پولی که ۳ سال پیش مردم با آن خانه می خریدند حالا فقط کفاف رهن میدهد

ایلنا: یک عضو اتحادیه مشاوران املاک گفته افزایش تقاضا در حاشیه تهران باعث افزایش اجاره‌بهای حاشیه نشین‌ها شده است. به گفته سعید لطفی، در این شرایط دولت پیشنهاد وام ۱۰۰ میلیون تومانی برای ودیعه را مطرح کرده است که نه تنها امروز کفاف پول رهن را نمی‌دهد بلکه اساسا مستاجران دسترسی به این وام را ندارند. در سال گذشته کمتر از ۱۰ درصد مستاجران موفق به دریافت وام ودیعه شده‌اند. ‌ لطفی با اشاره به افزایش غیر منطقی اجاره‌بها در تهران گفته:

«امروز شاهد شاهد جابه جایی و نزول منطقه سکونت خانوار هستیم به طوری که خانواری که در شمال تهران سکونت داشتند به مرکز شهر و خانواری که در مرکز شهر مستاجر بودند به جنوب تهران و خانوار ساکن در جنوب تهران به حاشیه و حومه تهران منتقل شده‌اند و دقیقا افزایش قیمت اجاره در شهر تهران به طور مستقیم بر روی نرخ کرایه واحدهای حاشیه تهران هم اثر گذار است و حاشیه‌نشین‌ها هم با معضل افزایش اجاره مواجه‌اند.»

به گفته او خط فقر بالاتر آمده و خانوار بیشتری زیر خط فقر قرار گرفته‌اند که بخش عمده درآمد آنها صرف هزینه‌های مسکن می‌شود؛ به طوری‌که با مبلغ رهن امسال، سه سال پیش می‌توانستند صاحب خانه شوند. این در حالی است که درآمد خانوار به اندازه افزایش هزینه‌ها بالا نرفته و خط فقر عمیق‌تر شده‌است.
+45
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  بدون هیچگونه رودربایستی باید عرض کنم که اکثریت ابواب جمعی دولت زائده هستند. میزان کار مفید ان ها باندازه ی یک پنجاهم حقوق و مزایای دریافتی نیست. با این همه توقع سالی 15 تا 25 درصد اضافه حقوق و مسکن مجانی دارند. چنین سیستام نیمه کمونیستی که بر اساس مفتخوری بنا شده است گذرانش جز با چاپ اسکناس میسر نمیشود. چاپ اسکناس یعنی تورم و تورم هم یعنی موقعیت کنونی که هر روز بدتر هم میشود.
  2
  15
  شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.