عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: بیائیم و واقعیت را به مردم بگوئیم که برجام به سرانجام نخواهد رسید

 محمود احمدی بیغش، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلسرادیو فردا: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌گوید باید واقعیت را به مردم گفت که برجام به نتیجه نمی‌رسد.

محمود احمدی بیغش روز شنبه ۱۷ اردیبهشت با اعلام اینکه «ما نمی‌توانیم از اصول انقلابی دست برداریم»، گفت اختلاف ما با آمریکا و اروپایی‌ها مبنایی است و متقابلا آن‌ها هم همین‌طور.

وی در ادامه گفت: «برجام سرانجامی ندارد، به بن‌بست رسیده و به همین خاطر خبری از آن نیست. اگر واقعیات برجام را به مردم بگوییم آن‌ها تکلیف خود را می‌دانند؛ بیاییم و بگوییم برجام به سرانجام نخواهد رسید.»

این نماینده اصولگرای مجلس گفته است اهدافی که دولت حسن روحانی به دنبالش بود با اهداف تیم ابراهیم رییسی متفاوت است.

وی توضیح نداد این اختلاف در چیست، اما مدعی شد بن‌بست برجام به خاطر عدم موافقت آمریکا در خارج کردن سپاه پاسداران از لیست گروه‌های تروریستی نیست.

اظهارات آقای احمدی بیغش درباره به نتیجه نرسیدن برجام در حالی است که انریکه مورا، مذاکره‌کننده اتحادیه اروپا، قرار است روز سه‌شنبه به تهران سفر کند و تا روز جمعه با مقامات ایران مذاکره کند.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز روز شنبه ضمن اشاره به این که به دنبال یافتن «راه میانه» برای نجات برجام است در مصاحبه با روزنامه فایننشال تایمز گفت که برای خروج از بن‌بستی که سد راه احیای برجام شده در پی یافتن «راهی میانه» برای حل مشکل سپاه پاسداران است.
+49
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  از اولش هم چنین قراری نبود و همه رفت و آمدها و مذاکرات ، فقط و فقط برای خرید وقت بود ، خصوصاً الان که فروش نفت ارزون به چین سیر صعودی پیدا کرده و سرکوب مردمی که به نون شب محتاج ، شدیدتر !!
  1
  22
  یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۴:۰۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.