سوتی واقع گرایانه محسن رضایی: مردم مطمئن باشند ما خودمان را کنار مردم نمی‌دانیم

 از آغاز ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی، محسن رضایی معاون اقتصادی او شده است.صدای آمریکا: محسن رضائی، معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری ایران می‌گوید که یارانه کالاهای اساسی به صورت کالابرگ به مردم داده می‌شود.

محسن رضایی شنبه شب در گفتگو با اخبار ۲۱ شبکه اول سیما گفت که در اجرای توزیع عادلانه یارانه ارز ۴۲۰۰ تومانی، ماهیانه ۴۰۰ هزار تومان به حساب هر نفر واریز می‌شود.

رضائی افزود: «در دو ماه اول ارزش کالابرگ به‌صورت نقد و اعتباری به حساب مردم واریز می‌شود تا فشار ناشی از گرانی‌ها کاهش یابد اما پس از دو ماه با توجه به قانون مجلس طرح به‌صورت کالابرگ ادامه می‌یابد.»

او افزود: به‌منظور اجرای توزیع عادلانه یارانه ارز ۴۲۰۰ تومانی، پیشنهاد شد ماهیانه ۴۰۰ هزار تومان به حساب هر نفر از سه دهک اول و ۳۰۰ هزار تومان به حساب پنج دهک بعدی واریز شود.

معاون اقتصادی رئیس دولت سیزدهم در این مصاحبه متذکر شد که پرداخت مبلغ ۴۰۰ هزارتومان و ۳۰۰ هزارتومان که اعلام کردم، برآورد کارشناسان است و هنوز قطعی نشده و به‌زودی رقم قطعی یارانه پرداختی را اعلام می‌کنیم.

در این بین، یک اشتباه کلامی محسن رضایی توجه‌ها را در فضای مجازی به آن جلب کرد. رضایی در بخشی از سخنانش گفت که «مردم مطمئن باشند ما خودمان را کنار مردم نمی‌دانیم.»
سوتی واقع گرایانه محسن رضایی : مردم مطمئن باشند ما خودمان را کنار مردم نمی‌دانیمقانون هدفمند کردن یارانه‌ها در سال ۱۳۸۹ در دولت محمود احمدی‌نژاد اجرایی شد. بر اساس این قانون، قرار بود ۵۰ درصد درآمد حاصل از آزادسازی قیمت حامل‌های انرژی به صورت یارانه نقدی و غیرنقدی به مردم پرداخت شود و ۳۰ درصد به تولیدکنندگان و ۲۰ درصد دیگر نیز در اختیار دولت قرار گیرد.

مبلغ این یارانه طی بیش از ۱۰ سال ۴۵ هزار ۵۰۰ تومان به ازای هر فرد است، تعداد کل یارانه بگیران نیز ۷۸ میلیون نفر برآورد می‌شود.

در چندماهی که از دولت ابراهیم رئیسی گذشته، وضعیت اقتصادی مردم بدتر شده است.

برخی کاربران شبکه های اجتماعی از اعتراضات خیابانی مردم در شیراز، سوسنگرد و ایذه در اعتراض به گرانی نان و دیگر کالاهای اساسی در روز شنبه خبر دادند.

افزایش قیمت نان و دیگر اقلام اساسی درحالی صورت می‌گیرد که ابراهیم رئیسی و اعضای کابینه او از زمان تبلیغات انتخاباتی ریاست‌جمهوری در خرداد ۱۴۰۰ تا کنون، بارها وعده «تغییر وضع موجود به نفع مردم»، «تک رقمی شدن تورم» و یا «رفع فقر مطلق» را داده‌اند.
+92
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  حالا این حرف از دهن بدبوی این حیف نون ، بوتاکسی بیرون نیاد ، مردم نمیدونن که هیچیک از مسئولین این رژیم ، از چلاغعلی گرفته تا یه چلغوز بسیجی و لباس شخصی ، خودشون رو کنار و با مردم نمیدونن ، چه بسا دشمن جانی و خونی این مردمند !!!!؟
  5
  63
  یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱
  ۳۶
  siavash786 - آمریکا، ایالات متحده امریکا

  این کجاش صوتی بود؟ کاملا درست گفته. در این چند سال کجا شما دیدید که آنها کنار مردم باشند ؟ یکی حرف راست تو عمرش زده همین بود.
  4
  58
  یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۶
  ۶۲
  aerosmith666 - ادلاید، استرالیا

  بایا این بیچاره …مشنگه دسته خودش نیست - کلا عینه شوید تو باغ سبزیجات میمونه همش دنباله دمشه میگرده - خول و چله این یارو شما جدی نگیرنش من عذر خواهی میکنم از طرفش 😂😂
  1
  47
  یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۷
  ۳۸
  TanTanMilo - دوبلین ، ایرلند

  سوتی نداد. اتفاقا واقعیت رو گفت.
  3
  54
  یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۹
  ۴۴
  آقای خاص - استرالیا، استرالیا

  خدا را شکر. سوژه جوک مردم جور شد. فعلا خوشیم تا سوژه بعدی :)
  4
  35
  یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۱
  ۶۱
  برجعلی - کلن، آلمان

  لطفا دقت کنید سوای اینکه محسن رضایی کوره سوادی بیشتر ندارهه اما حرفش سوتی نبود. گفت ..کنار از . که منظورش کنار نبودن از مردم بود.
  4
  25
  یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۱
  ۶۲
  محمدعلی هشترودی - مادرید، اسپانیا

  تو کنار پسر خودت نبودی که از گوشت و خونت بود، انتظار در کنار مردم بودنت حماقت محض است! شما مسئولین جمهوری داعشی ترور، اعدام، فساد و دزدی فقط کنار خودتون هستید!
  4
  42
  یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳
  ۳۷
  منصور موسوی میر پنج - منچستر، انگلستان

  آخوند راستگو ، آخوند مرده است. این مرتیکه سر بچه اش رو برای عنقلابش زیر آب کرد. شش هزار جوان ایرانی رو در عملیات لو رفته به کشتن داد. . نتیجه که کاملاً حرفش درست بوده
  5
  35
  یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  قطعاً، باشه پنجاه سال دیگه صبر میکنیم که صورت بدین.
  3
  27
  یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۶
  ۶۵
  خوش باور - تهران، ایران

  چهل سال است این چرندیات را نشخوار کردید اکر میخواهید مردم از شما راضی بشوند . فقط یک راه بروید بمیرید تمامتان که بوی کندتان ایران پر از کل را پژمرده کرده .
  5
  30
  یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۱
  ۴۶
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان
  بر منکرش لعنت پفیوز!. شما در کنار امت اسلامی از سوریه تا یمن؛عراق و لبنان و فلسطین هستین!..
  0
  8
  یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.