ناگفته های رندی هافمن، همسر یهودی نادر طالب زاده از یک «واقعیت دیگر»

رضا گلپور با انتشار مقاله ای در خصوص همسر سابق «نادر طالب زاده» به زوایای پنهانی زندگی این مستندساز نزدیک به جریان انقلابی پرداخت.
به دنبال درگذشت «نادر طالب زاده» در ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ «رضا گلپور» با ارسال گزارشی به تحریریه دیده بان ایران از زوایای پنهان زندگی این مستندساز نزدیک به جریان انقلابی کشور پرده برداشت.

رضا گلپور در گزارش ارسالی خودش آورده: بررسی سوابق رندی هافمن (با نام مستعار زیگموندین) همسر یهودی مرحوم نادر طالب زاده نشان می دهد که این خانم ساکن در نیویورک سالها در فضای مجازی ،  تنها با نام یهودی و مونث زیگموندین“  - البته باز با ترکیبات مختلفش – مشغول فعالیت بوده و از یاوران رسانه ای دموکرات هایی نظیر خانم هیلاری کلینتون و خانم  کامالا هاریس - معاون اول فعلی رئیس جمهور آمریکا – به شمار می آید. خیلی سخت نیست که با کمی جستجو متوجه شویم این خانم با زرنگی و پنهانکاری بسیار بالا تعمد دارد که هویت و بیوگرافی سجلی خود را از دیده ها دور نگه دارد .

در ادامه گزارش گلپور آمده است: حوالی ساعت 20 و 30 دقیقه پنجشنبه 9 اردیبهشت 1401 خبرگزاری های مختلف ایران به انتشار خبر درگذشت مرحوم نادر طالب زاده اردوبادی ، پرداختند. چون در چند سال اخیر چند بار شایعه خبر فوت او  وسپس تکذیب آن منتشر می گردید ؛ این بار خبرگزاری ها به تایید آقای حمید جوادی - مباشر امور اجرایی ، مشاور قدیمی و همراه مرحوم طالب زاده – در متن خبر تصریح نمودند.

سوال بی پاسخ اینجا بود که چرا خانم آمریکایی مرموز مورد اشاره فوق الذکر یعنی ”زیگموندین“  شبح گون در همان روز ؛ خبر فوت مرحوم طالب زاده را بدون ذکر نام متوفی ، اینگونه پوشش داد :
{عین ترجمه کلمات زیگموندین}: همسر سابق دوست داشتنی دیوانه من ، ساعت 10 صبح به وقت من و ساعت 6 عصر به وقت او فوت کرد. او 68 سال جوانی(عُمر) کرد. من در اینجا یک نشانگر تنظیم می کنم. سفرت مبارک عزیز من. تا اینکه دوباره همدیگر را ببینیم.

چهار روز بعد نیز ”زیگموندین“    شبح گون اینگونه نوشت :

{ عین ترجمه کلمات ”زیگموندین“:}" همسر سابق 68 ساله من به تازگی فوت کرد، او هم باید بازنشسته می شد. فرصت او به وضوح سر رسیده بود."
هر چند او خود را در کامنتهای فوق ، همسرِ سابق و جدا شده از متوفای صاحب عکس {بدون اشاره به هویت او یعنی نادر طالب زاده اردوبادی } معرفی می کند ، اما برای نمونه حتی تا چندی قبل هم با متوفی در ارتباط صمیمی بوده است!
مثلا در کامنت روز ۲۱ فوریه ۲۰۲۱ ( ۵ دی ماه ۱۴۰۰) در پاسخ به اظهار نظر اکانتی موسوم به اسپارکی تصریح می کند:
{عین ترجمه کلمات زیگموندین}: من با همسر سابقم دوست(صمیمی) هستم وبا خواهرش خیلی دوست(صمیمی) هستم
اعجاب بیشتر آنجاست  که در سالهای ابتدایی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران (بر خلاف روایت مرحوم نادر طالب زاده و دوستان ساده لوحش )”زیگموندین“  مدتها {حدود دو سال } در ایران زندگی کرده بود ! برای مثال در پُست 27 اوت 2021 ( 5 شهریور 1400) او در توضیح عکس محجبه به چادر خودش نگاشته {عین ترجمه کلمات زیگموندین}: من .   41 سال پیش در ابیانه ایران کار می کردم.
در ادامه این مطلب آمده است که همسر یهودی مرحوم طالب زاده با ایت الله خلخالی هم دیدار داشته است و از او به عنوان قاضی خون یاد می کند.

همسر یهودی طالب زاده حتی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی در سال 58 و ساخت "مستند واقعیت دیگر" توسط همسرش را پلی ارتباطی برای اعتماد حاج نادر با انقلابیون می داند.
+42
رأی دهید
-65

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  ordak - بن، آلمان
  تا ز نده هستن در یا الوفاضلاب یا حسین و قتل جعفر صادق،سفت که میشن، جهود بودن ،نصارا بودن کاغذ بودن.بزرکترین بیماری ملت ایران ، گرفتار شدن در لحن گذشته م گذشته مات این
  1
  6
  ‌پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۶
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این ها چپول های غیر واقع بین زندگی هستند. در باور این ها تمام مشکلات دنیا از امپریالیسم مخصوصا امریکا نشات میگیرد. در نگاه این ها هر چیز که به امریکا لطمه بزند راه درست است. واقع بینی این ها وجود ندارد. از فاشیست ترین حکومت ها مثل ایران و روسیه حمایت میکنند چون این ها را در مقابل امپریالیسم می بینند. هرگز قادر نیستند بین بد و بدتر انتخاب کنند
  1
  14
  ‌پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.