روزنامه «تایمز»خبر داد: تشکیل تیمی در اسرائیل برای ترور رهبران «حماس»

العربیه:روزنامه بریتانیایی «تایمز»، به نقل از منابع خود نوشت، اسرائیل برای از هدف قرار دادن رهبران «حماس» در خارج، تیم‌ ویژه‌ای برای ترور را آماده کرده است.

بر اساس نوشته این روزنامه، تل‌آویو به متحدان خود اطلاع داد که در تلافی حملات اواسط ماه مارس که به کشته‌شدن 19 اسرائیلی منجر شد، تیم‌هایی برای ترور رهبران حماس در خارج آماده کرده است.

آخرین هجوم با قمه و تبر به شهروندان اسرائیلی‌ روز پنج‌شنبه 5 مه، در شهر «ایلعاد» بود که 3 کشته و 7 زخمی برجای گذاشت. اغلب ساکنان شهر ایلعاد را شهروندان یهودی تندرو تشکیل می‌دهند.

روزنامه تایمز، صبح امروز گزارش داد که پلیس اسرائیل روز گذشته عاملان حمله شهر «ایلعاد» که در جنگلی پنهان شده بودند، را بازداشت کرد.

طبق گفته این روزنامه، اسرائیل ممکن است برخی رهبران یا اعضای مهم حماس که در کشورهای عربی زندگی می‌کنند، را ترور کند.

از رهبران حماس که از سوی اسرائیل به اجرای شبکه‌های نظامی مخفی در کرانه باختری، متهم‌‌اند «صالح العاروری» 55 ساله و «ظاهر جبارین» که مسئول تأمین مالی این شبکه‌ است، هستند.

اسرائیل پیشتر شماری از اعضای حماس را ترور کرده بود.

تایمز به نقل از منابع اطلاعاتی گزارش داد که حماس نیز هشداری جدی درباره هدف قرار گرفته شدن قریب الوقوع برخی رهبران خود در کشورهای اروپایی و خاورمیانه توسط اسرائیل دریافت کرده است.

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل روز گذشته گفت، اسرائیل در آستانه ورود به مرحله جدیدی از جنگ با تروریسم قرار دارد.

بنت، یکشنبه دستور تشکیل گارد ملی را صادر کرده است. این نیروها در مواقع اضطراری مستقر خواهند شد، «چراکه هدف اصلی دولت بازگرداندن امنیت شخصی شهروندان اسرائیلی‌ است».
«حمله با تفنگ، چاقو و تبر»
تایمز نوشت، نمایندگان حماس عملیات اخیر حمله با تبر و قمه به شهروندان اسرائیلی در «ایلعاد» را ستوده و آن را قهرمانانه توصیف کردند، اما مسئولیت حمله را بر عهده نگرفته‌اند. اسرائیل اعضای این جنبش را متهم می‌کند که با راه اندازی حساب‌هایی در شبکه‌های اجتماعی از فلسطینیان ساکن کرانه باختری می‌خواهد که با تفنگ، چاقو و تبر به اسرائیلی‌ها حمله کنند.

پیشتر اسرائیل، محمود المبحوح، تامین کننده اسلحه حماس را در ژانویه 2010 در دبی ترور کرد. پس از او محمد الزواری را در تونس ترور کرد.

اسرائیل همچنین فادی البطش کارشناس «پهپاد» را در آوریل 2018، در مالزی ترور کرد.
+67
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.