دانش‌آموز ۱۳ ساله در ایلام با پرتاب خود از ساختمانی چند طبقه خودکشی کرد

ایران وایر: یک دانش آموز سیزده ساله دبیرستان سعادت شهر ایلام، با پایین انداختن خود از یک ساختمان چند طبقه به زندگی‌اش پایان داد.

بر اساس گزارش روز سه‌شنبه ۱۳ اردیبهشت وبسایت تابناک، موضوع از این قرار بوده که به دلیل «شلوغ‌کاری» این دانش‌آموز و سه نفر دیگر از دوستانش، اولیای آنان به مدرسه فراخوانده می‌شوند.

این دانش‌آموز پس از مراجعه اولیا به مدرسه و بازگشت به منزل، از سوی پدر تنبیه شده و همین موضوع باعث می‌شود تا او خود را از پنجره اتاقش به پایین پرتاب کند.

درگذشت این دانش آموز ایلامی بر اثر خودکشی بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی استان ایلام داشت و برخی کاربران از تنبیه او در مدرسه سخن گفته بودند.

با اینحال، حجت رشیدی، رییس آموزش و پرورش شهرستان ایلام موضوع تنبیه این دانش‌آموز در مدرسه را رد کرد و گفت: تنبیه و اخراج دانش آموز فوت شده ایلامی از سوی اولیای مدرسه صحت ندارد و تنها اقدامی که اولیا مدرسه داشته اند، تماس تلفنی با خانواده او بوده است.

حجت رشیدی مدعی شد: فراخوان برای حضور اولیا برای پیگیری وضعیت تحصیلی فرزندانشان روال معمولی برای همه دانش آموزان در مدارس بوده و در این زمینه اولیای مدارس موظفند خانواده ها را از وضعیت فرزندانشان در مدارس اعم از امور تربیتی و تحصیلی آگاه کنند.

وزارت آموزش‌وپرورش ادعا می‌کند تنبیه بدنی در مدارس ایران برچیده شده است؛ اما شواهد نشان می‌دهد که در بسیاری از مدارس ایران، هنوز کودکان تنبیه بدنی می‌شوند و آمار تنبیه روانی و آزار کلامی کودکان نیز بالا است.

در هفته‌های گذشته، ویدیویی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد ناظم یک مدرسه‌ موی سر دانش‌آموزان را قیچی می‌کند. چند روز پیش هم ویدیویی از کتک خوردن یک دانش‌آموز اهل آستارا در مدرسه منتشر شد.
+70
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  یعنی به عبارت دیگر یعنی لعنت ابدی بر خمینی و همفکرانش!
  4
  114
  ‌سه شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  rey kasravi - لندن ، انگلستان

  بفرستید واسه اون پرستویی احمق و بهش بگید با هزینه ای که یار غارش قاسم کتلت توی سوریه و عراق می کرد تا شیعه ها سنی را بکشند می شد چندین هزار روانشناس و روانکاو خوب آموزش داد تا در مدارس به داد کودکان مظلوم ایرانی بیاند نه اینکه میلیون میلیون دلار پول اون بچه ها خرچ مثلا درگیری با اسرائیل بشه یا خرج گنده گویی و تبلیغات ناکارآمد شما بسیجی های کودک کش
  9
  110
  ‌سه شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران

  با همه احترامی که برای معلمان قایلم ،باید بگم هر زمان مادر یا پدری کارش معلمی و فرهنگی بوده ،تن و بدن مرا لرزانده!. خیلی سخته به معلمان بگین که باید خود بیاموزند چرا که این شغلی است به ما توهم همه چیز دان بودن میده.و یادمان میره که ما خیلی نمی دانیم !خیلی!. معلم ها چه خانم چه اقا،اغلب ،سخت گیرن و بدون انعطاف!چرا بچه ها از تعطیلی مدرسه خوشحال میشند؟ کاراین اموزش و پرورش فرو کردن مطالب غیر ضروری در ذهن بچه ها، نه مهارت کار و مدیریت استرس، این رییس اموزش وپرورش،اون مدیر یا ناظم مدرسه که نه اسلحه ای نداره ،نه لباس خاصی پوشیده ست پس چرا اینچنین مستبدانه با کودکان برخورد میکنن؟این آموزش وپرورش ما خشم میکارد و خشم باز تولید میکند که ما اینچنین مردم خشمگینی شدیم
  2
  44
  ‌سه شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۸
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  سنین 13 یا 14 سالگی بدترین و سخت ترین ایام نوجوانان و جوانان است.در قرن 21 در قرن ماهواره و موبایل و سایر تجهیزات تنبیه بدنی توسط اولیا معنی و مفهومی ندارد.احمق ترین و بی شعور ترین اولیا خیال میکنند که در این زمان با تنبیه میتوانند کودکان و نوجوانان و جوانان را هدایت کنند . اینگونه تفکر فقط زیبنده اولیای عقب مانده است
  1
  54
  ‌سه شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  چه دردناک، چه گل هایی که اینگونه پر پر می شوند، سرمایه های ایران هستند، افسوس..
  1
  23
  ‌سه شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.