یک گزارش تحقیقی جدید: اکثر سیاه‌پوستان آمریکایی هویت خود را ملهم از نژاد خود می‌دانند

یافته‌های یک گزارش جدید حاکی از آن است که اکثر سیاه‌پوستان آمریکایی، هویت خود را ملهم از نژاد خود می‌دانند.

بنا بر تازه‌ترین گزارش مرکز تحقیقات پیو، اکثر سیاه‌پوستان آمریکایی بر این باورند که به‌رغم پیشینه‌های گوناگون و تجربیات مختلفشان، رنگ پوست آنها نقش مهمی در طرز تفکر و شکل‌گیری هویتشان ایفا می‌کند.

تقریباً سه‌چهارم از سیاه‌پوستان آمریکایی، به رغم این که از کجا آمده‌اند، و از چه وضعیت اقتصادی یا سوابق تحصیلی‌ برخوردار هستند، بر این باورند.

از این میان ۱۴ درصد می‌گویند که سیاه‌پوست بودن تنها تا حدودی برای هویت آنها مهم است و ۹ درصد نیز می‌گویند که نژادشان برایشان مهم نیست یا تاثیر کمی بر هویت آنها دارد. این امر نشان دهنده تنوع افکار در میان سیاه‌پوستان آمریکایی فارغ از اینکه متولد آمریکا و یا مهاجر باشند دارد و قوم‌ها و ملیت‌های گوناگون در تمام گروه‌های سنی با وابستگی‌های حزبی و سیاسی مختلف را در بر می‌گیرد.

گزارش مرکز تحقیقات پیو در مورد هویت سیاه‌پوستان که روز پنجشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که نژاد در ایالات متحده نقش مهمی در شکل دادن به هویت فرد دارد.

به گزارش آسوشیتدپرس، کیانا کاکس، یکی از محققان و نویسندگان این گزارش می گوید که آنچه که داده‌ها به آنها نشان می‌دهد این است که سیاه‌پوست بودن، فارغ از هر پیشینه یا هر هویتی برای تمام مردم سیاه‌پوست مهم است.

وی گفت: «اکثر مردم سیاه‌پوست، ۷۶ درصد از آنها، گفتند که سیاه‌پوست بودن برای آنها خیلی مهم است.»

شلی اورسلی، استاد دانشگاه «سیتی» در ایالت نیویورک، که خود در این تحقیقات نقش نداشته است، می‌گوید سیاه‌پوست بودن چیزی است که شما از سنین خیلی کم از آن آگاه هستید.

خانم اورسلی که ۲۰ سال در مورد نژاد تدریس کرده ‌است و در حال حاضر رئیس موقت بخش مطالعات سیاه‌پوستان و آمریکاییان لاتین تبار در دانشگاه سیتی است، می‌گوید که کودکان سیاه‌پوست اغلب در مدرسه و مکان‌های دیگر سخت‌تر تنبیه می شوند و والدینشان بیشتر تمایل دارند تا با آنها، از سن کم، درباره خطرات نژادپرستی صحبت کنند.

خانم کاکس می گوید گزارش آنها همچنین به این نکته اشاره می‌کند که چطور سیاه‌پوست بودن در بین جوامع سیاه‌پوستان آمریکا مهم است و حس ارتباط آنها را تقویت می‌کند.

بر اساس سرشماری سال ۲۰۲۰، حدود ۴۷ میلیون سیاه‌پوست در ایالات متحده زندگی می کند که تقریباً ۱۴ درصد از جمعیت کل کشور را تشکیل می‌دهد. اکثر بزرگسالان سیاه‌پوست در آمریکا متولد شده‌اند اما بخش فزاینده‌ای یعنی حدود ۱۲ درصد از جمعیت سیاه‌پوستان را مهاجران تشکیل می‌دهند. ۹۰ درصد از مهاجران سیاه‌پوست آمریکا در جزایر کارئیب یا آفریقا متولد شده‌اند.
+28
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران
  .... دچار توهم زرنگی هستند. تحصیل نمیکنند، دنبال میانبر برای پولدار شدن هستن، هیچکس رو قبول ندارند و در نتیجه همه کم کاری و تنبلی و زرنگ بازی و توهمات خودشون رو گردن برده داری و بزرگ شدن درخانواده فقیر و‌غیره میاندازند ولی عمده آنها نسل در نسل همین اراجیف رو‌میگند و‌ با اینکه میدونند دروغه و آینده نسل بعدشون دست خودشون هستش بازم به همون روش بی خیالی و زندگی لجنی و کلاهبرداری و دزدی و‌تخلف ادامه میدن در نتیجه نسل بعدی هم که پس میاندازند از خودشون لجن تر نباشند بهتر نمیشوند. مبارزات نژادی و برابری نژادی و غیره فقط شده دستاویز و بهانه اینا بخصوص عده از اینا برای توجیح کردن وضعیتشون و عمده اینا حاضر نیستند خودشون برای خودشون و نسل بعدشون تلاش کنند تا زندگی نسل بعدشون بهتر از خودشون باشه. فقر فکری و تنبل بودن و کم کاری و از زیر کار در رفتن‌و‌قلدری و طلبکار بودن از همه شاخصه مهاجران آفریقایی هستش. میشه واقعا گفت هشتاد درصد دزدی ها و خلافها در آمریکا کار سیاهاست و اینا خودشون باعث شدند تفکر عمده مردم دنیا بهشون منفی باشه حتی خود سیاها به خودشون اعتماد ندارند.
  6
  24
  دوشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Dermis - لندن، انگلستان
  [::paksan - ایران، ایران::]. دقیقا همینطوره،گفتن واقعیات هیچ ربطی به نژادپرستی نداره.اول که فقط رنگ پوست نیست،کلا از نظر نژاد فیزیک بدنی و خصوصیات اخلاقی و حتی خصوصیات پزشکی تفاوت وجود داره.در مورد اخلاقیاتسون هم در انگلیس که درصد زیادی ...... (مهاجران چند نسل پیش از جامائیکا) وجود دارند دقیقا همین موارد که گفتی میبینیم.من خودم به شخصه هر روز این موارد رو میبینم.در شرق و جنوب لندن که محلات اینها هست،بد خلقی،بی ادبی،پرخاشگری،زود جوشی،خودخواهی علنی، نفرت از بقیه نژادها خصوصا خاورمیانه و آسیایی،پررویی و حق به جانب بودن،عقده ای بودن و تمسخر دیگران و صد البته بیشترین آمار جرم و جنایت و ناامنی رو شاهد هستیم و قبل از اینکه کسی چیزی بگه در انگلیس امکانات تحصیلی آموزشی و کمکهای دولتی اجتماعی برای همه کاملا یکسان هست.همشون نه نه ولی اکثریت قاطع و عموما اینطور هستند.
  0
  2
  ‌سه شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.