معاون سپاه: جوان ما فریاد می‌زد رضاشاه روحت شاد/ می خواهند القا کنند قبل از انقلاب مردم در رفاه بودند

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:  کم کم می‌گویند مشکل کشور رهبری است که اجازه مذاکره با آمریکا را نمی‌دهد .آفتاب نیوز:معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: راهبرد مقابله با دشمن در جنگ شناختی، جهاد تبیین و بیان حرف به موقع است. هنر این است که بشناسیم. البته باید به درستی حرف زد و هر حرف زدنی جهاد تبیین نیست. این که چه حرفی بزنیم و چگونه حرف بزنیم بسیار مهم است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در همایش جهاد تبیین و در جمع فرماندهان حوزه های مقاومت بسیج ادارت مشهد اظهار کرد: جهاد تبیین از مهمترین موضوعاتی است که در جامعه ما در مورد آن سخن گفته شود. از روزی که ملت ما به امام (ره) لبیک گفت، وارد صحنه جهاد و مبارزه با دشمن شد.

سردار جوانی خاطرنشان کرد: معنای ساده برای همگان از جهاد، مبارزه با دشمن است. هر کار و تلاشی جهاد نیست. جهاد اقدامی است که حالت و جوهره آن مبارزه و مقابله و ایستادگی در برابر دشمن باشد.

وی افزود: بر خلاف آنچه که در جنگ شناختی و جنگ نرم القا می شود ما بی جهت برای خودمان دشمن تراشی می کنیم، حرکت در مسیر خدا دشمن دارد و وجود این دشمن هم یک سنت الهی است. وجود دشمن برای کسانی که در راه خدا به حرکت در می آیند یک سنت الهی است و آیات قرآن هم بر این موضوع تصریح دارند. اصل جهاد در جامعه ای که می خواهد در مسیر عبودیت و بندگی و رشد و اعتلا حرکت کند، یک امر قطعی است.

اگر ملت ما اهل جهاد نبود انقلاب ما به ۴۴ سالگی نمی رسید

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه گفت: اگر ملت ما بخواهد عزت و استقلال و هویت دینی و اسلامی و انقلابی داشته باشد و آن را حفظ کند، باید ملتی انقلابی و مجاهد باشد. اگر ملت ما اهل جهاد نبود انقلاب ما به ۴۴ سالگی نمی رسید. از زمانی که انقلاب به پیروزی رسید قدرت های شیطانی شرق و غرب برای شکست انقلاب صف آرایی کردند و دلیل مقابله آنان هم اساسا نیازی به توضیح ندارد. وقتی که بر دنیا قدرت های شیطانی حاکم است و ملتی پشت سر یک رهبر دینی و الهی به حرکت در می آید و برای اقامه عدل و مبارزه با ظلم به پا برمی خیزد، طبیعی است کسانی که این حرکت را خلاف منافع خود می بینند، تصمیم بگیرند آن را خاموش کنند. لذا اگر قرار باشد این حرکت به ثمر بنشیند با دشمن باید مبارزه کرد.  جهاد از ارکان ایمان است و یک فریضه تعطیل ناپذیر برای یک مسلمان و جامعه اسلامی است. جهاد امری قطعی، مستمر و همیشگی است. چون دشمن همواره دشمنی می کند.

سردار جوانی خاطرنشان کرد: کیفیت و کمیت مبارزه با دشمن به نوع دشمنی برمی گردد. دشمن نظام ما، نظام سلطه است و خوشا به حال ملتی که دشمنان او، دشمنان دین خدا باشند. ما با بر سر زمین و ذخایر و منابع دشمنی نداریم. دشمنان امروز ما دشمنان بشریت هستند. دشمن در هر مقطعی بر امری متمرکز شد. در دفاع مقدس که ملت ما حق جهاد و شهادت را ادا کرد. جنگ تحمیلی دفاع مقدس نشد، مگر در پرتو جهاد. سالیان اخیر هم دشمن در منطقه و در جنگ های نیابتی شکست خورد.

این هنر ما است که بدانیم در لحظه چگونه باید با دشمن مقابله کنیم

سردار جوانی در ادامه گفت: دشمن برای مبارزه از هر شیوه و ابزاری استفاده می کند و در هر مقطع در موضوعی متمرکز می شود. اما این هنر ما است که بدانیم در آن لحظه چگونه باید با دشمن مقابله کنیم. این که رهبر معظم انقلاب فرمودند جهاد تبیین یک فریضه قطعی فوری است، به این معنی است که دشمن در این جنگ ترکیبی همه جانبه، با همه ابزار، در یک جنگ شناختی و با هدف تسخیر ذهن ها تمرکز کرده است. دشمنان ما در این زورآزمایی ۴۴ ساله در نقطه ای قرار گرفته اند که بسیاری از ابزارهای آنان و از جمله ابزار نظامی آنان ناکارآمد شده است. دشمن امروز جرات اقدام نظامی به خود راه نمی دهد و می داند هر نوع اقدام نظامی علیه ملت ایران با پاسخ قاطع و کوبنده مواجه می شود. برآورد دشمنان این است که جنگ اقتصادی آنان نیز در حال ناکارآمد شدن است. اما این بار دشمن با حیله و نیرنگ و فریب، با تاکتیک تحریف حقیقت ها، به خصوص با تحلیل های غلط، گمراهی ایجاد کند. اینجا است که شکل و ماهیت مبارزه با این دشمن می شود تبیین.

وی تاکید کرد: جهاد تبیین برای مقابله با دروغ ها و تحریف ها و سیاه نمایی های دشمن و هر آن چیزی است که دشمن وارونه و تحریف می کند و جهادگر تبیین باید دشمن و چگونگی تحریف او را بشناسد. باید این هنرمندی را داشته باشد که به موقع با ترفند دشمن مقابله کند. امروز دشمن جرات نمی کند موشکی به سمت ما شلیک کند. اما موشکهایی را با در فضای مجازی برای ادراک سازی و تغییر اذهان به صورت مستمر شلیک می کند.

سردار جوانی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری ۲۶ سال قبل موضوع عبرت های عاشورا را بیان کردند. عاشورا محصول جنگ شناختی دستگاه اموی علیه امام حسین (ع) است که حجت خدا را در ذهن جامعه مسلمانان به عنوان ایجاد تفرقه در جامعه اسلامی معرفی کردند. این موضوع را باید جدی بگیریم. اگر از عاشورا عبرت نگیریم، عاشورا تکرار می شود.

دشمن می خواهد چگونگی فهمیدن جامعه را مدیریت کند

سردار جوانی در ادامه گفت: بخش عمده ای از نسل اول انقلاب امروز از دنیا رفته است. دشمن می خواهد چگونگی فهمیدن جامعه را مدیریت کند. این مکانیزم جنگ دشمن است. دشمن در حال تصرف ذهن و دل و اندیشه جوانان است تا از این طریق احساسات و رفتار را مدیریت کند. وقتی حکم جهاد صادر می شود کسی نباید در خانه آرام بنشیند. در این جهاد باید با دلها و قلبها مواجه شد و نباید گذاشت کسی در برابر القائات دشمن فریب بخورد. جهاد تبیین برای مقابله با جنگ شناختی است. دشمن با به کار گیری عوامل مختلف می خواهد تحریف کند هر چیزی را که به اسلام ناب و نظام ولایی برمی گردد. این دایره بسیار وسیعی را شامل می شود. حتی در حوزه مبانی با ادبیات دینی تحریف انجام می دهد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: بر اساس علوم شناختی، قضاوتها و تشخیص ها و در نهایت رفتارهای انسانها بر اساس تصویری است که از یک واقعیت دارند. دشمن می گوید ما باید تصویرها را به گونه ای بسازیم که نسل جوان نسبت به انقلاب احساس تنفر کند. انقلاب را عامل مشکلات معرفی می کنند و اینگونه تبیین می کنند که قبل از انقلاب مردم در اوج نعمت بودند. به جوان ۲۰ ساله امروزی که گذشته ایران را ندیده است، القا می کنند که قبل از انقلاب مردم در رفاه بودند و کاش انقلاب نمی شد. در اغتشاشات ۹۶ جوان ما فریاد می زد «رضاشاه روحت شاد» و این خروجی آن تصویرسازی است.

وی افزود: می گویند مشکلات ما ناشی از دشمن تراشی ما است و کم کم می گویند مشکل کشور رهبری است که اجازه مذاکره با آمریکا را نمی دهد. انسان هم تاثیرپذیر است. این که امروز سه طلبه جهادگر مورد هجوم یک جوان واقع می شود یک واقعیت تاریخی است و این ذهنیتی است که برای او شکل می گیرد. کسی که در سیستان و بلوچستان عامل شهادت شهید شوشتری شد با همین تصور این کار را انجام داد.

اصل جهاد تبیین در قرآن است

سردار جوانی تاکید کرد: بیش از ۱۷۰ آیه قرآن در ارتباط با تبیین است و تبیین در قرآن به عنوان رسالت اصلی پیامبر مبارزه با جهالت است. تبیین جهاد است، چون دشمن واقعیت را وارونه جلوه می دهد. اصل جهاد تبیین در قرآن است.

وی در ادامه گفت: نکته دیگری که وجود دارد این است که ما کمی در فعالیت ها عقب ماندگی داریم. امام در سال ۵۹ فرمودند ملتی که ۲۰ ملیون بسیجی دارد باید ۲۰ میلیون تفنگ به دست داشته باشد. اما در سال ۶۷ که آخرین پیام را به مناسبت تشکیل بسیج دادند پیش بینی کردند که دشمن دیگر نیروی نظامی نمی فرستد. امام فرمودند دشمن از این به بعد قلم به دست می فرستد. متاسفانه ما این موضوع را جدی نگرفتیم و اینجا مقداری عقب ماندگی داریم و باید جبران کنیم.

سردار جوانی خاطرنشان کرد: جهاد تبیین فریضه قطعی و فوری است و مقدمات آن هم واجب است. مقدمه آن، این است که دشمن و ابزار و روش را باید بشناسیم. نیاز به اطلاعات تاریخی و همچنین رصد داریم. امروز جوانان باید در فضای مجازی فعال باشد. جهاد تبیین یعنی درست حرف زدن و حیله دشمن را درست فاش ساختن. البته مسئولان هم باید در این زمینه تکالیف خود را انجام دهند.

در برنامه های دولت همه باید کمک کنند

معاون سیاسی سپاه در بخش دیگری از سخنن خود با اشاره به موضوع اصلاح یارانه ها اشاره کرد و گفت: دولت به میدان آمده برای اصلاح ساختاری تا بسترهای تولید فساد و رانت خواری را از بین ببرد. این یک اقدام جهادی برای سوزاندن ریشه رانت است. رهبری هم فرمودند در برنامه های دولت همه کمک کنند و دولت احتیاج به کمک دارد. این فرمان رهبری است که حکم می کند به پا خیزیم. مکتب سلیمانی را رها نکنیم. شهید سلیمانی قسم جلاله یاد می کند که از مهمترین شئون عاقبت به خیری، نسبت ما با انقلاب و جمهوری اسلامی و رابطه دلی و حقیقی با سکاندار انقلاب است. اساس و پرچم و جلودار اینجاست.  بسیار اشتباه می کنند کسانی که احساس دلسوزی دارند و برابر ولایت موضع دارند. کسی که برابر آمریکا و اسرائیل ایستاده است رهبری است.

سردار جوانی در ادامه گفت: رهبری فرمودند دولت احتیاج دارد و همه قوا و دستگاه ها و آحاد مردم به دولت کمک کنند و یکی از ابعاد جهاد کمک به تبیین صحیح این فعالیت دولت است. دشمن نمی خواهند اصلاحات واقعی انجام شود. دشمن این را به شکل دیگری تحریف می کند و جهادگر تبیین آن را باید به دستی تبیین کند. چون دشمن روایت غلط مطرح می کند. دشمن می گوید نباید بگذاریم جامعه آرام باشد. چون در بستر جامعه اصلاحات اساسی انجام می شود.

وی تاکید کرد: همه باید جهاد تبیین داشته باشند. راهبرد مقابله با دشمن در جنگ شناختی، جهاد تبیین و بیان حرف به موقع است. هنر این است که بشناسیم. البته باید به درستی حرف زد و هر حرف زدنی جهاد تبیین نیست. این که چه حرفی بزنیم و چگونه حرف بزنیم بسیار مهم است. باید مراقب باشیم در مطالبه گری ها مخرج مشترک با دشمن پیدا نکنیم. باید دلها و ذهن ها را از اسارت دشمن رها کرد. با سعه صدر دلها را قانع کرد و ذهن ها را از اسارت دشمن خارج کرد.

امام (ره) را تحریف می کنند

سردار جوانی خاطرنشان کرد: امروزه به شدت امام (ره) را تحریف می کنند و می گویند اگر امام بود اجازه می داد با آمریکا مذاکره کنیم. جهادگر تبیین باید بداند چگونه امام واقعی را معرفی کند. مقام معظم رهبری در اصول و مبانی ذره ای از امام (ره) فاصله نگرفته اند. بر این مسیر صادق بوده اند که راه ما، راه امام است. نگذاریم دشمن شبهه و تاریکی ایجاد کند. در هر موضوعی دشمن تحریف می کند. حتی دفاع مقدس را تحریف می کند. طوری بیان می کند که عامل جنگ ایران بود و صدام در مقام دفاع با ایران وارد جنگ شد. امام (ره) مقصر است و صدام در مقام دفاع وارد جنگ شده است. دشمن برای ایجاد تنفر در نسل جوان همه چیز را وارونه می کند و ما باید این هنر را داشته باشیم که به هنگام و به لحظه وارد شویم. باید این نسل را به درستی بشناسیم. جهاد زبانی و جهاد تبیین کار بسیار دشواری است و این که هر کس وارد آن شود پاداش آن بیشتر است.. در جهاد تبیین گاه باید آبرو بدهیم و حوصله به خرج بدهیم و ملامت بکشیم. با دعوا و درگیر شدن ره به جایی نمی برد. میدان جهاد تبیین هم همه جا هست.
+23
رأی دهید
-159

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  . اگر ملت ما اهل جهاد نبود انقلاب ما به ۴۴ سالگی نمی رسید....متاسفانه این حرفت حقیقت است،اگر ملت ایران احمق نبودند و ۴۴ دسال دنبال خاتمی و احمقی نجس و روحانی متشکریم و حالا رییسی نبودند امثال تو ۴۴ سال نمیتونستید ادعا کنید که بچه ادمید. راستیی یک جمله از محسن رضایی میرمقعد هم خالی از لطف نیست، این میخواست ارزش پول خمینی نشان را به حد کاعذ توالت ارتقا بده چی شد؟
  10
  59
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  اگر میزان بی شرمی ، بی حیایی و بیشرفی این متعفن رو بخوای بسنجی و اونرو به پیشرفته ترین کامپیوترها بِدی ، در جا منفجر میشه !! اینهمه پُر رویی از کجا نشئت گرفته ؟ . اونده پُر رو که میگن همین پفیوزان !!
  12
  60
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰
  ۵۳
  arya_japan - توکیو، ژاپن

  اگر پول مفت نفت نبود شما 44سال عمر نمیکردید .الا پول مفت نفت دیگر به حسابت هایتان واریز نمی‌شود. و روزهای آخر را سپری میکنید .
  6
  58
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۲
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  مرتیکه یک جمله رو صد بار به صد شکل تکرار کرد! باید جهاد تبیین کنیم! هی تکرار کن! اون امام راحلت با خر کردن یک مشت بچه ساده دل و فرستادنشون به روی مین واسه خودش کلی خانواده شهید جور کرد و بعد جام زهر رو نوشید و امروز به بهانه خون شهدا دارند هموطنانشون رو میکشند و ولی وقیحتون هم وقتی میبینه هوا پسه زود قمبل قهرمانانه میکنه! برای جوان امروزی که بیکاره و میبینه که از شورت و زیرپوش تا میخ و پیچ رو از چین وارد میکنند چرندی به نام جهاد تبیین چه معنی داره؟ وقتی نمیتونید نون این مردم رو تهیه کنید و مثل جنگ جهانی اول که در اروپا میزدند سروکول هم ولی در ایران 9 میلیون ایرانی از گرسنگی و مرض مردند جهاد تبیین چه معنی میده؟ و کجای شکم خالی زن و بچه رو پر میکنه؟ روسیه به اکراین حمله کرده، در ایران داره قحطی میشه این از اقتدار شماست یا از وابستگی شما؟ حالا برو هی زر زرت رو تکرار کن! خوشا به حال ملتی که دشمنان او، دشمنان دین خدا باشند! خوشا به حال تو که اربابانت چین و روسیه هستند که با شیطان رفاقت کردند تا مردم ایران رو بچاپند
  9
  49
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۳
  ۶۵
  خوش باور - تهران، ایران

  بله زمان طاغوت بی سروپاهایی مثل امثال شما ولدزناها مردم خود را دشمن نمی شمردند. و آخوند پنچ ریالی نمی کفت ما می کشیم خوبم کشیم ودین داری برای خود شخص بود .نه دلخواه تخم فاضلابی بنام آیت الشیطان . عادی ترین آن مردم می توانستن با اندکی پول غذایی بسیار ساده مثل نان پنیر و انکور بخورند .در این چهل سال هر قیمت ایران را به کشوری فروخته اید چه از آبهای ایران و چه از خاکها ومعادن خفه بشوید .زودتر بمیرید که مردن شما جشن است برای ایران . بگوید آن ولد زناهای ضیغه ای از این دجالها دفاع گنید .که مادرتان مشتری بیشتر داشته باشد .
  21
  51
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  می‌ شود هم جور دیگر تفسیر کرد. مثال نسل جوان می‌‌داند که شما و انقلابی‌‌ها سال ۵۷ دروغ زیاد می‌‌گفتند و می‌‌گویند. دیگر منبع خبری آن‌ها روزنامه کار و مردم و رادیو نجف نیست. اینترنت دارند، خودشان تحقیق می‌‌کنند. فرق آزادی اجتماعی و آزادی سیاسی چیست. به روسیه نگاه می‌‌کنند. در باره بلوک شرق می‌‌خواند. و دید چگونه گله گله پشت به سوسیالیست می‌‌کنند. می‌‌داند. که چیزی به نام سوسیالیست علی‌ وجود ندارد. می‌‌داند. شیعه سرخ علوی. همین شیخک است. می‌‌داند کتاب غرب زدگی هزیان گفتن، یک بچه آخوند بود. که تحمل رشد طبقه متوسط ایرانی و فرار آن‌ها از دین و سنت را نداشت. می‌‌داند رشد اقتصادی چیست. ارزش پاسپورت چیست؟ و ۱۰۰۱ منبع دیگر .که خودش قادر است. تصمیم بگیرد. قیم نمی‌‌خواهد.اگر ما فقط دست برداریم و دوباره آنها را فریب ندهیم. امیدوارم. از ما که کاری بر نمی‌‌یاد.مگر اینکه نشان دهیم. فریب ۵۷ اتی‌ها را دوباره نخورید. هر چه می‌‌کشید. از دست این‌ها بود.
  16
  43
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰
  ۵۳
  arya_japan - توکیو، ژاپن

  می‌خواهند بگویند که دیگر شما را نمی‌خواهیم. !! رضا شاه روحت شاد .
  6
  53
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۳
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  آره جان خودت اون موقع ها تورم سه رقمی بود مال شما ها تک رقمیه اما من یکی باور میکنم که الان رفاه خیلی بیشتر از زمان شاه هست البته فقط برای اونهایی که سر سفره نظام نشستند.
  7
  51
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۵
  ۶۱
  vg2000 - اسلو، نروژ

  ح******* چیز دیگه از ایران مونده دزد بی سواد آدم کش
  6
  49
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۳
  ۳۶
  siavash786 - آمریکا، ایالات متحده امریکا

  آنموقع که مردم و تو احمق عکس امامتان را در ماه دنبال میکردی فقط ۱۶ سالت بود که معلوم نیست تو کدام کوچه و پس کوچه ول بودی. نو با آن سن نوجوانی دست به جیب پدرت بودی و در آسودگی و راحتی کامل ، این یعنی رفاه و آسایش . لباس ، غذا و رختخوابت هم آماده ، بغل کی میخوابیدی یا در کوچه و خیابان را نمیدانم. اما شورش مردم در آن سال بخاطر چند تا سازمان چپ و راست ومذهبی یعنی اخوندهای احمق تر از تو اتفاق افتاد . چون اکثرا در رفاه و آسایش بودن و کسی هم گرسنه نمی خوابید خام چند تا خبررادیوهای بیگانه ، آخوند ها بالای منبر و پشتبانی و محملهای آمریکا باعث شد که مردم گول آنها را بخورند . اما بعد از آن سالها چه کسانی بجز شماها در رفاه هستند ؟ کودکی که باید بخوابد شبها در خیابانها مشغول پیدا کردن روزی در سطل های زباله است ، دخترها در خیابانها و پسرها در خرابه ها یا تن فروشند و یا در حال مصرف مواد، بی خانمانها در اتوبوس ها میخوابند یا در گورها . در ضمن ۴۴ سال دوام این رژیم بخاطر آن اسلحه ، زور و دیکتاتوری شماست . آن سلاح و حماقتها را به زمین بگذار و نظاره به نتیجه آن جهاد که جنگیدن در راه حق است باش .
  7
  42
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۸
  ۳۶
  siavash786 - آمریکا، ایالات متحده امریکا

  راستی سردار، الان فیلم مردم تو نارمک را دیدم که مردم از گرسنگی و رفاه مینالند و شعار میدهند . چطوره که اسلحه ات را به زمین بزاری و بری توی صف ‌؟
  10
  41
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۶
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  مگه دروغه مردک؟ خجالت بکش چون اونقدر سن داری که زمان شاه رو یادت بیاد! اون زمان کجا مردم تا کمر توی سطل زباله برای پیدا کردن نان خم میشدن؟ سهیم شدن کارگران در سود کارخانه ها، سپاه دانش، سپاه بهداشت، تغذیه رایگان و و و و. بازم بگم یا کافیه؟ از سنت خجالت بکش و اینقدر دستمال به دست نباش!
  7
  46
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۵
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران

  حقیقت چیزی نیست که حاکم با تمام بوق و کرنا و سیستم عظیم تبلیغاتیش میگه حقیقت چیزیه که مردم میفهمند و اینا هیچ ربطی به دژمن نداره و‌ب عکس این بهانه ای است برای سرکوب و اگر شماها جهادگر و درراه خدا و این اراجیفی که پشتش قایم شدید بودید بجای هزینه برای سرکوب تلاش برای اصلاح امور و شفاف کردن درآمدها و هزینه هاتون میکردید نه اینکه اگر کسی از فسادهای شما صحبت کنه دستگیر میشه به اسم عامل دشمن ولی بدون اینکه دادگاه واقعی برای عوامل فساد و اختلاس و دزدی برگذار بشه. یه بدبختی که سرچهارراه دلار میفروخته میشه عامل تغییر قیمت ارز و طلا سریع اعدام میشه بعد سردار فلانی با اون حجم اختلاس و دزدی میشه سردار دلها و اختلاسگر هم یه مدت زندان الکی که بیشترش بیرونه. رضا شاه شماها رو شناخت و برای همین مردم روحت شاد میگند چون امروز فهمیدیم خمینی با دروغ و فریب و پشت اسلام و دین با کمک اون احمقهای مجاهدین خلق حکومت پهلوی رو به خواست روسها و غرب زمین زدند. امروز ما میدونیم خائن کیه و دزد و فاسد و دروغگو کیه
  8
  29
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۰
  ۴۸
  دو کلمه حرف حساب - حصار، ایران

  مشنگ بی غیرت اگر در آن زمان عده ای در رفاه نبودند، مثل امروز نبود که زنان و دخترشون برای تهیه خرج زندگی باعرب های عراقی بخوابند. یعنی تو اینقدر خر هستی؟
  11
  35
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۱
  ۶۵
  Madjid aramesh - پاریس، فرانسه

  بله که قبل از انقلاب رفاه بیشتر بوده، کسی برای خرج زندگی کلیه خودشو نمیفروخت اینهمه دختر و زن‌های شوهر دار برای یه لقمه نون خودشون رو به عربها و ترک‌ها نمیفروختن میلیونها ایرانی آواره خارج نبودن، هیچ ایرانی برای فرار از اون جهنمی که اینها درست کردن تو دریا غرق نمیشد همه اینها بعد از روی کار اومدن اون بی همه چیز امام خمینی شروع شد و هر روز بدتر هم میشه
  4
  43
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۱
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  اتفاقا درست میگه، منتها منظورش از مردم خود گدا و گشادشون هستن و اخوندهای مفتخور. منتها برای کسی که اهل کار بود حقوق و مزایا و رفاه نسبی بود. معلومه وقتی اخوند گلو و جای دیگه خودش رو جر میداد و به اندازه یه بلیط اتوبوس دوزاری میذاشتن کف دستش در رفاه نبودن.
  5
  33
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۶
  ۳۲
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا

  دقیقان همینطوره. تموم شد دوره ج اسلامی و سیاست اکبر کوسه رفسنجانی که فکر می کرد پول و قدرت تو بدبخت کردن ملت ایران هست. مرگ برج اس.
  4
  33
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۲
  ۶۸
  senator x - تهران، ایران
  یعنی تو انقدر کودن واحمقی؟فرق دلار69ریال و 300هزار ریال را نمیفهمی؟من کارمند دولت بودم و خواستم بروم آمریکا با یک معرفی به هواپیمائی (هما)بیلط گرفتم از تهران به پاریس از پاریس به نیویورک5هزار و صد تومن البته با 40%تخفیف تو یالقوز اسم اینو چی میزاری؟الان بخواهی بری شاعبدلعظیم بالا 20هزار تومن تموم میشه. ای خاک برسر ما که گول آخوندها و دانشجوهای توده ائی را خوردیم و باین فلاکت و بدبختی اوفتادیم ای مرگ بر انگلیس و آمریکا.
  11
  19
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۰
  ۴۶
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان
  ببند اون دهن کثیفت رو بی شرف!؛همتون دزد و قاتل و وطن فروشین؛این حرفای صد من یه غازت به درد بچه کودکستان هم نمیخوره!
  3
  21
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۱
  ۶۸
  senator x - تهران، ایران
  یعنی تو انقدر کودن و احمق هستی که فرق دلار 69ریال با 300هزار ریال ریال را نمیفهمی؟من کارمند دولت بودم سال 56 با یک معرفی نامه به هواپیمائی(هما)یک بیلیط صادر شد از تهران به پاریس ازپاریس به نیویورک یکطرفه,5هزار و صدتومن البتهبا 40%تخفیف که بکارمندان دولت میدادند.حالا یالقوز بگو ببینم اسم اینو چی میزارن؟ای خاک بر سر ما ملت که فریب آخوند و دانشجوهای توده ائی خوردیم و باین فلاکت و بیچارگی افتادیم
  11
  18
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۲
  ۶۳
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  برو جوانی خامنه ای با جلیقه و پپ اش و خاتمی بدون ریشش و بقیه ارازل اوباش اسلامی را ببین بعد بیا زر بزن اسکل
  1
  10
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.