مرکل شغل پیشنهادی در سازمان ملل را رد کرد

یورونیوز :آنگلا مرکل، صدراعظم پیشین آلمان پیشنهاد آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد برای احراز سمتی در این نهاد را رد کرد.

دفتر آنگلا مرکل اعلام کرد که صدراعظم پیشین آلمان هفته گذشته در تماسی تلفنی با آنتونیو گوترش ضمن تشکر از او پیشنهادش را رد کرده است. اولین صدراعظم زن در آلمان ماه گذشته پس از ۱۶ سال که هدایت دولت فدرال را برعهده داشت جایش را به اولاف شولتس داد.

هرچند دفتر صدراعظم پیشین آلمان درباره سمت پیشنهاد شده به آنگلا مرکل توضیحی نداد اما منابعی در سازمان ملل متحد گفتند که سمت پیشنهادی ریاست بر شورایی متشکل از شخصیت‌های مختلف بود.

این شورا قرار است «دستور کار مشترک» سازمان ملل که آنتونیو گوترش در پایان سال ۲۰۲۱ آن را پیشنهاد کرد بررسی کند. هدف از تشکیل این شورا «تقویت توافق‌های چندجانبه و تسریع روند آنها» ذکر شده است.

ریاست این شورا بیشتر جنبه تشریفاتی خواهد داشت. آنگلا مرکل، ۶۷ ساله از مدت‌ها پیش اعلام کرده بود که در انتخابات پارلمانی سال ۲۰۲۱ در آلمان شرکت نخواهد کرد و پس از برگزاری آن از ریاست دولت فدرال کنار خواهد رفت.

صدراعظم آلمان بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۲۱ قصد دارد بیشتر وقت را به نگارش خاطرات سیاسی خود اختصاص دهد. آنگلا مرکل در نظر دارد مهم‌ترین تصمیمات حیات سیاسی خود را در خاطراتش توضیح دهد.

یکی از نزدیکترین مشاوران آنگلا مرکل قرار است در طرح نگارش این کتاب به صدراعظم پیشین آلمان کمک کند. آنگلا مرکل هم‌اکنون به دلیل بیش از سه دهه فعالیت به عنوان نماینده پارلمان آلمان دفتری برای کار در بوندستاگ در اختیار دارد.
+6
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  محمدعلی هشترودی - مادرید، اسپانیا
  خدا رو شکر! آلمان را که به سوریه تبدیل کرد اگر وارد سازمان ملل میشد انگلیس را هم تبدیل به پاکستان میکرد!
  18
  4
  ‌پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۶
  ۷۴
  hassan5 - تهران، ایران
  فرق بین افرادی مشابه مرکل و خمینی ، تفاوت از اسمان تا قعر جهنم است
  1
  18
  ‌پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۰
  ۴۲
  علی چلاق - دوسلدورف، آلمان
  بین نرو خدا سیاستمدارهای اینارو تازه در بازنشستگی هم دنیا التماس همکاری ازشون می کنه، اونموقع بلانصبت سیاستمدار ، مال کشور مارو برای دربونی توالت‌های شهری هم کسی از شون درخواست نمی کنه. یعنی حق هم دارن با شش کلاس سواد که اکثرشون دارن می ترسن فرق توالت زنونه ، مردانه رو هم تشخیص ندن.
  0
  7
  ‌پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۴
  ۴۸
  حقایق - اتریش، اتریش
  آنگلا مرکل موفق وپایدار باشی...
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.