قاچاق بلوطهای قتل عام شده زاگرس با خودرو شخصی در ازای ۳ میلیون تومان!

با تنگ‌تر شدن حلقه حفاظتی جنگلبانی و تلاش نیروهای منابع‌طبیعی برای حفاظت از بلوطهای جوان زاگرس ، اکنون قاچاق چوب به وسیله خودروهای شخصی و سواری انجام می‌شود.

رانندگان این خودرو ها بابت جابه‌جایی شبانه چوب‌ها شبی ۳ میلیون تومان به جیب می‌زنند.

فقر، نابرابری، بیکاری و تورم افسار گسیخته ناشی از وضعیت فاجعه بار اقتصادی بویژه در استان‌های زاگرس نشین بلای جان منابع طبیعی و بلوطهای زاگرس شده است.

فرصت طلبان و شبکه های قاچاق چوب و زغال از این وضعیت کمال بهره برداری کرده و دیر نباشد که از ایران جز ویرانه و بیابانی نماند.

جنگل‌های زاگرس تامین کننده 40 درصد آب شیرین ایرانند و نقش بسیار مهمی در پایداری سرزمین دارند و حالا قربانی قاچاق، فساد، رانت، فقر و بیکاری. نابرابری و طمع و جهالت شده اند.
+70
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  علت تمام این ها نداشتن فرهنگ متعالی با تمام ادعا است. در کانادا و امریکا و مکزیک (3 کشوری که من بوده ام) هزاران غاز وحشی در جلوی پای شما رد میشوند (حتی تخم میگذارند و وسط پارک ها و مرغزارها و رویش می نشینندتا جوجه شود) هیچکس (حتی یکنفر) مزاحم آن ها نمیشود. کسی درختی را برای سودجوئی نمی برد. نگهبانی هم وجود ندارد. کسی به سگ ها سنگ نمیزند. ما ملت 6 هزار ساله ی متوقع و زیادت خواه و قر قرو هستیم و به ان ها فریاد مرگ پرتاب میکنیم
  3
  59
  جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۴
  ۴۶
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد
  لعنت به شما که میخواهید از ایران یک ویرانه بسازید.
  2
  16
  جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.