قیمت دلار از ۳۰ هزار تومان هم بالاتر رفت

ایران اینترنشنال: همزمان با حذف ارز ترجیحی برای کالاهای اساسی، قیمت دلار نیز از مرز ۳۰ هزار تومان گذشت و به این ترتیب، در مدت یک هفته دلار حدود دو هزار تومان و سکه طلا حدود ۷۸۰ هزار تومان افزایش یافت.

قیمت هر دلار آمریکا در بازار ارز تهران روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت به بیش از ۳۰ هزار و ۷۰۰ تومان رسید.

ابتدای هفته قیمت دلار در کانال ۲۸ هزار تومان بود، روز چهارشنبه از ۲۹ هزار تومان عبور کرد و روز پنجشنبه از مرز ۳۰ هزار تومان گذشت.

روزنامه دنیای اقتصاد روز چهارشنبه خبر داده بود که نرخ دلار در بازارهای هرات و سلیمانیه نیز افزایش چشمگیر یافته است.

روز پنجشنبه همچنین رسانه‌های ایران خبر دادند که نرخ سکه طرح جدید نیز با ۷۸۰ هزار تومان افزایش نسبت به روزگذشته به ۱۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسیده است.

قیمت سکه طرح قدیم نیز ۱۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان گزارش شده است.

قیمت دلار و سکه طلا در حالی افزایش یافته که دولت اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی را حذف کرده است.

همچنین مذاکرات احیای برجام از بیستم اسفند متوقف شده و آمریکا و جمهوری اسلامی بر سر باقی ماندن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی به اختلاف برخورده‌اند.

انریکه مورا، هماهنگ کننده مذاکرات وین، بامداد چهارشنبه به تهران سفر کرد و روز پنجشنبه نیز شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر، وارد تهران شد.
+68
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  siavash786 - آمریکا، ایالات متحده امریکا
  هرچه دلار بالاتر میرود ، بوی گند ولایت فقیه بالاتر میرود . هر چه ظلم آخوند زیاد شود فردا بوی خون آنها زیاد میشود. ننگ و نفرین بر شماها که دلار ۷ تومانی را به ۳۰ هزار تومان و تورم ، خودکشی ، بیکاری و فساد را به بالاترین حد ممکن رساندید . با اینهمه نفرت و انزجار مردم چطور هنوز وجود دارید و آنوقت همان رژیم تاقوت به أرامی نابود شد ولی هنوز بوی خوشش باقی است .
  0
  11
  ‌پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۳
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  از درخت نرو بالا. دسات مالاسیده میشه. پاهات خراشیده میشه
  5
  6
  ‌پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۹
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران
  منفعت بالا رفتن قیمت ارز و دلار رو کی میبره؟ عمده یا بهتره بگیم تمام ارز و دلار و حتی ضرب سکه در دست سپاه و دولت هستش و منفعت گرون شدنش هم مال ایناست پس جای تعجب نداره و هر بهانه دیگه ای که آورده بشه صددرصد دروغ هستش. دولتهای حکومت ولایت فقیه کارشون فقط دلار فروشیه و بانک مرکزی کارش همینه و مثل هر بیزینس دیگه ای اینا سعی میکنند گرونتر بفروشند ولی تفاوت بانک مرکزی و دولت رئیسی با قبلیا اینه که میخواد از هر دو سر بخوره یعنی هم ارز و دلارش رو گرون بفروشه هم اجناس و میحتاج مردم که مجبور بوده با ارز یارانه ای بخره و پخش کنه رو به قیمت آزاد و روز بفروشه. یعنی اگر برنامه و طرحی برای اصلاح ساختار اتقصاد معیوب بعد از جنگ و عنقلابی وجود داشت قطعا باید حمایت کرد از قطع یارانه های بیخودی که بیشتر کشورهای اطراف ایران ازش منفعت می برند ولی هیچ برنامه ای نیست و قمیت گذاری های دستوری و بی هدف.مردم ایران انقدر گندم مصرف ندارند انقدر بنزین و سوخت مصرف ندارن مشخصه داره قاچاق میشه ولی احمق ها بجای طراحی برنامه گذار فقط گرون میکنند.حقوق رو هم 30 درصد ببرید بالا و به زنها کمک مالی بیشتر بکنید.
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۳
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  وقتی ملتی حکومت مذهبی و اقتصاد اخوندی را می پذیرد نباید انتظار بهی داشته باشد
  1
  8
  جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.