چای آویشن ، دمنوشی معجزه آسا برای لاغری

آویشن در میان ادویه‌ها دارای عطر فراوانی است. مصرف جوشانده این ادویه، التیام بخش بوده و اگر در صبح با معده خالی نوشیده شود، دارای خواص فراوان است.

 اگر هر روز صبح با معده خالی و به صورت مرتب آویشن بنوشید نتایج مطلوبی در حوزه سلامت دریافت خواهید کرد.
آویشن
آویشن با توجه به ترکیب اصلی کارواکرول، می‌تواند به عنوان ادویه و همچنین به عنوان چای نوشیده شود. چای آویشن که فواید جدی برای سیستم ایمنی بدن به ویژه بیماری‌های تنفسی دارد، اثرات معجزه آسایی نیز روی سرفه، مشکلات التهابی، مشکلات پوستی و حتی سلامت اسپرم دارد و برای کاهش وزن و سلامت دهان و دندان موثر است.

مصرف روزانه آویشن در وعده صبح باعث لاغری و سوزاندن چربی های اضافی خواهد شد.

دمنوش آویشن را می‌توان از آویشن خشک یا تازه تهیه کرد و نوشیدن آن به ویژه در صبح و قبل از غذا به تسریع متابولیسم کمک می‌کند.

برای تهیه دمنوش آویشن:

آب را بجوشانید و از روی حرارت بردارید.

آویشن را اضافه کنید و بگذارید ۱۰-۱۵ دقیقه دم بکشد.

سپس می‌توانید صاف کرده و بنوشید.

دمنوش آویشن را نباید بیش از ۲ فنجان در روز مصرف کرد. (اگر باردار هستید یا بیماری مزمن دارید با پزشک خود مشورت کنید.)
فواید دمنوش آویشن در صبح
از آنجایی که آب آویشن دارای مقادیر زیادی کلسیم است، مصرف آن برای کسانی که درد استخوان دارند توصیه می‌شود؛ لذا نوشیدن آویشن به صورت ناشتا توصیه خواهد شد.

چای آویشن که به زنانی که دوره‌های قاعدگی بسیار دردناکی دارند نیز کمک می‌کند. گرفتگی عضلات را کاهش می‌دهد و دوره قاعدگی را راحت‌تر می‌کند. برای این منظور در دوره قاعدگی، هر صبح نوشیدن آویشن الزامی است.

مصرف چای آویشن کسانی را که دچار سوء هاضمه و گرفتگی روده می‌شوند تسکین می‌دهد. همچنین ادویه‌ای مفید برای سرطان روده بزرگ شناخته شده است.

شما می‌توانید با استفاده از چای آویشن به عنوان دهانشویه به جای نوشیدن، اقدامات احتیاطی در برابر بیماری‌های دندان و لثه انجام دهید. هر روز صبح دهان خود را با آب آویشن بشوئید.
+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.