١٢ فروردین ۵٨ آغاز سقوط و استحاله دیکتاتوری اسلامی

روز ١٢ فروردین ۵٨ که نتایج همه پرسی عوام فریبانه و ضد دموکراتیک نظام جمهوری اسلامی (نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد) اعلام شد, آشکارا آغاز یک دیکتاتوری مذهبی دُگم و انحصارطلب در ایران بود.  شوربختانه بسیاری از کسانی که امروز ادعای بصیرت و حکمت دارند, ٤۳ سال پیش در چنین روزی سرمست از آرمان گرایی دینی تولد یک "هیولای" هفت سر  را جشن گرفتند و به یکدیگر تبریک گفتند. در صفحه " همه‌پرسی نظام جمهوری اسلامی در ایران" در ویکی پدیا (دانشنامه آزاد) آمده است: " به گفته مسئول وقت مرکز آمار یعنی (دکتر) حسین لاجوردی، در همه‌پرسی ۱۲ فروردین ۱۳۵۸، تقلبی «چند میلیونی» صورت گرفته‌است. بنده با ایشان کاملا موافقم زیرا تحت لوای "تقیه" تقلب کردند. 
    عبدالستار دوشوکیدر برخی از مناطق کشور نظیر بلوچستان و یا کردستان مردم به پای صندوق های رای نرفتند. در بعضی از شهرهای بلوچستان از جمله زادگاه نگارنده در چابهار صندوق رای را به آتش کشیدند. اما با تقیه و تقلب در روز ١٢ فروردین ۵٨ اعلام کردند که حدود ٩٨ درصد مردم در همه پرسی شرکت کردند و بیش از ٩٨ درصد نیز به جمهوری اسلامی آری گفتند. البته همه دیکتاتورها از جمله صدام حسین در رفراندوم و همه پرسی ها بیش از ٩٨ درصد رای می آوردند. اما مشکل اساسی همه پرسی روز ١٢  فروردین ۵٨  این است حتی کسانی که اکنون به ظاهر از نظام بریده اند و در لباس مخالف هستند, معتقدند که تقلبی صورت نگرفته بود چون در آن زمان همه مردم مسخ خمینی شده بودند و این یک "بیعت" با "امام" از طرف "امت" بود.  مردم در آن همه پرسی هیچ گزینه دیگری نداشتند جز "جمهوری اسلامی" که ما آن را در شعار تظاهرات چابهار "جمهوری مجهول" لقب داده بودیم. زیرا محتوای آن معلوم نبود و همه‌پرسی قانون اساسی جمهوری مجهول و مجعول در آذرماه ۵٨ برگزار شد. در آن همه پرسی  نیز آشکارا تقلب صورت گرفته بود. رژیم اعلام کرد فقط حدود ۷٨ هزار نفر در سراسر کشور به قانون اساسی تبعیض آمیز و ضد دموکراتیک رای منفی دادند.
 
به گفته پایگاه اطلاع رسانی حوزه, ١٢ فروردین "یوم الله" ای است که در آن روز افسون ساحران جادوگر، و تلاش خناسان وسوسه گر باطل گشت؛ روزی که دوازده شهر شهادت را آذین بستیم، دوازده ستون برافراشتیم، به تعداد دوازده ماه سال، دوازده برجِ فلک، دوازده امام معصوم، دوازده نهر خون . . . روزی که ولی فقیه بر اساس قانون الهی ولایت امر و امامت اُمت را بر عهده می گیرد و  مسؤول هدایت آنان می شود."  تو گویی مردم "گله ای" بیش نیستند که به چوپان نیاز دارند.  این از همان آغاز نگاه سردمداران مذهبی جمهوری اسلامی به "عوام" یا "امت" بود, که خیلی ها که امروز ادعای خردورزی و ژرف اندیشی دارند با اشتیاق فراوان به آن رای دادند.
 
تجربه حکومت دزد سالار و رو به زوال و مستبد جمهوری اسلامی که بر پایه زور و زر و تزویر بنا شده است از همان آغاز محکوم به شکست بود. بعد از ٤٣ سال رژیم مطرود و کشور منزوی شده و استقلال خود را از دست داده و نیمه مستعمره روس و چین گشته است. از آزادی فقط آزادی چپاول و غارت و سرکوب مانده است و بس. از جمهور (مردم) در تعیین سرنوشت خویش خبری نیست. جمهور یعنی امت تحت قیومیت ولایت و امامت. از "ملت" خبری نیست. لذا  جمهوری اسلامی آئینه تمام ‌نمای شکست آرمانگرایی دینی می باشد. آئینه ای که دیریست شکسته است . اما دریغا بسیاری صدای شکستن آن را از همان آغاز سقوط و استحاله نشنیده بودند, 
  عبدالستار دوشوکی - مرکز مطالعات بلوچستان ـ لندن - جمعه ١٢ فروردین ١٤٠١
+89
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  nooshin tehrani - روم، ایتالیا

  ۹۸% بریز تو ظ ف آشغال. همین امروز، بعد از ۴۳، بدبختی و شناخت از این رژیم، تو رو جان هرکس که برات عزیزه، چند درصد مردم پای منبر های این آخوندها مینشینند؟ چند درصد از مردم برای اراجیف مداحان سینه میزنند؟ چند درصد مردم روز عاشورا تو خیابانها سرازیر میشن، آش نذری میپزند، پول تو صندق صدقات میریزند؟ به خدا آمارش دیوانه ات میکنه. اینقدر گذشته را لباس عثمان نکنید، به فکر امروز باشید. یک توسعه، یک نصیحت، یک راه را پیشنهاد کنید.
  3
  86
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۱
  ۳۲
  arian1 - ابادان، ایران

  این حکومت پلید و فاسد اسلامی دیر یا زود بایستی بدست مردم ایران سرنگون گردد و مزدوران و آدم کشان این رژیم خونخوار هم بایستی بدست مردم ایران مجازات شوند و بالاخره آخوند خامنه ای بر تیر برق از گردن اویزان گردد
  6
  76
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹
  ۴۴
  رک و راست - لندن، انگلستان

  به نظر شما راه سرنگونى جمهورى اسلامى نا منتخب مردم ایران و رهایى از دست آخوند بى مصرف براى همیشه چى هستش؟
  6
  46
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۳
  ۵۶
  nooshin tehrani - روم، ایتالیا
  [::رک و راست - لندن، انگلستان::] هیچ راهی بجز دخالت خارجی وجود نداره، البته در حال حاضر. برای برانداختن بدست مردم، باید بک پنجاه. شصت سالی صبر کرد.
  9
  22
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۳
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  چیزی به دستم رسید.که شاید به خوبی اوضاع ما امت انقلابی ۵۷ را نشان می دهد. بخوانیم و دو دستی بر سر بزنیم. که با چه ابله‌ها سال ۵۷ سر و کار داشتیم. بدون سانسور. آیا این مطلب دروغ است؟ آیا ۵۷ خود کوشی دست جمعی نبود؟ در سال ۵۷ خودمان به خودمان حمله دوم اعراب را آغاز کردیم.هر حمله‌ای که در دوران تاریخ طولانی ما به کشورمان شده در این چهل سال گذشته به شکل دیگری تکرار شده و یا می‌شود.در سال ۵۷ همه‌ی ما، "وقتی می‌گویم همه ما منظور من همه گروه‌ها از منتها الیه چپ تا منتهی الیه راست" با هم چنان متحد شدیم که در تاریخ ما سابقه ندارد و به خودمان دومین حمله اعراب را آغاز کردیم.البته انصافاً باید یادآور شوم که همه‌ی گروه‌ها دنبال اسلام ناب محمدی نبودند ولی ساده‌‌لوحی سبب شد که عملاً در حمله‌ی دوم اعراب به ایران شرکت کنند.در این حمله، اعراب اصلاً با ما کاری نداشتند و ما نیابتاً از طرف آن‌ها به خودمان حمله کردیم و بعداً فهمیدیم رهبرانی که دنبال‌شان افتادیم از عرب‌ها، عرب‌ترند واصلا از بیخ عربند!
  0
  9
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  انگار دل‌مان برای اسلام ناب محمدی که نمی‌دانستیم چیست تنگ شده بود، مانند ارشمیدس از خزینه بیرون پریدیم و گفتیم یافتیم، یافتیم. خلاصه سعی کردیم پس ازخلافت امویان و عباسیان خلافت علویان را روی کار بیاوریم۲: ولی به جایش خلافت سَفاکیان را روی کار آورد‌یم.هنوز چند ماهی از خلافت خلیفه اول نگذشته بود که تشیع سرخ علوی، سرخی خود را در پشت‌بام مدرسه‌ی رفاه نشان داد و در چهل سال گذشته نیز سرخی خود را در زندان‌ها و خیابان‌ها به رخ مردم کشید.خلیفه اول را اولین بار در ماه دیدیم، بعداً او را از زیر درخت سیب به ایران آوردیم و خیلی خیلی رمانتیک شدیم، حتی جبهه ملی هم رمانتیک شد و با سرود "دیو چو بیرون رود فرشته درآید" به پیشواز خلیفه‌ی اول رفت و بیچاره مصدق از این قیاس به قول شاملو در گور گُرده تعویض کرد.!همه‌ی کسانی که روزشان بدون یک چتول عرق و دو پر خیارشور نمی‌گذشت به ناگهان دهانشان را آب کشیدند و به جمع سپاهیان خلیفه‌ی اول پیوستند و برایش "از عمر ما بکاه و بر عمر او بیفزا" خواندند.خیلی‌ها با آفتابه، بر سر خودشان آب توبه ریختند و در صف نماز جمعه ایستادند
  0
  9
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۸
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  ۳-خلاصه این جوک روسی مصداق کامل حال روز ماست؛از بلشویک پیری پرسیدند چرا لنین کفش می‌پوشید و استالین چکمه؟گفت برای اینکه در زمان لنین گندی که به مملکت زده بودند تا پاشنه پا بیشتر نبود و لزومی نداشت کسی چکمه بپوشد!!نتیجه‌ی اخلاقیِ این جوک روسی این است که در دوران خلیفه دوم همه باید چکمه‌پوش شویم.در کمال ناباوری در حالی که خلیفه‌ی دوم اعلام کرد روسیه‌ی مقتدر را دوست دارد و پوتین را سیاستمداری برجسته می‌داند و پوتین نیز متقابلاً در وجنات خلیفه دوم عیسی مسیح را دید، روس‌ها ناجوانمردانه و بدون شلیک یک گلوله توپ، دوباره ما را در دریای مازندران ترکمنچای کردند و ۴۰ درصد از سهم ما را مانند گوشت قربانی بین رفقای سابق کمونیست تقسیم کردند و وزیر خارجه‌شان دستور داد که هرچه زودتر جدا شدن رسمی بخش وسیعی از مملکت را درانقلابی‌ترین مجلس پس از انقلاب تصویب کنیم.خلیفه‌ی دوم گرفتار اندوه لبنان و فلسطین و بخصوص غم غَزه است و فرصت ندارد به جدا شدن دریایی که به قول آن شاه قجری آبش به درد قلیان هم نمی‌خورد واکنش نشان دهد.داستان در این جا تمام نشده است،
  0
  7
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۱
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  ۴.عرضم حضور شما داستان در این جا تمام نشده است، عده‌ای از مجلس و دارالخلافه از روس‌ها خواهش می‌کنند که بیایید با ما قرارداد امضا کنید و ما را زیر سایه حمایت‌تان قراردهید و هرچقدر که می‌خواهید ما را ترکمانچای کنید.مدت‌های مدید ازدارالخلافه برای چینی‌ها پیغام و پسغام می‌فرستادند که بیایید ما را دوستانه تاراج کنید وحق‌البوق ما را بدهید.! چینی‌ها که مشغول صدور کرونا به سرتاسر دنیا بودند فرصت جواب دادن نداشتند. سرانجام امسال با کلی منت پذیرفتند که دست به یک غارت دوستانه بزنند و حمله‌ای شبیه حمله مغول‌ها را البته بدون خونریزی شروع کنند، مشروط بر آن که میزان غارت مخفی بماند.تنها حمله‌‌ی مهمی که هنوز اتفاق نیفتاده است حمله اسکندر مقدونی است که من مطمئن هستم در دارالخلافه‌ی خلیفه دوم دنبال یک اسکندر مناسب می‌گردند تا با او نیز قرارداد امضا کنند.
  0
  7
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۴
  ۶۰
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  [::رک و راست - لندن، انگلستان::]. گرامی هیچ امیدی نیست تا زمانیکه باورهای ۱۴۰۰ سال قبل از بین نرود . این آتش زیر خاکستر هر چند دهه شعله میکشد و ما را دوباره به جای اول بر میگرداند.
  0
  9
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۶
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  تنها راه آزادی میهن مردم هستند ولی نه مسالمت آمیز که این شدنی نیست. اگر رهبران مردم در سال 88 همان جوانان آبان 98 بودند کشور امروز آزاد بود. اگر همین آقایان بلوچ و کرد و ترک و سنی و بهایی بجای اقامت در اروپا و آمریکا و مثلا جنگیدن برای کلبه شان برای میهن با همان جوانان غیور ایرانی می‌جنگیدند. امروز آخوند حاکم نبود. وقتی ما شعور و میهن پرستی نداریم و اگر خودمان هم به حکومت برسیم کثافت هایی مثل آخوند میشیم میهن همین مشکل را دارد. باید شعور ما تغییر کند. باید به بچه هایمان میهن پرستی یاد بدهیم. من امروز به بچه هایم می‌گویم رفتی بیرون فقط حواست به خودت باشد. وقتی بچه ها دورویی را از ما می‌بینند چه می‌آموزند؟؟ بنظر من همه ما دروغگو هستیم. چون داد میهن پرستی میزنیم ولی از خودمان دوروتر و دروغگوتر خودمان هستیم. آخوندها همه راستگو هستند چون همه شان انحراف فرهنگی و اخلاقی و جنسی داشتند و تقیه برایشان جایز است و مملکت ما را اشغال کرده و قوانین خودشان که فساد و دزدی و فحشا است را اجرا می‌کنند و مملکت را به کثافت کشیدند. پس ما دروغگو هستیم و آنها راستگو. ما ادعای میهن پرستی داریم ولی دروغ است
  1
  4
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  [::nooshin tehrani - روم، ایتالیا::] بدون دخالت خارجی هم می‌شود شوهر پیدا کرد.
  8
  1
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۸
  ۶۰
  کافر۱۲ - لندن، یونان
  این های که رای منفی میدن یک زره جرعت داشته باشید بگید چرا
  0
  5
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۵
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  روز دوازده فرودین بر همه ایران دوستان مبارک
  11
  0
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۱
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::رک و راست - لندن، انگلستان::]. رضا پهلوی. تنها کسی‌ که کارنامه پاک دارد. هنگام خروج از ایران ۱۶ سال داشت. حتا اگر مخالف پدر و پدر بزرگش هستید.هیچ دلیلی برا فحش دادن وجودندارد. یک جنبش ملی‌. همه به دور او جمع شوند. تنها کسی‌ است. که اکثریت جامعه ایران او را قبول دارند.بقیه یا دست در دست آخوند‌ها این سوپ را برا ما پختند .یا ایده دیگر مطابق جامعه نیست. آن چیزی که ۹۱ سال کوشش.به ما قالب کنند. در سراسر دنیا رد کردند .مثل بلوک شرق. آنچه هم که باقی‌ مانده .مثل کره شمالی‌. از سوسیالسیت اسلامی هم که دیدیم. چه شد. یک اپزیسیون ملی‌. بعد ری آزاد مشروطه سلطنتی. جهموری. سوسیالسیت اسلامی. سوسیالیست چین یا روسی.خود مردم تصمیم بگیرند. همه هم مدرک امضا. اگر ری را باختند. دوباره سلاح در دست نگیرند.نه ما باید بر ضد امپریالیست مبارزه کنیم. او حاضر است. شما ؟
  2
  7
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۷
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::سرزمین گاریا - کویت ، کویت::]. باید هم تبریک گفت چون این روز آغاز فصلی از زندگی ایرانیان است که اسلام را بوسیدیم و کنار گذاشتیم و بزودی آخوند و نوچه اش را هم از ایران خواهیم راند.
  0
  7
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۲
  ۴۴
  رک و راست - لندن، انگلستان
  [::nooshin tehrani - روم، ایتالیا::]. مملکت با دخالت خارجى نابود میشه جنگ میشه تجزیه میشه، باید هر کارى میکنیم از داخل صورت بگیره. مردم باید متحد بشند و همه دست به اعتراض مدنى بزنند همونطورى که کارگرهاى صنایع مختلف کردند ولى هیچکس حمایتشون نکرد. راه متحد کردن مردم چیه؟ سران و دست اندرکاران رژیم رو هم باید شناسایى کرد هم خودشون و هم محل زندگیشون.
  1
  3
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۵
  ۴۴
  رک و راست - لندن، انگلستان
  اگر متوجه شده باشید تنها دلیل موفق بودن آخوندها متحد بودن سازماندهى شدنشون و دریده بودنشون هست. اونها هیچ ترسى از کشت و کشتار اعدام و سلاخى کردن ندارند. اگر میخواهیم از شرشون رها بشیم باید مثل خودشون باشیم، بره باشى گرگها پاره پارت میکنند باید گرگ بود..
  0
  8
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۱
  ۵۶
  nooshin tehrani - روم، ایتالیا
  [::راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش::]. تا زمانیکه افرادی بی تمدن، بی تربیت و .....مثل شما، چه در ایران و چه در خارج از ایران وجود دارند، مشکل ایران حل نخواهد شد.یه ضربالمثل ایتالیائی میگه: مرد رو میشه از خیابان جمع کرد، ولی مغز خیابانی رو نمیشه از مرد دور کرد. حا این حکایت شماست، ایران و هر کجای دنیا، شما .....هستی که بودی. در خاتمه، این رژیم از سر امثال شما زیاد هم هست
  0
  1
  شنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳
  ۵۶
  nooshin tehrani - روم، ایتالیا
  [::رک و راست - لندن، انگلستان::]. مشکل دقیقا همینه که شما میفرمائید. برای اتحاد مردم من هیچ راهی رو نمیشناسم.
  0
  0
  شنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  [::nooshin tehrani - روم، ایتالیا::]. تا زمانیکه هرزه هایی که میهن فروشی می‌کنند و اسکندر ومحمد و عمر و چنگیز و هیتلر و خمینی را به هر دلیل بر میهن ترجیح می‌دهند میهن می‌شود طویله ای که امثال شما آرزو میکنید. تو اگر برای خودت چیزی را آرزو میکنی دلیل نمی‌شود همه مردم آنرا بخواهند در طویله خودت بمان و برای میهن ما آرزو نکن. تو مایه ننگ خانواده ات هستی
  2
  0
  شنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.