مهدی طائب برادر داماد ابراهیم رئیسی را افشاگر سفر جنجالی خانواده قالیباف به ترکیه معرفی کرد

قالیباف یک سال پس از رسوایی املاک نجومی به عنوان عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شدبی بی سی: مهدی طائب، در سخنانی از محمدباقر قالیباف دفاع کرده و میثم نیلی، برادر داماد ابراهیم رئیسی را به عنوان پشت پرده رسوایی سفر خانواده قالیباف به ترکیه معرفی کرده است.

فایل صوتی یک جلسه خصوصی با حضور مهدی طائب درز کرده و به بی‌بی‌سی فارسی رسیده است. یک منبع آگاه به بی‌بی‌سی فارسی گفت این جلسه اعضای سپاه حفاظت انصار مهدی بوده است.
آقای طائب رئیس قرارگاه عمار و برادر رئیس سازمان اطلاعات سپاه است. سپاه انصار مهدی وظیفه محافظت فیزیکی از مقام‌های حکومت ایران را دارد.

آقای طائب در میان عده‌ای از همفکرانش توضیحاتی در دفاع از آقای قالیباف می‌دهد و می‌گوید آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، پیوسته حامی آقای قالیباف بوده و حامی ریاست جمهوری احتمالی او و ریاست او بر مجلس نیز بوده است.

یکی از حاضران در جلسه از سفر چندباره محمدباقر قالیباف به ترکیه خبر می‌دهد و می‌گوید خودش آقای قالیباف را همراهی می‌کرده است.

مهدی طائب در پاسخ، بر همکاری نزدیک محمدباقر قالیباف با قاسم سلیمانی تاکید می‌کند و می‌گوید خانواده قالیباف هم از سوریه به ترکیه رفته‌اند.‌

محمدباقر قالیباف به واسطه سفر همسر، دختر و دامادش به ترکیه زیر فشارهای رسانه‌ای گروهی از محافظه‌کاران قرار گرفته است.
مهدی طائب برادر رئیس سازمان اطلاعات سپاه استدر فایل صوتی درزکرده برخی از حاضران جلسه توضیح‌های مهدی طائب در دفاع از آقای قالیباف را به چالش می‌کشند.

یکی از آنها می‌گوید: "فیلم وجود دارد. آیا قالیباف کسی است که سکوت کند اگر ماجرای چمدان نباشد و دعوایی در کار نباشد؟"

مهدی طائب وجود فیلم و سند از خرید سیسمونی را رد می‌کند و با "مظلوم" خواندن آقای قالیباف می‌گوید که او در برابر اتهام‌ها سکوت می‌کند.

آقای قالیباف پیش از این اتهام‌های فساد را رد کرده است و اطرافیانش هم رسانه‌ای شدن سفر استانبول را "پروژه امنیتی" می‌خوانند.

در فایل صوتی که به بی‌بی‌سی فارسی رسیده آقای طائب می‌گوید علیرضا زاکانی، شهرداری کنونی تهران، مخالف ریاست آقای قالیباف بر مجلس بوده و این دو با یکدیگر "کارد و پنیر" بودند، اما آقای زاکانی پس از نوشتن نامه‌ای به آیت‌الله خامنه‌ای قانع شده تا از آقای قالیباف حمایت کند.

آقای طائب مدعی است رهبر ایران در پاسخ به آقای زاکانی گفته "صلاح است" که آقای قالیباف رئیس مجلس شود.

مهدی طائب همچنین می‌گوید رهبر ایران با طرح مشهور به صیانت که برای محدودیت اینترنت در مجلس مطرح شد، مخالف بوده است.

در بخش دیگری از این جلسه که نخستین بار در شبکه ایران اینترنشنال منتشر شد، مهدی طائب می‌گوید قالیباف اهل این نیست که زن و بچه‌اش به ترکیه بروند و سیسمونی بخرند.

آقای طائب همچنین می‌گوید محمدباقر قالیباف در دوران شهرداری از سپاه حقوق می‌گرفته، چرا که حقوق سپاه پایین‌تر از حقوق شهرداری بوده است. ‌
مهدی طائب: قالیباف برای امور تدارکاتی سپاه قدس با خانواده به ترکیه سفر می‌کرد
ایران اینترنشنال:بر اساس یک فایل صوتی که به دست ایران اینترنشنال رسیده، مهدی طائب، رییس قرارگاه عمار و برادر رییس سازمان اطلاعات سپاه، از سفرهای قبلی محمد باقر قالیباف به ترکیه در همکاری با سپاه قدس خبر داد و افشای سفر اخیر خانواده او را به برادر داماد ابراهیم رئیسی نسبت داد.
 
در این فایل صوتی، مهدی طائب در یک جمع خصوصی تایید می‌کند که قالیباف پیش از این به همراه خانواده سفرهایی به ترکیه داشته و این سفرها مرتبط با امور پشتیبانی از قاسم سلیمانی و نیروی قدس سپاه پاسداران بوده است.
 
پیش از این حامیان قالیباف او را یکی از نزدیک‌ترین افراد به قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس، معرفی کرده‌اند اما گزارشی درباره سفرهای قالیباف به خارج از کشور در همکاری با این نیرو منتشر نشده بود.
 
مهدی طائب در این فایل صوتی همچنین می‌گوید که افشای سفر قالیباف به ترکیه توسط میثم نیلی، برادر داماد ابراهیم رئیسی، انجام شده و «مطمئن نیستیم که وزارت اطلاعات در این باره نقشی داشته» است.
او همچنین می‌گوید که خانواده قالیباف در سفر اخیر خود ابتدا به سوریه رفت و سپس از آنجا به ترکیه سفر کرده بودند.
 
پیش از این نیز برخی از تحلیلگران افشای خبر سفر خانواده قالیباف به ترکیه را به نزدیکان ابراهیم رئیسی و نهادهای امنیتی نسبت داده بودند.
 
محمود رضوی، مشاور محمدباقر قالیباف، نیز افشای خبرهای این سفر را «پروژه‌ای امنیتی» و اقدام «یک نهاد امنیتی» با هدف حذف رقبای سیاسی خوانده بود.
 
در مقابل وحید اشتری که نخستین بار ماجرای سفر همسر، دختر و داماد قالیباف به استانبول را افشا کرد، در توییتر نوشته بود: «گاوگیجه بدی است. این بساط ریاکاری و تبعیض در زندگی‌تان را جمع کنید همه چیز حل می‌شود.»
 
مهدی طائب در این فایل صوتی به دفاع از قالیباف پرداخته و می‌گوید عدالتخواهان، جبهه پایداری، حامیان احمدی‌نژاد، و اصلاح‌طلبان دست به دست هم داده‌اند که قالیباف بار دیگر رییس مجلس نشود.
 
انتخابات هیات رییسه مجلس هر سال در خردادماه برگزار می‌شود و رییس و اعضای هیات رییسه برای یک سال انتخاب می‌شوند.
 
مهدی طائب در این جمع خصوصی همچنین می‌گوید که علی خامنه‌ای در پاسخ به نامه علیرضا زاکانی «دستخط داد» که صلاح در ریاست قالیباف بر مجلس است و منظور خامنه‌ای از «مدیر جهادی» برای ریاست جمهوری ۱۴۰۰ هم شخص قالیباف بود.
 
از علیرضا زاکانی به عنوان یکی از نامزدهای ریاست مجلس یازدهم نام برده می شد، اما او در نهایت نامزد نشد.
 
مهدی طائب در این فایل صوتی ادعاهایی نیز درباره ترکیه مطرح می‌کند و از جمله می‌گوید آنکارا همچنان با ایران در دور زدن تحریم‌ها همکاری می‌کند و درباره سوریه هم «با اینکه در حرف می‌گوید می‌زنم و فلان می‌کنم» اما وقتی ایران بخواهد، در ادلب عقب‌نشینی می‌کند.
 
او همچنین در این فایل صوتی می‌گوید ترکیه به دلیل وابسته بودن به واردات سوخت، در جنگ مشکل دارد و «اگر جنگ شد می‌توان بنادرش را با موشک زد و دیگر سوخت برای تانک‌هایش ندارد».
+30
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  کفتار ها دور هم جمع شدند
  3
  97
  جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۱
  ۵۰
  ali51reza - وستروس، سوئد

  آخه زیاد فشار نیارند گناه داره یک سفره پهن هست دور هم بخورید دعوا نکنید بگذارید ما ملت هم با ماکارونی و نان سهمیه بندی دور همی حالمون را بکنیم😜😜🥂
  3
  47
  جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۶
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  مگر فرقی میکند که چه کسی افشا کرده است؟ مهم اصل جریان است که حقیقت دارد
  2
  52
  جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۱
  ۶۱
  برجعلی - کلن، آلمان

  دوستان حیر یه حساب باز کنید تا برای قالیباف کمک مردمی جمع کنیم یه وقت بنده خدا از گرسنگی سقط نشه. اشکم در اومد برا مظلومیت قالیباف.
  4
  38
  جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۹
  ۴۸
  دو کلمه حرف حساب - حصار، ایران

  ای جان ای جان دالون دار خر ،خر رو خورد. مثل ویروس کرونا خودتون رو نابود کنید. سپاهی فرار کن، بسیجی فرار کن.
  3
  31
  جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵
  ۳۶
  freedom of the press - تهران، ایران
  قانون اشغالگران ایران واقعا مسخره است. کارهاشون مثل دیو وارونه است. افشاگر را متهم می کنند و به دادگاه می کشند و محاکمه می کنند و زندان ولی از خلافکار و اختلاسگر حمایت می کنند و کارش را با گذاشتن کلاه شرعی توجیه می کنند چون همشون دزد و خلافکار هستند و همه از هم آتو دارند و می توانند مچ هم را بگیرند. متل صادق لاریجانی زمانی که فهمید مورد غضب خامنه ایی سر دسته دزدان قرار گرفته نامه ایی بهش نوشت و بهش هشدار داد که اگر اتفاقی برای من بیفتد هم از خود شما و هم از مجتبی در مورد خلافکاری و افتضاحاتتون هم ضبط شده و هم مکتوب شده و کاری نکنید که صداها و ویدئوها و نامه به اطلاع مردم و حامیانتون برسه. بعد از آن نامه تمام حملات طراحی شده به لاریجانی قطع شد و الان ایشون در سکوت کامل خبری هستند و دست از سرش برداشتند. البته اختاپوس بزرگ (خامنه ایی) منتظر فرصت است
  1
  18
  جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۷
  ۳۲
  Dermis - لندن، انگلستان

  قیافه اش شبیه شیاطین هالووین و فیلمهای ژانر وحشت هست.شرارت و بدطینتی از اون چشمها میباره.
  1
  42
  جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۱
  ۴۸
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  به قیافه این جانور مهدی طائب خوب نگاه کنید چه چهره بد فرمی داره! چشم‌های گود رفته براثر مصرف تریاک صورتی ژولیده ودندان‌های نَشُسته و نامرتب
  1
  21
  جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۸
  ۱۰۵
  vikingoslo - اسلو ، نروژ
  دنیای غرب آزاد و متمول و متمدن در یه اتحاد بی‌سابقه بین کشور‌های غربی تصمیم گرفتند ریشه امثال پوتین و بقیه وحشی‌های مذهبی جهان سومی که دشمن آنسان هستند رو خشک کنند چون کسانی که در غرب زندگی میکنند به این نتیجه رسیدند که پوتین باید شکست بخوره تا دیگه از این توهم‌ها به سرش نزنه . پوتین و نوکر هاش منجمله جمهوری اسلامی میدونند که غرب سرور دنیاست و چاره ایی ندارند یا مطیع باشند یا گرسنگی و بدبختی بکشند و در نظامی پاشیده مثل جمهوری اسلامی آدای زندها رو در بیاورند .
  1
  11
  جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۰
  ۴۶
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد
  طالب و برادرش و حلقه اطرافشون عوامل اصلی و نفوذی موساد و اسراییل در درون سپاه هستند، شک نکنید، بعداً تق و توقش در خواهد امد، ببینید کی کفتم،
  1
  2
  جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.