پاسخ روسیه به غرب:این آمریکا و ناتو هستند که تسلیحات خود را به اوکراین سرازیر کرده‌اند

بی بی سی :در بحبوحه تنش‌های جاری بر سر اوکراین، مسکو به تهدیدهای واشنگتن درباره تحریم در صورت حمله روسیه به اوکراین واکنش نشان داده و گفته است که این آمریکا و ناتو هستند که تسلیحات خود را به اوکراین سرازیر کرده‌اند و مشاوران غربی را به آنجا فرستاده‌اند. همزمان قرار است مشاوران سیاسی روسیه، اوکراین، آلمان و فرانسه امروز در پاریس گفتگو کنند.

نمایندگان دائمی روسیه در سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای گفت آمریکا با پیش کشیدن افزایش نیروهای روسی احساسات ضد روسی را می‌پرورد، در حالی که فراموش کرده روشن کند که این نیروها در خاک روسیه مستقرند.

این بیانیه پس از آن منتشر می‌شود که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد در صورت حمله روسیه، واشنگتن آمادگی دارد تا تحریم‌هایی را علیه شخص ولادیمیر پوتین، همتای روس خود اعمال کند.

آمریکا همچنین به بلاروس هشدار داده است که اگر اجازه دهد از خاک این کشور برای حمله به اوکراین استفاده شود، با واکنشی سریع و قاطع مواجه خواهد شد.

روز دوشنبه نیز آقای بایدن و سران متحدان اروپایی آمریکا در یک کنفرانس ویدیویی تاکید کردند که در صورت حمله روسیه به اوکراین، شدیدترین‌ها تحریم ها را علیه این کشور به اجرا ‌می‌گذارند.

آمریکا همچنین از آماده باش ۸۵۰۰ نیروی نظامی خود برای تقویت متحدان اروپایی‌اش در برابر تهاجم احتمالی روسیه خبر داده است. روسیه می گوید از این اقدام به شدت نگران شده است.

روسیه علیرغم استقرار صد هزار سرباز در مرز اوکراین هرگونه قصدی برای اقدام نظامی علیه این کشور را انکار می‌کند.

در حال حاضر آمریکا و بریتانیا کارکنان سفارت خود را از اوکراین فراخوانده‌اند.

بوریس جانسون هشدار داده است که اطلاعات سازمان‌های امنیتی حاکیست روسیه قصد دارد حمله‌ای برق آسا به کی‌یف پایتخت اوکراین ترتیب دهد.

روسیه در سال ۲۰۱۴ بعد از سرنگونی یک دولت هوادار مسکو در اوکراین، شبه‌جزیره کریمه را، که بخشی از اوکراین بود، به خاک خود ضمیمه کرد. این کشور از آن زمان از شورشیان هوادار روسیه که درگیر جنگی خونین با ارتش اوکراین هستند و بخش‌هایی از شرق اوکراین را در دست دارند، حمایت می‌کند.
+42
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  اکثر مردم کریمه روس هستند ، تاریخ ، ادبیات این سرزمین با روسیه می‌باشد ، این سرزمین هیچوقت متعلق به اوکراین نبوده و اگه حتی ترک ها به آن ادعا کنند بیشتر قابل قبوله چرا که ۲۰۰ سال زیر سلطه ترکان عثمانی بوده ، خروشچف اوکراینی تبار بود و بمناسبت جشن اتحاد ۳۰۰ ساله اوکراین با روسیه ، کریمه را بصورت نمادین بخشی از اوکراین خواند ، تصور کنید که بگویند بطور نمادین مازندران بخش از استان آذربایجان غربی بشه ، و بعد آذربایجان جدا بشه از ایران و بگه مازندران هم همچنان مال ماست ، کل داستان یک جوک شده ، اما جالبه که کسی سعی نمیکنه که واقعیت را توضیح بده و فقط مطرح میشه که کریمه را با زور جزو روسیه کردند
  13
  24
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰
  ۴۶
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  با اینکه مخالف جنگ هستم و کشتار، ولی امیدوارم روسیه حمله کنه، تا تضعیف بشه و دست از سر ایران ورداره، چون روسیه داره در مورد اکراین و مذاکرات اتمی با کارت ایران بازی میکنه، و اینطوری چین هم بیشتر تضعیف خواهد شد، و مردم با این ملاها راحتتر تصفیه حساب میکنند در ایران، بیافتند به جون هم برای آزادی ایران بهتره
  15
  20
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۲
  ۴۹
  مسعود راستگو - تهران، ایران
  نگران نباشید هیچ جنگی رخ نخواهد داد چون اولا غربیها عاقل تر از این حرفها هستن و میدونن در خلال جنگ و خرتوخری امکان شلیک بمب های هسته ای وجود داره ثانیا تاریخ رو هم خوب بلدن ثالثا خوب میدونن همه اروپا روی هم نصف روسیه عمق استراتژیک داره و حتی اگه همگی با هم متحد بشن بعیده به لحاظ نظامی حریف روسیه بشن. همه اینا بازی سیاسی امریکاست که هم روسیه رو محدود کنه و هم مانع از تبادلات اقتصادی عمده اروپا و روسیه بشه و از طرفی پروژه نورد استریم رو هم عقیم کنه.
  8
  8
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۳
  ۴۲
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. درود بر شما و اطلاعات خوبتان. راجع به موارد درستی‌ که فرمودید، توضیح تکمیلی اینکه، اینجانب از سال ۲۰۰۴ تا چند سال پیش، هر سال تابستان به کریم میرفتم. موردی که فرمودید: "اگه حتی ترک‌ها به آن(کریم) ادعا کنند بیشتر قابل قبوله چرا که ۲۰۰ سال زیر سلطه ترکان عثمانی بوده" بسیار موثق هست، و برای روزگار حاضر، این ادعا درست است، که بخاطر سلطه‌ی ۲۰۰ ساله‌ی ترکان عثمانی، فضای اجتماعی، مردمی و فرهنگی‌ تمام شهرهای کریم، دارای حالات ترکی‌ هست، و بویژه که تعداد زیادی هم تاتار ساکن کریم هستند، که از جهت نژاد، تاتارها مخلوطی از اقوام ترک‌زبان با اقوام شرقی‌عربی میباشند. پس اگر بهتر بگوییم، نه تنها ساکنان امروزی کریم، بلکه ساکنان بسیاری از مناطق روسیه امروزی که از آنها با نام "روس" یاد می‌شود، همگی‌ امروزه روز، در اصل فرزندان و نوادگان "اقوام ترک‌زبان" هستند. حتی درصد بالایی‌ از اکراین امروزی هم، یعنی‌ فرزندان "اقوام ترک‌زبان". پس چه بهتر است که دیگر بجای واژه‌ی "روس"، گفته شود "آذر"
  11
  3
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۴
  ۴۶
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  [::Adamat7775 - خارکف، اوکراین::]. اگه بگیم تمام دنیا ترک هستند راضی میشی، ما رو گرفتی برادر، سیاهای آفریقا هم ترک هستند، راضی شدی، نژاد پرستی رو به اوج رسوندی.
  2
  3
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۵
  ۴۶
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. ادعاش هم اشتباهه، میدونی چرا، چون یه عده فکر میکنن،حق حتماً با اوناست، علمی بنویس، .
  1
  2
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۸
  ۴۶
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  [::Adamat7775 - خارکف، اوکراین::]. در ضمن ریشه کلمه یا نام آذر که پارسی هم هست ،پهلوی-اوستایی میباشد، بعد میچسبونیمش به ترکان مغول، کمی مطالعه کنی بهتره، حالا به جای روس هم میخوای استفاده کنی ازش، شما یه آثار تمدنی از ترکان به ما نشون بده، در ضمن آذری ها از ایرانیان اصیل هستند، ما تمدن ایرانی، یونانی ،مصری بابلی، سومر،چینی داریم ولی چیزی به نام تمدن ترک موجود نمیباشد
  1
  4
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۲
  ۴۶
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. اینجا مسئله حق و حقوق نیست کسووو ۸۰۰۰۰۰ نفر جمعت داره و یک سوم ان هم مسیحی هستند امریکا و غرب ان را از صربستان جدا کردند بدون هیچ مشکلی،اونجا کسی از حاکمیت ملی و حق و حقوق نپرسید و برای کسی هم مهم نبود، ولی کریمه که ملتش در یک رفرندم حالا هر جور هم که بود چون روس تبار بودند، خواستند به رپسیه ملحق بشن، یهو دنیا نظمش به هم خورد.چرا؟ چون فرودگار پرشتینبا یکی از بزرگترین پایگاهای نیروی هوایی امریکا را مستقیم در مرز روسیه در خودش جا داده.
  1
  4
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۲
  ۴۶
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  [::Adamat7775 - خارکف، اوکراین::]. [::Adamat7775 - خارکف، اوکراین::]. اصلا حضرت ادم هم ترک بود...یعنی اول ادم بود بعد ترک شد. راحت شدید. وقتی اردوخر مجسمه ابن سینا را در استانبول درست م،یکنه و میگه دانشمبد بزرگ ترک تو هم باید این چرندیات را بلغور کنی. به قول خمینی: خیلی ...! خدا شما را ادم کند!
  3
  4
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۵
  ۴۲
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  [::chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند::]. با درود. دو کامنتی که نوشتید رو به ترتیب پاسخ میدم. ۱) بنده ترک آذری نیستم. پس موردی که گفتم هیچ ارتباط احتمالی‌ نیز حتا با مساله‌ی نژادپرستی نمیتونه داشته باشه. برخی‌ نژاد‌ها یا بهتر بگیم قوم‌ها، در طول تاریخ، بواسطه‌ی موارد ژنتیکی‌ و همچنین موارد بیرونی چون کشورگشایی و غیره، در طول تاریخ بشر، شدند مبدا پیدایش فیزیولوژیک برای سایر اقوام و ملیت‌ها. نژاد ترکی‌-آذری، یکی‌ از تاثیرگذارترین قومیت‌ها در طی‌ چند قرن اخیر برای بشر بوده. همچنین قومیتی چون آفریقایی‌ها نیز، دارای هنایش پایه‌گذارانه از اپتدای هستی‌ بوده. قومیت عبری‌عربی‌ نیز نقش بسیار تاثیرگذاری در پیدایش بخشی از اروپای دوران کنونی همچون اسپانیا و فرانسه داشته. ۲) اینکه اتیما‌لوژی یا ریشه‌یابی‌ واژه‌ها ما رو به چه زادگاه واژگانی از جهت زبانشناسی برسونه، نقشی‌ در گفتار روی سخن نداره، همچنین مساله تمدن باستانی اقوام نیز، نقش کاربردی در مورد روی سخن نداره. "تمدن" و فرزندش به نام "اصالت" یک مساله هست، و بحث تاثیر ژنتیکی‌ یک قوم بر دیگر اقوام، مساله‌ای دیگر.
  3
  1
  ‌پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.