واکنش آمریکا به اظهارات ضد آمریکایی علیرضا دبیر

علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایراندویچه وله :اظهارات "آمریکا‌ستیزانه" علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران ممکن است به عدم صدور ویزا یا لغو دیدار تیم‌های کشتی ایران و آمریکا در تگزاس منجر شود. او به تازگی صراحتا از شعار "مرگ بر آمریکا" دفاع کرده بود.

رسانه آمریکایی فاکس نیوز دیجیتال به نقل از ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده گزارش داد تیم‌های کشتی آمریکا و کشتی ایران قرار است در رویدادی که برای ۱۲ فوریه ۲۰۲۲ برنامه‌ریزی شده است، تحت عنوان "مسابقه در بال‌پارک" به مصاف یکدیگر بروند.

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد، "موارد مربوط به صدور روادید برای هر یک از اعضای تیم ایران مشمول قانون حفظ حریم خصوصی است و در مورد آن‌ها به شدت مطابق با قوانین ایالات متحده تصمیم‌گیری خواهد شد".

او افزود، مسابقه در بال‌پارک یک رویداد ورزشی خصوصی و تجاری است که از سوی REVEntertainment  مستقر در آرلینگتون، تگزاس میزبانی و اداره می‌شود و این نهاد است که باید به پرسش‌ها در رابطه با این رویداد پاسخ دهد.

این در حالی است که به گزارش فاکس نیوز، REV Entertainment و ریچ بندر، مدیر اجرایی فدراسیون کشتی آمریکا تا کنون پاسخی به درخواست‌های این رسانه در رابطه با اتفاقات حاشیه‌ای این دیدار نداده‌اند.

خبرگزاری ایسنا پنجشنبه ۲۳ دی (۱۳ ژانویه) گزارش داد، صحبت‌های علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران در یک برنامه تلویزیونی در روزهای اخیر باعث شده تا اکنون صحبت از عدم صدور ویزا و یا حتی در نهایت لغو این رویداد نیز شنیده شود.

فاکس نیوز دیجیتال در گزارش خود همچنین به اظهارات اخیر جک سالیوان، مشاور امنیتی در دولت بایدن در اوایل هفته جاری پراداخته که گفته بود، آمریکا بر برخورد قاطعانه با تهدیدها و تحریک‌هایی که از سوی جمهوری اسلامی علیه ایالات متحده صورت می‌گیرد، با شریکان و هم‌پیمانان خود اتفاق نظر و همکاری دارد.

اظهارات اخیر علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران، علیه ایالات متحده آمریکا در رسانه‌های داخلی ایران شگفتی محافل ورزشی و مدنی ایران و آمریکا را برانگیخته بود.

دبیر به تازگی در گفت‌‌و‌گویی تلویزیونی در ایران با تاکید بر "ذهنیت ضدآمریکایی" خود، صراحتا از شعار "مرگ بر آمریکا" دفاع کرده بود.
+98
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا

  در واقع مرگ بر تمام انسانهای منافق و ریاکار
  5
  105
  ‌پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۳
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این که رقمی نیست. دکتر چمران با زن امریکائی و دانش اموخته در فیزیک اتمی دل و دینش فدای مزخرفات زینب و حسین و عمر و زید بود. بازرگان به فکر افتابه در دیوان لاهه بود تا بتواند وضو بگیرد.
  3
  128
  ‌پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۹
  ۴۳
  Liberte - ارومیه، ایران

  به دنبال فردایی خوب برای ایران و فرزندانمان و حاکم کردن دانایی و زوال نفرت و جهل رخنه کرده کشورمون هستیم که افرادی نادان مثل دبیر باعث می شن که هر روز بگیم ، هنوز راه زیادی مانده!
  1
  28
  ‌پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۷
  ۶۵
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  با تمام علاقه ای که به ورزش و در صدر آن به کشتی ، فوتبال، ورزش های رزمی دارم ولی کاش اینها را از شرکت در مسابقات منع کنند ، هر چند جامعه ورزش ناراحت میشوند ولی به اندازه کافی ناراحت تو ایران داریم و اونا هم روش ، شاکی هم نمیتونند باشند چون علمش دست منه!😊
  1
  28
  ‌پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.