امام جماعتی که خواستار «سوزاندن یهودیان» شده بود دیگر اجازه اقامت در بلژیک ندارد

یورونیوز :دولت بلژیک روز پنجشنبه اعلام کرد که اقامت یک امام جماعت اهل مراکش را سه ماه پیش به دلیل فراخوانش برای «سوزاندن یهودیان» ممنوع کرد.

سامی مهدی، وزیر مشاور بلژیک در امور پناهندگی و مهاجرت گفت که بروکسل محمد تجکانی، امام جماعت مسجدی در بروکسل را «تهدیدی برای امنیت ملی» تشخیص داده است. محمد تجکانی تا سال گذشته امام جماعت مسجد الخلیل در محله مولنبک بروکسل بود. این مسجد یکی از مهمترین مراکز مذهبی و فرهنگی مسلمانان در بلژیک محسوب می‌شود.

وزیر مشاور بلژیک در امور پناهندگی و مهاجرت بلژیک گفت که اجازه اقامت محمد تجکانی روز ۱۲ اکتبر لغو شد. محمد تجکانی در ویدئویی که از او منتشر شده خواستار «سوزاندن یهودیان» شده بود. بنا به اعلام مقامات بلژیک او پیش از این در سال ۲۰۰۹ نیز این درخواست را مطرح کرده بود.

دستگاه اطلاعاتی بلژیک محمد تجکانی را که یکی از امامان جماعت بانفوذ این کشور محسوب می‌شد تحت نظر داشت.

به گفته سامی مهدی دوره ممنوعیت اقامت محمد تجکانی در بلژیک ده ساله است. وی گفت: «کسانی را که تفرقه‌افکنی می‌کنند و امنیت ملی ما را تهدید می‌کنند تحمل نخواهیم کرد.»

یکی از رسانه‌های بلژیک گزارش داده که محمد تجکانی اکنون دیگر در این کشور به سر نمی‌برد اما از وکیل مدافعش خواسته است تا ممنوعیت اقامتش را از نظر حقوقی به چالش بکشد. بنا به همین گزارش محمد تجکانی ۴۰ سال در بلژیک اقامت داشت و همسر و فرزندانش نیز در این کشور به سر می‌برند.
+78
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران

  دود اسلام باید بچشم ملت های پیشرفته برود ، تا بفهمند که ما مردم مقیم در کشورهای با حکومت اسلامی چه میکشیم !؟! تیوری اسلامی با حقوق بشر منافات دارد .
  11
  71
  جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۰۳:۰۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.