شک و تردید پزشکی قانونی در مورد ادعای شهردار در مورد حمله «با چاقو و قمه» به وی:«خودزنی» است

 جواد هاشمی (چپ)روزنامه شرق روز سه‌شنبه نامه‌ای رسمی را منتشر کرد که بر اساس آن پزشکی قانونی در ادعای یکی از شهرداران تهران که گفته است «با چاقو و قمه» مورد حمله قرار گرفته ابراز تردید می‌کند.

سخنگوی شهرداری تهران هفته گذشته از مجروح شدن یکی از شهرداران منطقه ۱۹ تهران در جریان «ماموریت مقابله با ساخت‌ و سازهای غیرمجاز» خبر داد.

عبدالمطهر محمدخانی روز جمعه، ۱۶ اردیبهشت، در توییتی نوشت که جواد هاشمی، شهردار ناحیه ۳ منطقه ۱۹، در جریان این ماموریت با ضربات چاقو و قمه از ناحیه سر «به‌شدت مجروح» شده است.

با این حال بر اساس نامه علیرضا کدخدایی، رئیس مرکز پزشکی قانونی منطقه غرب تهران به رئیس شعبه چهارم دادسرا، در پی معاینه جراحات روی سرِ آقای هاشمی مشخص شده است که این جراحات می‌تواند در شرایطی غیر از درگیری، مانند خودزنی، ایجاد شده باشد.

در این نامه رسمی، صراحتا به «خودزنی» اشاره شده است.

آقای کدخدایی در نامه خود نوشته است:‌ «در منزل شخصی معاینه به عمل آمد، دو جراحت سطحی بخیه شده به صورت موازی در ناحیه طاق سر مشهود می‌باشد، که با عنایت به شکل و الگوی آن‌ها و عدم رویت آثار ضرب و جرح و صدمات دفاعی در سایر نواحی (تنه و اندام‌ها) احتمال حدوث در شرایط غیر منازعه (مانند خودزنی) قویا مطرح است.»

پیشتر در خبرها دلیل حملات اخیر به شهردار منطقه ۱۹ «تشدید برخورد با عوامل ساخت‌ و‌ سازهای غیر مجاز» عنوان شده بود»
+48
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  ای حـ... مسلم
  0
  11
  ‌سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۲
  ۶۵
  خوش باور - تهران، ایران
  فداکاری جهادی برای دوزدی های بیشتر .
  0
  11
  ‌سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.