دادگاه اتریش نوجوان ایرانی را به ۶ ماه زندان محکوم کرد

دویچه وله: یک نوجوان ۱۵ ساله ایرانی در شهر اشتایر اتریش به دلیل انتشار تصاویر هیتلر، داشتن ویدیوهای اعدام‌ توسط گروه داعش و ارسال فیلم پورن کودک در شبکه‌های اجتماعی به شش ماه زندان محکوم شد.

یک نوجوان ۱۵ ساله ایرانی که با خانواده‌اش در سال ۲۰۱۵ به کشور اتریش مهاجرت کرده روز جمعه، ۸ آوریل در دادگاه اشتایر اتریش به شش ماه زندان "مشروط" محکوم شد.

این نوجوان گفته است که از خطا بودن اعمالش اطلاعی نداشته و عذرخواهی کرده است. هیئت منصفه دادگاه اما گفته‌های این نوجوان را نپذیرفت و در تمامی اتهامات وارده او را مقصر شناخت.

به گفته دادگاه، او از طریق تلفن همراه تصاویر هیتلر، ویدیوی اعدام‌های گروه تروریستی داعش و فیلم‌های پورن کودک را در اینترنت پخش کرده است.

وکیل مدافع این نوجوان خواستار تبرئه موکلش شد. او استدلال کرده است که موکلش نه عضو یک سازمان تروریستی بوده، نه جنایتکار است و نه در گروه‌های ناسیونال سوسیالیستی فعالیت می‌کرده و تنها در دوره نوجوانی دچار خطا شده است.

طبق حکم دادگاه، این نوجوان که در رسانه‌های اتریش نامی از او برده نشده باید یک دوره روان درمانی بگذراند و آموزش های ویژه ببیند، از جمله بازدید از اردوگاه کار اجباری نازی ها در ماوتهاوزن.

حکم دادگاه نهایی نیست.
+26
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.