مرد قهوه‌خانه‌چی از قصاص رهایی یافت

صاحب قهوه خانه که به اتهام قتل شریکش به قصاص محکوم شده بود، پس از برگزاری 8 جلسه صلح وسازش، با رضایت خانواده مقتول از مرگ رهایی یافت.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، رسیدگی به این پرونده از مرداد سال ۹۸ به‌دنبال انتقال پیکر نیمه جان مرد میانسالی به نام رشید به بیمارستان شهدای تجریش آغاز شد. اما ساعتی بعد وی جان باخت و بدین ترتیب تیم جنایی وارد عمل شده و تحقیقات برای رازگشایی از این جنایت آغاز شد. تحقیقات نشان می‌داد مرد میانسال در جریان اختلاف و درگیری با شریک‌اش معروف به عمو یحیی که قهوه‌خانه‌ای در منطقه دربند داشت به قتل رسیده است.

مأموران پلیس بلافاصله به قهوه‌خانه رفته و مرد 50 ساله بازداشت شد.

پس از تکمیل تحقیقات، پرونده به دادگاه کیفری ارسال شد و متهم در دادگاه به دفاع از خود پرداخت و گفت: صاحب قهوه‌خانه‌ای زیر پله‌ای در خیابان دربند هستم. ۳۵ سال با رشید شریک بودم و قهوه‌خانه ما به پاتوق معروف هنرمندان و سلبریتی‌ها تبدیل شده بود. رشید قول داده بود تا سرقفلی مغازه را به من بدهد اما هر بار طفره می‌رفت.

وی ادامه داد: آخرین بار از او خواستم تا به قولش عمل کند اما گفت که تصمیم ندارد سرقفلی را به من بدهد. به همین خاطر عصبانی شدم و با چاقویی که در دست داشتم یک ضربه به او زدم. از جنایتی که مرتکب شده‌ام بشدت پشیمانم.

با درخواست اولیای دم برای قصاص، قضات دادگاه رأی بر اشد مجازات متهم صادر کرده و پرونده برای اجرای حکم به دادسرای امور جنایی پایتخت ارجاع شد.اما با تلاش سرپرست دادسرای جنایی، دادیار شعبه چهارم دادسرا و واحد صلح و سازش، پس از 8 بار برگزاری جلسه صلح و سازش، اولیای دم با درخواست دیه رضایت خود را اعلام کردند.

بدین‌ترتیب عمو یحیی از اتهام قصاص نجات یافت و بزودی در دادگاه کیفری استان تهران از جنبه عمومی جرم محاکمه خواهد شد.
+1
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.