مردم کره شمالی در پنت‌هاوس‌ و آسمان‌خراش‌هایی که آب و آسانسور ندارند

زندگی در کره شمالی جور دیگری است. حتی محل زندگی فقرا و ثروتمندان مثل چیزی که در هر جای دنیا تصورش را می کنید نیست! مثلا نکته عجیب این است که در کره شمالی، فقرا برج‌نشین و پنت‌هاوس نشین هستند و ثروتمندان ساکن طبقات اول! اما فکر می کنید چرا فقط فقیرترین مردم کره شمالی در پنت هاوس های بلند این کشور زندگی می کنند؟

کره شمالی ساخت یک آسمان خراش مسکونی ۸۰ طبقه با پنت هاوس را در پایتخت پیونگ یانگ به پایان رسانده است، اما گزارش شده است که تنها برخی از کم شانس ترین های این کشور در طبقات بالای آپارتمان های بلند این کشور زندگی می کنند.

به گزارش رویترز، بسیاری از مردم کره شمالی با طبقات بالاتر این آپارتمان ها به دلیل عدم کارکرد آسانسور، مشکلات برقی، حداقل تامین آب و ایمنی و کیفیت نامطلوب این آپارتمان ها مشکل دارند.

یونگ سی وو، ۳۱ ساله فراری از کره شمالی، به رویترز گفت:

«در کره شمالی، فقرا به جای ثروتمندان در پنت هاوس ها زندگی می کنند، زیرا آسانسورها اغلب به درستی کار نمی کنند و به دلیل فشار کم نمی توانند آب را پمپاژ کنند.»
یونگ مثالی زد و افزود:

«دوستی که در طبقه ۲۸ یک بلوک ۴۰ طبقه زندگی می کرد، هرگز از آسانسور استفاده نکرده بود زیرا کار نمی کرد. اکثر آسانسورها فقط دو بار در روز کار می کردند، در ساعات اوج رفت و آمد از ساعت ۶ صبح تا ۸ صبح، و در همان زمان در عصر.»

به شهروندان کره شمالی گزینه های زیادی داده نمی شود زیرا مسکن اختصاصی بوده و خرید و فروش خانه غیرقانونی است.

مسکن روز از دسترس مردم عادیبه گفته رسانه های دولتی، توسعه مسکن یک هدف مهم برای کیم جونگ اون رهبر کره شمالی است. او قول داده هزاران آپارتمان بسازد. روز چهارشنبه، کشور ساخت و ساز ۱۰۰۰۰ آپارتمان جدید را تکمیل کرد و به زمان و کیفیت تکمیل آنها افتخار کرد.

با این حال، به نظر یونگ، همه این تلاش ها جنبه نمایشی دارند.

«به جای در نظر گرفتن ترجیحات ساکنان، نشان می دهد که مهارت های ساخت و ساز آنها چقدر بهبود یافته است.»

سردبیر روزنامه Daily NK، لی سانگ یونگ، یک وب سایت مستقر در سئول که در مورد کره شمالی گزارش می دهد، ادعاهای یونگ را تأیید می کند و می گوید منابع او گزارش داده اند که «آپارتمان های مردم عادی آماده زندگی در آن نیستند.»

«پنجره ها فقط قاب داشتند و شیرهای آب، با این که نصب شده بودند کار نمی‌کردند. اما خانه‌های لوکسی که اخیراً تکمیل شده با مبلمان و ظروف همراه است.»
+21
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت

  و البته برنامه بازداشتگاه من و تو در مورد ایرانیان موفق نیویورک رو یادمون نرفته .طرف تو یه آپارتمان ۳۰ متری طبقه ششم در ساختمانی بدون آسانسور زندگی میکرد و گزارشگره با پله اومده بود بالا نفسش گرفته بود که از زندگی موفق یه خانم فیلم تهیه کنه .عجب
  35
  5
  جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۰
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::سرزمین اریا - کویت ، کویت::]. وای! جدی؟ تو از کجا فهمیدی؟ راستی کار با ماله رو پیش کدوم ماله کش یاد گرفتی؟ سعید طوسی؟
  1
  16
  جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.