نمایندگان: از قرارداد با چین و روسیه بی‌خبریم؛ قالیباف: هنوز قراردادی بسته نشده است

نمایندگان: از قرارداد با چین و روسیه بی‌خبریم؛ قالیباف: هنوز قراردادی بسته نشده است
صدای آمریکا :محمدباقر قالیباف می‌گوید هنوز قراردادی با چین بسته نشده است و اگر چنین شود باید به تأیید مجلس برسد.
 
محمدرضا صباغیان، نماینده بافق و مهریز روز چهارشنبه ۶ بهمن در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، در تذکری به رئیس مجلس گفت: «در خصوص قراردادی که بین ایران و چین بسته شد و اخیرا هم با روسیه بسته شده، مجلس بی‌خبر است.»
 
او با اشاره به اصل ۷۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر این که قراردادهای بین‌المللی باید در مجلس تصویب شود، گفت که بی‌خبر ماندن از این موضوعات «این ضعف مجلس است»، دست‌کم شما توضیح دهید که محتوای قرارداد چیست.
 
محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی بدون اشاره به روسیه، تأکید کرد: «قراردادی بین ایران و چین بسته نشده، از نظر حقوقی اگر قراردادی بسته شود باید به تأیید مجلس برسد.»
 
این در حالی است که پیش از این حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از اجرایی شدن قرارداد ۲۵ ساله با چین خبر داده و نورنیوز، رسانه نزدیک به دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی سفر ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری به روسیه را برای «توافق خوب» با با این کشور اعلام کرده بود.
+40
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن
  حیوونای طویله مجلس نبایدم با خبر باشن ! اربابان جدید بیت و سپاه دستور داده اند ، که قراردادهای ایران فروشی ، فوق محرمانه است و نباید رسانه ای بشن!!! خاکبرسر ما ملت که جلوی چشممون مملکتمون رو به تاراج میبرند و صداشون در نمیاد!!
  0
  11
  ‌پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۴
  ۴۲
  شیرمردان - سیدنی، استرالیا
  این خالی باف ماله کش و دزد و دو رو و یکی از شیادترین ها در ایران است. به اینها دیگه نمیشه اعتماد کرد، یکی از یکی دیدار و شیادتر و بی همه چیز تر.
  0
  10
  ‌پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۴:۱۶
  ۴۶
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان
  نه اینکه شما نخواین!؛نه؛منتظر روشن شدن تکلیف تحریمهان؛اونا که مثل اینا با اسب و قاطر و توپولوف پول جابجا نمیکنن!..
  0
  10
  ‌پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.