بیژن جیرسرایی، نماینده ایرانی‌تبار به عنوان دبیرکل حزب دموکراتیک‌ آزاد آلمان انتخاب شد

 بیژن جیرسرایی، نماینده ایرانی‌تبار پارلمان آلمان
رادیو فردا: بیژن جیرسرایی، نماینده ایرانی‌تبار پارلمان آلمان، به عنوان دبیرکل جدید حزب دموکراتیک آزاد این کشور انتخاب شده است.

او در انتخابات داخلی حزب که روز شنبه، ۳ اردیبهشت برگزار شد، موفق به کسب ۸۹ درصد آرا اعضای این حزب شد.

آقای جیرسرایی در سال‌های اخیر از منتقدان نقض حقوق بشر در ایران بوده و اظهارنظرهایی درباره سیاست داخلی ایران داشته است. او خرداد سال ۹۹ در واکنش به اظهارات ضد اسرائیلی علی خامنه‌ای، در توئیتی به‌شدت از سیاست اروپا و آلمان در قبال مواضع جمهوری اسلامی انتقاد کرد و خواستار اتخاذ «راهبردی جدید» برای مقابله با «سیاست‌های تهاجمی رژیم ملاها» شد.

آقای جیرسرایی، ۴۶ ساله، متولد تهران است و از ۱۱ سالگی به آلمان مهاجرت کرده است. او در رشته اقتصاد تحصیل کرده و از سال ۲۰۰۹ در پارلمان آلمان حضور دارد.

این عضو پارلمان آلمان همچنین سال ۹۸ خواستار محکومیت قاطع برخوردهای حکومت ایران با معترضان از سوی دولت آلمان شد.

آقای جیرسرایی سال ۹۱ همراه با برخی سیاستمداران آلمانی با هدف گفت‌وگو با مسئولان حکومت ایران و گوشزد کردن نقض حقوق بشر در ایران به تهران و قم سفر کرد و با برخی مقام‌های مذهبی مانند عبدالله جوادی‌آملی دیدار کرد.

در جریان آن سفر او و هیات همراهش درخواست دیدار با فعالان اپوزیسیون و همچنین بهاییان و فعالان سیاسی زندانی در ایران را مطرح کردند که این درخواست از سوی دولت ایران رد شد.

آقای جیرسرایی در سال‌های اخیر در اظهارنظرهای متعددی نقض حقوق شهروندان به ویژه زنان در ایران را محکوم کرده است و خواستار تغییر رویکرد دولت آلمان و تاکید بیشتر بر لزوم رعایت حقوق بشر در ایران شده است.
+50
رأی دهید
-7

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.