب شمال به صحنه بین‌المللی جنگ تبدیل می‌شود

با افزایش احتمال پیوستن فنلاند و سوئد به پیمان آتلانتیک شمالی موسوم به «ناتو»، روسیه اعلام کرد چنین اقدامی کشورهای شمال اروپا را وارد جنگ خواهد کرد.

نیکولای کرچونوف، سفیر وزارت خارجه روسیه و رئیس کمیته مقامات ارشد این کشور در شورای قطب شمال، نگرانی مسکو از تبدیل قطب شمال به یک «منطقه جنگی بین‌المللی» را ابراز کرد.

فنلاند و سوئد بعد از دهه‌ها، سیاست بی‌طرفی خود را کنار گذاشته و هفته گذشته به صورت رسمی خواستار عضویت در ناتو شدند.
میدان درگیری کشورهای مختلف
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، کروچونوف، یک‌شنبه 1 خرداد، ضمن ابراز نگرانی از این رویکرد در اظهاراتی اعلام کرد: «این منطقه به صحنه بین‌المللی عملیات‌های نظامی تبدیل می‌شود.»

او همچنین به ارزیابی مسکو در این زمینه اشاره کرد که بر مبنای آن، فعالیت‌های نظامی بین‌المللی در مناطق شمالی اروپا افزایش یافته و آن را «بسیار نگران‌کننده» خواند.

سفیر وزارت خارجه روسیه در ادامه اظهارات خود، سیاست بی‌طرفی فنلاند و سوئد را پایه محکمی برای حفاظت از صلح و ثبات در مناطق شمالی اروپا دانست.

به گفته کرچونوف، پیوستن این دو کشور به ناتو، به حفظ امنیت این منطقه کمکی نخواهد کرد.

مسکو بارها به این دو کشور اروپایی نسبت به عضویت در ناتو هشدار داده و آن را خط قرمز امنیت خود اعلام کرده است.

عضویت فنلاند در پیمان آتلانتیک شمالی باعث می‌شود که مرزهای مشترک بین روسیه و ناتو از 708 کیلومتر به 1931 کیلومتر افزایش پیدا کند.

مقامات روسیه بارها اعلام کرده‌اند که در صورت پیوستن این دو کشور به ناتو، مسکو پاسخ مناسبی به این اقدام خواهد داد. در این بین برخی از مقامات روسیه از استقرار سامانه‌های هسته‌ای در منطقه بالتیک نیز خبر داده‌اند.

پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در خاک اوکراین، تنش‌ها بین مسکو و ناتو افزایش یافته است.
+6
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۵
  vikingoslo - اسلو ، نروژ
  ن خیر الان فنلاند و سوئد میگن باشه ما ناتو نمیخایم ! پوتین حتی جرات تهدید درست و حسابی رو هم نداره چون از ناتو وحشت زده است . ناتو هرگز یه اینچ هم از خاک ناتو رو تسلیم نمیکنه و این دوتا کشور هم به ناتو ضافه میشن اون هم فقط بخاطر اینکه پوتین این اخر عمری سرطان زده خل و چلش کرده و همین الان تو اکراییین به فس و فس افتاده. هرگز غرب به روسیه در این قد و اندازه امتیاز سیاسی نمیده فقط بخاطر اینکه بمب اتمی داره . پوتین باید مواظب باشه این چند روز که زنده است یکی از دوستان تو کرملین گلوله تو مغزش نکنند ،قطب شمال پیش کش .
  8
  21
  دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  یزدان را شکر که ما ما این همه جوان و دختر جوان در فنلاند .سوهد. نروژ داریم. هفته گذشته یک فیلم از مرز نروژ و روسیه دیدیم. که دختر نروژی ۱۸۰ قد .سلاح در دست در سرما ۱۰ درجه زیر صفر .دو دست لباس گرم پوشیده . در کنار سیم مرز زانو زده و با دوربین مثل عقاب حرکت نیروها روسی را کنترل می‌‌کند. خبرنگار می‌‌پرسد . اینجا چکار می‌‌کنی‌؟ می‌‌گوید داوطلبانه آمده. تا مردم نروژ آسوده بخوابند. هم وطن خلقی در سوهد .نروژ فنلاند .چه شانسی‌ اوردند.اگر این‌ها نبودند.چگونه سر ماه جلو اداره سوسیال پول سوسیال را بگیرند.؟ در خانه شیک سوسیالی با کرایه تقریبا مجانی نشینند. گرم گرم . چاهی بنوشند. و در اینجا نویسند. این دختر جاسوس ناتو است. و نوکر امپریالیست.
  18
  3
  دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.