یادداشت رضا کیانیان پیرامون جراحی اقتصادی توسط رئیسی و محسن رضایی

انصاف نیوز: رضا کیانیان طی یادداشتی نوشت: ‎«جراحی اقتصادی»تا به حال اسم های گوناگونی داشته. تحریم ، قبل تر توطئه های امپریالیسم و کارشکنی دشمنان .

‎همه ی این اسم ها ، یعنی «تورم و گرانی»! برای جلوگیری از تورم و گرانی تمام رؤسای جمهور دستور ها ی قاطع دادند.. ونهایتاً ستاد تنظیم بازار تشکیل دادند. ولی اتفاقی نیفتاد. فقط حقوق بگیر اضافه شد. تا بالاخره آقای رییسی ، با ۷۰۰۰ صفحه برنامه برای اقتصاد ایران خطاب به مسوولان دستور دادند : جلسات و برنامه‌ریزی‌های خود را بر این محور تنظیم کنید که در کوتاه‌مدت و حتی برای همین شب عید(۱۴۰۱) بتوانید با اقدامات جهادی، دستگیر فقرا و نیازمندان جامعه باشید. ولی باز هم نشد که نشد . گرانی اسب سرکشی بود که به هیچ دستور و ابلاغ و بخشنامه گوش نمی کرد. بالاخره برادر محسن رضایی که سال هاست در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می کردند و طرح های فدرالی و اقتصادی شان را مطرح می نمودند . تیغ جراحی را از رو بستند و به عنوان مشاور اقتصادی وارد میدان شدند . ایشان خیلی جهادی اقتصاد مردم را جراحی کردند! انداختند دور ! بدون این که به مردم خبر دهند و از مردم بپرسند راضی هستند یا نه. بدون بیهوشی اقتصادشان را بریدند و این شد که مردم از درد فریاد زدند و راهی خیابان ها شدند. حالا هر کاری می کنند که مردم فریاد نزنند و برگردند خانه ، نمی شود .خواستند اقتصاد مردم را دوباره بدوزند . نشد. با داروی بیهوشی ِنوبت اول ۲۶۰/۰۰۰ تومان هم نشد. مثل نوش دارو بعد مرگ سهراب بود . نیروی ضد شورش فرستادند ، اثر نکرد.

‎البته اگر برادر محسن زود تر رییس می شدند، اقتصاد مردم را زود تر می بریدند. و نمی دانم بهتر می شد یا بدتر . ایشان می گوید دکترای اقتصاد دارد. من نمی فهمم ایشان با این همه مشغله ، چگونه توانستند درس بخوانند و تز دکترا بنویسند و دکترا بگیرند. شاید همان ۷۰۰۰ صفحه بوده که دست به دست چرخیده . الله اعلم . مگر این که ایشان نبوغی فرا انسانی داشته باشند. و همان نبوغ خاک بر سر باعث شد یکباره جراح شوند . و حالا ایشان ماندند و مردمی که اقتصادشان بریده شده و از درد در خیابان فریاد می کشند. به هر حال الان اقتصاد مردم دست برادر رضایی ست و نمی داند با آن چه کند. تو دستش نگه دارد؟ بگذارد در جیبش؟ نمی داند. احتمالا در هیئت دولت مطرح می کند و می گذارد روی میز، ولی هیچ وزیری تحویل نمی گیرد. فقط وزیر آموزش و پرورش گردن گرفت و نبود اتوبوس های شرکت واحد را تغییر نام داد. اسمش را گذاشت آلودگی و تمام مدارس و دانشگاه ها را تعطیل کرد که در خیابان ها سرگردان نباشند.
+107
رأی دهید
-30

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  اینجاست که میگن مارمولک ها ....به خودشون
  3
  31
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۰
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران

  نظام (و تیوری اسلامی) فاسد و جنایت کار اسلامی باید حذف شود ، اگر باقی بماند مشابه نازیسم و فاشیست به بشریت آسیب میرساند .
  4
  33
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۲:۵۳
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش

  این نوشته حاصل کار آن چند نفر جوان برومند ایرانی است که در آمریکا پوزه پرویز پرستویی را زدند و بعد این برادر ازگل کیانیان آمد به طرفداری هم طویله ای اش. وقتی میلیونها توپوزی خورد. یک دفعه نوشته اش شد انتقاد از برادر محسن بیمار!!!! ما ایرانیهای خارج هم مثل ...... میمونیم. بیشتر بدرد همانجا میخوریم. جنگ با دولت آخوندها که پیشکش حتی اعتراضمان هم در فضای مجازی معطوف به فحش کاری با بقیه علافها شده. از شش میلیون ....... می‌شود از ما شش میلیون ایرانی خارج. چرا همش به دیگران اعتراض میکنیم. چرا 57 انقلاب کردین؟ چرا نمیرین بجنگین؟ چرا؟ چرا؟؟ خمینی با همه خریتش یک حرف به طرفدارانش زد؟؟ چکار شما از برای اسلام کردن(ترجمه:شما برای اسلام چکار کردید). حالا من میپرسم. شما برای میهن چکار کردید. بجز دروغ و خالی بندی. بخودت آن بیایید اگر شرف میهن دارید؟؟ منم هیچ کاری نکردم. نمیخواد دست به قلم ببرید نویسندگان یک خطی. 😂منهم یک ....مثل شما
  5
  30
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۴:۵۸
  ۴۹
  اخوند شیپیشو - اندیمشک، استرالیا

  کشور نیست که - کاروانسراست . هر کی هر کاری دلش میخواد میکنه . وقتی یک مشت منگول و بیسواد بشن چرخنده این کاروانسرا چیزی بیش تر از این در نمیاد . برای ایران فقط یک راه وجود داره اگر واقعا مردم از این زندگی نِکبت بار خسته شدن باید خودشونو فدای اینده بهتره فرزندانشان بکنن . مرگ یک بار شیون یک بار - راهی بغیر از این روش برای این کاروانسرا بنام ایران وجود نداره . مردن بهتر از این زندگی نکبت باره پس چه بهتر در راه ازادی ایران باشه . بالاخره که همه میمیریم چه زود چه دیر.
  2
  34
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۹
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  آفتاب پرست هایی که دائم رنگ عوض می‌کنند
  3
  27
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.