محمد ظهور، تاجر بریتانیایی که برای اوکراین هواپیمای جنگی خرید

محمد ظهور، تاجر بریتانیایی ساکن لندن و همسرش کاملیا - سال ۲۰۱۸ایندیپندنت فارسی: محمد ظهور، مولتی میلیونری است که با خواننده مشهور اوکراینی ازدواج کرده است

تاجر نیکوکاری به نام محمد ظهور پس از مذاکره با اوکراین هواپیما خرید.

گزارش‌ها حاکی از آن است که یک تاجر بریتانیایی ساکن لندن برای کمک به نیروهای نظامی اوکراین در جنگ کنونی علیه روسیه، دو فروند هواپیمای جنگی خریده ‌است.

محمد ظهور، مولتی میلیونری که با خواننده مشهور اوکراینی ازدواج کرده است، در جمع‌آوری بودجه و کمک مالی از داخل بریتانیا و دیگر قسمت‌های اروپا برای اسکان مجدد پناهجویان مشارکت داشته است.

آقای ظهور ۶۶ ساله، این هواپیما را که گمان می‌رود جت جنگنده باشد، پس از مذاکره با مقام‌های اوکراینی خریداری کرد. کاملیا، همسر او در مصاحبه‌ای با رسانه‌های اوکراینی گفت که شوهرش ابتدا در مورد آشکار کردن کمک‌های نظامی‌اش سکوت اختیار کرده بود، اما حالا «ظهور به من چراغ سبز نشان داده است که حرف بزنم.»

خانم ظهور گفت، علاوه بر هواپیماهای جنگی، شوهرش همچنین در حال حاضر در ساخت پروژه‌ای یک میلیون پوندی برای پناهجویان اوکراینی در آلمان شرکت دارد.
دو مقام اوکراینی گفتند که آن‌ها از برنامه‌های آقای ظهور برای اهدای هواپیماها خبر داشته‌اند، اما به دلایل امنیتی و محرمانه بودن موضوع نمی‌توانستند وارد جزئیات بشوند.

آقای ظهور چندین سال در همپستد در شمال لندن و پایتخت اوکراین، کی‌یف، زندگی کرده است. کاملیا، ۹ سال پیش حرفه موسیقی‌اش را در انگلستان به راه انداخت.

آن‌ها در سال ۲۰۱۳ در برنامه «ملاقات با روس‌ها» (Meet the Russians) حضور یافتند؛ برنامه واقع‌نمای بریتانیایی ساخت فاکس تی‌وی در مورد مردم ثروتمندی که از روسیه و اتحاد جماهیر سابق آمده بودند و در لندن زندگی می‌کردند.

آقای ظهور که در دهه ۱۹۷۰ از پاکستان با عنوان دانشجو به اوکراین رفته بود، بنیان‌گذار و مالک گروه ایستیل (ISTIL) است، دارایی‌هایش در آن زمان شامل کارخانه فولاد در دونتسک بود که در سال ۲۰۰۹ آن را به قیمت تقریبی ۷۶۰ میلیون پوند به وادیم وارشاوسکی، نماینده پارلمان روسیه فروخت. او همچنین مالک پیشین روزنامه کی‌یف پست به زبان انگلیسی است که همان سال آن را خرید و در سال ۲۰۱۸ فروخت.

منابع سیاسی می‌گویند آقای ظهور در گذشته پس از روشن‌سازی در مورد یک خلاف‌کاری در قرارداد دفاعی، با چند مقام اوکراینی زدوخورد داشته است.

در ماه مارس در پی تهاجم روسیه، آقای ظهور در مصاحبه‌ای با عرب نیوز گفت: «در واقع برای ما وقتش رسیده است که سکوت نکنیم. باید موضع خود را اعلام کنیم. من آشکارا طرف اوکراین را می‌گیرم، زیرا پس از دیدن [گزارش‌ها] در غرب، رسانه‌های روسیه و اوکراین می‌توانم ببینم که چه کسی راستش را می‌گوید.»

«الان، در واقع وقت آن است که همه به نفع اوکراین حرف بزنند، در غیر این صورت هر کشور بزرگی، همسایه بغلی‌اش را قورت می‌دهد.».
+124
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  اخه خجالت دارد . یارو ابزار ادام‌کشی خریده است که بیشتر ادم‌کشته بشود آنوقت میگویید خییر نیکوکار ؟ من طرفدار روسیه نیستم و از روس‌ها خوشم اصلا نمایید اما شما ها میگویید اگر غرب اسلحه بفروشد و آدم بکشد خوب است اما خدا نکنه شرقی این کار را بکند ؟ غربی پرستی هستین شماها ! فکر کنید الان یک چینی این کار را برای روسیه می‌کرد . هیولایی از او می ساختید شما غربگداها .
  91
  63
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  این زوج در سال ۲۰۰۳ باهم ازدواج کردند، و صرفه‌نظر از ثروت آلیگارخی، زوج قابلی هم هستند(یعنی‌ فقط پول سبب تحکیم پیمان زناشویی آن‌ها نیست). خانم کامیلیا زاده‌ی استان چیتینسک(واقع در سیبری) هست که این استان قبل‌ها، نهاد فدراسیون روسیه به‌شمار می‌آمد، و اما اکنون(اگر اشتباه نکنم)، جزو ساختار سیبری فدرالی. / در اکراین از سال ۲۰۰۸، برنامه‌ای با نام "زندگی‌ اعیانی" هفته‌ای یک بار از کانال ۱+۱ پخش می‌شود. موضوع این برنامه شو گونه، تهیه گزارش از مجموعه مراسم جشن و رونمایی که در طول هفته قبل‌اش با حضور بازیگران و خواننده‌ها در کی‌یف انجام شده می‌‌باشد، که این برنامه سبک زندگی‌ اشرافی ستاره‌ها را با مصاحبه با آن‌ها نشان می‌دهد(برنامه تماشایی هست). دو سال پیش در این برنامه با زوج ظهور و کامیلیا مصاحبه کردند در یک مراسم رونمایی و جشن. محمد ظهور به‌خوبی‌ روسی صحبت می‌کرد و از زندگی‌‌شان می‌گفت. مجری برنامه از آنجا که ناسیونالیست هست و فقط به گویش اکراینی صحبت می‌کند(بویژه که اینجا از همان چند سال پیش فاشیزم ایجاد شد)، با حالتی مسخره به ظهور نگاه می‌کرد!، چون او روسی صحبت می‌کرد!.
  16
  19
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  Dozakhi - شفیلد، انگلستان

  [::حق گو لندن - لندن، انگلستان::]. شکا معتقد هستید اگه کشور قدرتمندی به همسایه ضعیفتر تجاوز کرد،کسی به طرف ضعیف کمک نکنه تا طرف قوی زودتر همه را نیست و نابودکنه و به اهداف پلید خودش برسه. این دقیقا سیاستی است که کرملین میخواهد غرب درویش بگیره.
  17
  46
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل
  من هم اگر چنین دلبری شبها کنارم میخوابید، برای اکراین بشقاب پرنده میخریدم.
  16
  26
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  نه راه‌دارد . راهش این نیست که هیزوم بفروشند و در داخل آتش بگذارند . خمینی بیشرف صدام را تحریک کرد. صدام به ایران حمله کرد . کل این بیشرفها بمب شیمیایی دادن به صدام که هنوز سربازهای بدبخت ایرانی خون بالا می اورند ! چطور آنجا چیزی نمی گفتید ؟ چون چشم آبی ها و جین پوشها اوکی هست اگر بمب شیمیایی بدهند به صدام‌که بر سر مردم‌خودش و ایرانی بکوبد . باید دید چرا روسیه را تحریک کرده اند که به کشوری که جز خودشان بوده ، زبانشان و فرهنگشان یکی بوده حمله کرده است . خسته شدیم از دست این غربیها ی از خودراضی که فکر می‌کنند هرکاری می‌کنند درست است و طاقت انتقاد ندارند . این گدا‌گشنه ها ادای آدم‌ها شرف را در می اورند وگرنه بجز بفکر پول در آوردن به هیچ چیز فکر نمیکنند . روسیه از اینها بیشرفتر است .
  8
  30
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::حق گو لندن - لندن، انگلستان::]. خوب راه حل هم بدید.بنظر شما چکار باید کرد؟ هیچ کسی‌ سلاح به اکراین ندهد .تا مردم بی‌ گناه کشته نشوند. این چیز‌ها را هم به امام پوتین گفته.؟ فکر می‌‌کنید. آنقدر عاقل است.که می‌‌گوید، خوب اروپا سلاح به اکراین نمی‌‌دهد. پس من هم جنگ را تمام می‌‌کنم. چه کسی‌ شروع کرد؟ پاسیفیست یک طرفه هستید ؟
  16
  12
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۷
  Esperanto - لندن، انگلستان
  [::پنجاه و هفت - ریو، برزیل::]. سلام اگر چنین دلبری شبها کنار من میخوابید که صبح اصلا نمیتونستیم از جام بلند شوم چه برسد برم بشقاب پرنده بخرم؟ تو بشقابش رو بخر پرنده اش پیشکش 😂😂
  13
  5
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  من نمی‌‌دانم این طرف حق گو از لندن راست یا دروغ می‌‌گوید. ولی کلا ما در اینجا طیفی ۵۷ اتی می‌‌بینیم .که همه اسم پوتین که می‌‌یاد. ارگاسم انقلابی می‌‌گیرند. دقیق کسانی که قبل ۵۷ سلاح در دست و پاسبان سر کوچه را به اسم مبارزه با امپریالیست ترور می‌‌کردند. همه هم یک الگو دارند. گاندی. همه پاسیفیست و ضد جنگ و گاندی هم از زبان این‌ها مثل آبشار جاری است. گاندی را هم می‌‌شود اشتباه درک کرد یا دوست داریم اشتباه درک کنیم. به فارسی‌ می‌‌گویند. سر خود شیره مالیدند. حالا بپرس گاندی چکار کرد؟ مبارزه او با امروز اکراین چه شباهتی دارد؟ هیچی‌ انگار یاسین به گوش خر خواندن همان شعار‌ها بی‌ محتوا سال ۵۷.همه هم غصه صلح می‌‌خورند. با عرض ادب به همه. در یک مقاله طولانی‌.که ترجمه شده. روشن کنیم. که این مدافعین صلح ۵۷ اتی ایرانی .تا چه ندازه فرصت طلب و چگونه یک جنبش را در هند برای سو استفاده عقیدتی استفاده می‌‌کنند. چرا نمی‌‌شود. هند و گاندی را مثال زد. ؟ و یک به یک انتظار در اکراین هم می‌‌شود.
  12
  11
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۷
  Esperanto - لندن، انگلستان
  [::حق گو لندن - لندن، انگلستان::]. هواپیما خریده تا جلوی آدمکشی روسیه رو بگیره.تو اگر طرفدار روسیه نیستی چرا میترسی کشتار غیرنظامی ها رو که با هواپیماها و موشک های روسی رو محکوم کنی؟ ناراحتی هواپیمایی خریده تا روسیه رو به ذلت و خواری بکشه؟ نه غلااااااااااام؟!!! .
  12
  6
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  ۱: گاندی و اکراین نوشته یک خبرنگار هندی:مخالفان تحویل اسلحه مکرراً به عدم خشونتی که مهاتما گاندی موعظه می کرد استناد می کنند. بیشتر آنها اطلاعات کمی در مورد او و زمان او دارند. اخیراً یکی از خوانندگان به من نوشت: «به خصوص شما که ریشه در هند دارید، باید بدانید!» و دیگری: "گاندی با عدم خشونت به دستاوردهای بزرگی دست یافت! تنها از این طریق می توان به راه حلی مسالمت آمیز در مناقشه روسیه و اوکراین نیز منجر شود!" شما می توانید چیزی شبیه به این را در بسیاری از جاهای اینترنت بخوانید - گاندی اینجا، گاندی آنجا. تقریباً تعجب آور است که ۲۸ روشنفکر از او به عنوان شاهد اصلی در درخواست خود برای عدم ارسال سلاح به اوکراین استفاده نکردند. مهندس کرمچند گاندی، به نام "مهاتما"، "روح بزرگ"، متولد ۱۸۶۹ در پوربندر، هند، نماد مقاومت غیر خشونت آمیز، اغلب باید این روزها هنگامی که صحبت از تجاوز روسیه به اوکراین می شود مورد استفاده قرار گیرد. اما استفاده از او برای حمایت از نگرش‌های صلح‌طلبانه - به همان اندازه که ممکن است به نظر برسد - کاملاً اشتباه است.
  10
  6
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  2: زیرا نمی تواند تشخیص دهد که موفقیت گاندی نیز مبتنی بر این واقعیت است که او چیز درست را به روش درست در زمان مناسب مطالبه می کند. تنها دو سال پس از جنگ جهانی دوم بود و بریتانیا، علی‌رغم شکست آلمان نازی، دچار مشکل شد: صنعت توسط بمب‌افکن‌های آلمانی ویران شده بود، کشور در مشکلات مالی ناشی از جنگ قرار داشت - امپراتوری دیگر نمی‌توانست تامین مالی شود. دولت لندن نگرانی‌های بزرگتری نسبت به آرزوهای هند برای استقلال داشت. گاندی می دانست چگونه از فرصت استفاده کند و بازیگران صحنه سیاسی جهانی را متقاعد کند تا در راستای منافع خود عمل کنند. او همراه با جواهر لعل نهرو، سیاستمدار، که بعدها اولین رئیس دولت هند شد، جنبش استقلال را رهبری کرد و از خشونت پرهیز کرد. گاندی نمی خواست به اشغالگر آسیبی وارد کند، بلکه علناً می خواست او را از نظر اخلاقی اشتباه کند و در نتیجه او را به تسلیم ترغیب کند. او می خواست تنها با استقامت و اقدامات نمادین انگلیسی‌ها را متقاعد به عقب نشینی کند.
  11
  6
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  3: پس از چندین سال اعتراض، سرانجام ولیعهد بریتانیا و کلمنت آتلی، نخست وزیر، استقلال هند را تایید کردند. در اوت ۱۹۴۷، هند پس از حدود دو قرن سلطه بریتانیا آزاد شد. با این حال، فلسفه گاندی - پرهیز از خشونت، صرفه جویی، راستگویی - نتوانست مسلمانان را از ابراز تمایل خود برای دولت خود باز دارد. حدود ۶۰۰۰۰ سرباز بریتانیایی باقیمانده و ۲۰۰۰۰۰ سرباز محلی قادر به محافظت از کشوری با حدود ۳۰۰ میلیون نفر در مقابل خود نبودند. از اواسط دهه ۱۹۴۰ قتل عام‌های مکرر بین هندوها و مسلمانان در مقیاس بی‌سابقه‌ای رخ داد. هندوها مسلمانان را به تجزیه کشور متهم کردند. از سوی دیگر، آنها مدعی بودند که در هند تحت سلطه هندوها مورد ظلم و ستم قرار دارند. یک جرقه کافی بود - شایعه یک کلمه بد یا یک عمل خشونت آمیز - و همه جا منفجر شد. همچنین در اوت ۱۹۴۷ ایالت پاکستان ایجاد شد. بریتانیایی‌ها با این انتخاب روبرو بودند که از حزب کنگره هند پیروی کنند و با یک دولت متمرکز موافقت کنند، یا از حزب مسلم لیگ تحت رهبری محمدعلی جناح، سیاستمدار کاریزماتیک، که طرفدار راه حل دو کشوری بود، پیروی کنند.
  12
  5
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۷
  Esperanto - لندن، انگلستان
  یک ترفندی چند وقت هست مد شده که کاربر اول اعلام میکنه من طرفدار فلان کشور و فلان حزب و فردی نیستم ولی دقیقا پشت بندش شروع میکنه به پشیبانی کردن از همانها. فرمت نوشتاریشونم اینطوری شروع میشه :. من طرفدار روسیه نیستم ها اما روسیه اوکراین رو باید نابود کنه. من طرفدار اصولگراها نیستم ها اما کارشون درسته... من طرفدار دولت نیستم اما مردم بیخودی با دولت مخالفت میکنند. من طرفدار.. نیسنم ها اما..
  9
  6
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  4: بریتانیایی‌ها با مسلمانان لیگ طرف شدند و تصمیم گرفتند شبه قاره را تقسیم کنند. این تقسیم تحت الشعاع خشونت قرار گرفت. بیش از یک میلیون نفر کشته شدند. گاهی اوقات وقتی صحبت می کنیم که چگونه گاندی از خشونت پرهیز از خشونت برای وادار کردن بریتانیا به عقب نشینی استفاده کرد، این موضوع فراموش می شود. استراتژی گاندی در مقطعی از تاریخ به موفقیت دست یافت. به سادگی اعمال آن برای امروز کار نمی کند. دیگر لازم نیست علناً روسیه را به اشتباه اخلاقی متهم کرد، زیرا بخش بزرگی از افکار عمومی جهان از قبل از این اشتباه اخلاقی آگاه هستند. به خوبی شناخته شده است که پوتین به یک کشور مستقل همسایه در زمین‌های ضعیف حمله کرد - به شکار نازی‌ها - بسیاری از مکان‌ها را ویران کرد، باعث کشته شدن هزاران نفر و مجبور کردن میلیون‌ها نفر به فرار شد. و چگونه بدون خشونت قرار است امروز در مسکو بر دولت فشار بیاورد؟ به گفته کسانی که از گاندی نام می برند، چنین اعتراض غیر خشونت آمیزی باید چگونه باشد؟ قدم زدن در اطراف کیف و ماریوپل و آواز خواندن؟
  11
  6
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  5: دولت روسیه و ارتش آن بارها نشان داده اند که حتی اعتراض مسالمت آمیز آنها را از کشتار باز نمی دارد. حتی در هند، جایی که گاندی هنوز به عنوان یک قهرمان و قدیس ملی مورد احترام است (اگرچه محبوبیت او رو به کاهش است، همچنین در نتیجه انتشارات در چند سال و دهه گذشته در انتقاد از نژادپرستی و نگرش او نسبت به زنان)، فلسفه او مبنی بر عدم خشونت پرهیز از خشونت است. اگر صادق باشید، هرگز او را دنبال نکرده اید.
  11
  6
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. شما چی گفتن کرتاهه، من نفهمید.
  5
  11
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  ۶۶: نتیجه اخلاقی‌. فریب صلح دوستان بخصوص نمونه ایرانی‌ آن را نخوریم. این صلح دوستی‌ نیست. این صلح دوستی‌ عقیدتی و نوستالژی ضد امپریالیست سال ۵۷ است. که مثل یک ویروس در این‌ها نفوذ کرده و به همین راحتی هم مدوا نخواهند شد. نه تنها در ایران حتی در اروپا هم بخصوص در میان احزاب چپ هم می‌‌بینیم
  11
  8
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل
  [::Esperanto - لندن، انگلستان::]. دوست عزیز، رو دست این خانمهای اکراینی نیست و واقعا بشقاب پرنده هم قابلیت اینها رو نداره. درجه یک، مرغوب، اعلا، در حد تیم ملی. ولی بر عکس مردهاشون خیلی یوبس و زمخت هستن، ولی ما با آنها کاری نداریم.😂🤣
  6
  15
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::پنجاه و هفت - ریو، برزیل::]. برا شما نبود. می‌‌دانم.که عقل شما به این چیزها نمی‌‌رسد.برا کسانی بود. که علاقه دارند. بداند. چرا ضد جنگ بودن و مرتب گاندی و نلسن ماندلا مثال آوردن.به اکراین نمی‌‌خورد. مجبور نیستیم.همه چیز را درک کنیم. ولی لوس بازی هم لازم نیست. این مزخرفات را هم راجع به زن اکراین و مرد اکراین بذار کنار. لات سر کوچه اینجوری سخن می‌‌گوید
  16
  9
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۶
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  آقای ظهور: اگر شعاع درد برادر کشمیری اتان را ، ضربدر آوارگی و رنج برادر دینی شما چون افغان، فلسطینی، سوری، لیبیایی بکنند. آنوقت خواهید دید، که مساحت آوارگی فقط به اکراین ختم نخواهد شد. آقای ظهور: ناتو و غرب در تحویل کمک های نظامی به اکراین سنگ تمام گذاشته است. آیا بهتر نیست شما شیر کمکتان را، در دیگر امور انساندوستانه چون بیمارستان، بهداشت، مدرسه و شهرسازی باز بکنید؟
  5
  18
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  اقاجان - دبی، امارات متحده عربی
  منم این زنم بود براش هواپیما میخردم
  6
  5
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. جنگ‌ایران و‌عراق چطور تمام‌شد ؟ اگر کل دنیا به عراق ککم‌نمبکرد شاید زودتر تمام‌می شد . این اروپایی های گدا‌گشنه یخزده از آب گل الود‌ماهی دارند می گیرند . شما مطمئن باش پشت پرده با پوتین بیشرف ودکا‌می خورند و به ریش اوکراینی‌های در ب و داغان می خندند‌. کجاست صلاحای شیمیایی عراق ؟ چرا به عراق حمله کردند ؟ الان وضعشان بهتر است ؟ لیبی چی ؟ نگاه کردی چه اتفاقی افتاده است در لیبی ؟ کی سوریه را به این روز انداخت ؟ حمایت غرب از داعش ! طالبان را چه کسی تعلیم داد ؟ امریکا ! راه‌حلش این نیست که یک خییر خونخوار اسلحه‌و‌هیزم در آتش بگذارد ، روسیه را تحریم کنید . اکراین هم‌به نانو ملحق نشود . مشکل حل می‌شود .
  1
  24
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  khyar - اوپسالا، سوئد
  ایران ستیز ها هم پولی که ندارند برای هواپیما جنگی خرج کنند بجاش با واق واق کردن ایران را بمباران می‌کنند .
  3
  11
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  [::Esperanto - لندن، انگلستان::]. مثلا من شما بترسم که بگویم طرفدار روسیه هستم‌؟ نه من نه بخاطر اکراین که اصلا من از اروپایی چه شرقی چه غربی بیزار هستم‌. طرفدار هیچکس هم‌بغیر از کشور خودم و‌پادشاهم نیستم . شما اگر فکر میکنی با این حرف‌هایت شاید پاسپورت بهت ندهند که‌خوب شما طرفدار قاچاقچیهای اسلحه باش که در آفریقا به بچه ۸ ساله تفنگ‌می فروشند . می دانی سوییس که‌مغر صلح در جهان‌است بزرگ‌ترین فروشنده‌و تولید کننده اسلحه در جهان است ؟ ساده نباش . نترس . آن سفیدهای نژادپرست چشم آبی فقط هارت و پورت هستند . نهایتا اکر بدشان را بگویی با شما صحبت نمی کنند .
  2
  16
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  باز شما پیدا شدید خر مگس ؟ دست ناتو درد نکند.‌ای کاش خیلی‌ زوتر سلاح می‌‌داد. اگر روزی از دست آخوند نجات پیدا کردیم. به نظر من اولین دستور کار. تقاضا ورود به ناتو. مثل ترکیه. اگر ما زوتر این کار می‌‌کردیم. ۵۷ اسیرخر مگسی‌ها مثل شما نمی‌‌شدیم. تو که اینقدر مردم دوست.فکر بیمارستان .جاده این چیز‌ها هستی. گردنت بشکند. قبل از ۵۷ مگر ما مشغول ساختن این چیز‌ها نبودیم.نکبت پس چرا سلاح در دست گرفتید ؟ می‌‌دانم کجا می‌‌سوزد. ترجمه این مقاله سوزاند اره ؟
  16
  0
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. تو که اینقدر عاقل و دانا هستی، بهتر فارسی بنویس که کاربران سودی ببرند و نه اینکه با چرندیات خود تمام صفحه رو پر میکنی از مطالبی که اصلا به هم ربطی ندارند. اینقدر شهامت نداری که اینجا بنویسی که فارسی زبان مادری تو نیست و بعدها یاد گرفتی .
  0
  14
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۶
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  ۱-محترم: بنده شما را نه … حساب میکنم نه …. این حق را به شما میدهم، چون شما علاوه بر اینکه احتیاج به سواد درمانی و سلامت درمانی دارید، بلکه احتیاج به گفتار درمانی هم دارید.شرم مکن! بنیاد و شعور و فرهنگ شاهدوستانه خودت را نشان بده. بگو کجایم میسوزه؟ نوچه هایت را هم برای کمک صدا بکن.
  1
  12
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۶
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  ادامه- آیا شما واقعاً فکر میکنید کسی اینجا داستانهای طولانی و بیربط شما را می خواند؟ یاد حکایتی افتادم: گویند مولا احمدخان در مغازه کتابفروشی خود نشسته بود. شخصی وارد شد گفت آقا انبر دست دارید؟ مولانا گفت جلد چندمش را میخواهی؟ اکنون حکایت کپی برداری و رمان نویسی بیربط شما است، که به این متن ربطی ندارد. بد نیست این داستانها رادر تنهایی خودت بخوانی تا زبان فارسی ات خوب بشود، و جای فعل و فاعل را در جمله یاد بگیری.
  0
  13
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۶
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  با پوزش متن بالا را تصحیح میکنم درستش این است: بنده شما را نه مگس خطاب میکنم نه خر مگس. که اشتباهاً به جای خطاب میکنم، نوشتم حساب میکنم.
  1
  11
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.