محل زندگی خاوری شناسایی شد+ جزییات استرداد

اعتماد آنلاین :سردار مهدی حاجیان، سخنگوی ناجا با بیان اینکه ساختار اینترپل یک ساختار حرفه‌ای است با بیش از ۸۵ سال قدمت است، گفت: در همین راستا نیز تجربیات خوبی داریم و ارتباط خوبی نیز با دیگر کشورها برقرار است. در بحث استرداد اما باید به این نکته توجه شود که اراده طرف مقابل نیز امر مهمی است.

به گزارش ایسنا، وی درباره بازگشت خاوری مدیرعامل فراری بانک ملی ایران و از متهمان اصلی اختلاس ۳۰۰۰ میلیاردی در سال‌های قبل نیز گفت: در مورد آن فرد ما این فرد را کاملا شناسایی کردیم.

حتی محل حضور وی نیز مورد شناسایی قرار گرفت. برایش اعلان قرمز صادر شد و تا مدتی نیز تحت نظر پلیس ایران قرار داشت اما مسئولان آن کشور به صراحت به ما گفتند که ما این فرد را بر نمی‌گردانیم و تصمیم به استرداد نداریم. حتی وزارت امور خارجه نیز وارد این موضوع شد اما اقدامی انجام ندادند و گفتند که تصمیم به استرداد نداریم.

سخنگوی ناجا افزود: البته بسیاری از کشورها همکاری خوبی با پلیس دارند و خوب است که مردم بدانند که توان پلیس فراتر از مرزهاست.
+79
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  Tokyo_japan - توکیو، ژاپن

  آدم این متن را میخواند خندش میگیره ......در همین راستا نیز تجربیات خوبی داریم و ارتباط خوبی نیز با دیگر کشورها برقرار است. در بحث استرداد اما باید به این نکته توجه شود که اراده طرف مقابل نیز امر مهمی است......
  9
  116
  ‌چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۲
  ۶۰
  lehrte - هانوفر، آلمان

  سردار ناجا اقای فراتر از مرزها لطفا برو سراغ اسید پاشای اصفهان سر مردم را با خاوری گرم نکن
  6
  136
  ‌چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۴
  ۴۶
  تحت تعقیب وزارت - لندن، انگلستان

  سال هاست که به دلیل اینکه ایران درخواست اعلان قرمز از اینترپل برای بسیاری از افرادی که مشکل سیاسی داشته اند را با تقلب و تحت عناوین جرائم دیگر درخواست نموده است و این باعث گردیده که اینترپل دیگر برای درخواستهای ایران تره هم خورد نمی کند ، و این باعث گردیده که حتی بعضا متهمان و مجرمان فراری در جرائم جنایی نیز از استرداد مصون بمانند ، فقط در بعضی از کشورها مثل کشورهای همسایه ایران ( ترکیه ، امارات، ارمنستان و غیره) هم چنین تعداد محدود کشورهایی در دنیا که ایران با آنها (قرارداد استرداد مجرمین ) را امضا کرده مثل مالزی، اکراین ، روسیه و یا کشورهایی با ایران دارای قرارداد معاضدت قضایی هستند ایران قادر هست شهروندان خود را دستگیر و بازگرداند. فراموش نکنیم چندین نفر از اعضای عالی مقام ایران مثل احمد وحیدی وزیر کشور فعلی و محسن رضایی فرمانده اسبق سپاه و معاون فعلی رئیس جمهور سال هاست تحت تعقیب اینترپل هستند و همین الان به سایت اینترپل مراجعه کنید اسم و عکس آنها را در بخش اعلان قرمز مربوط به ایران مشاهده می کنید .
  7
  65
  ‌چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۹
  ۳۲
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا

  دیگه مردم گول این حرفا رو نمیخورن شما ….کردید که اونو استرداد نمیکنن شما اگه بخواین اونو گیر بندازید براحتی میتونید مثل زم و امثالهم
  5
  81
  ‌چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۵
  ۵۷
  مارشال زرد - وپرتال، آلمان

  دلیل عدم استرداد خاوری به ایران بخاطر وجود قانونی در کاناداست که از استرداد مجرمینی که خطر اعدام آنها بعد از استرداد وجود دارد ممانعت بعمل میاورد. مادامی که برای اختلاسگران در ایران حکم اعدام صادر میشود نتیجه ایی غیر از این بدست نخواهد آمد. البته اگر خاوری در ایران عمل قتل انجام داده بود بلافاصله توسط پلیس دستگیر میشد و بدون استرداد در خاک کانادا بر اساس مدارک فرستاده شده از ایران محاکمه و به زندان افکنده میشد ولی استرداد نمیشد.
  8
  45
  ‌چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۴
  ۴۲
  Afshin51 - مادرید، اسپانیا

  زرررررررشک ، تو و همکارهات اگر همدست دزد نبودید طرف راحت سوار هواپیما تو فرست کلاس از ایران به کانادا در نمی رفت ! سیصد میلیون سهم تون بوده سیصد میلیارد سهم همدستهاش از بیت رهبر ناقص با پایین، گور پدر همه شما بی شرفها
  6
  67
  ‌چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۱
  ۴۳
  danyou - تل آویو، اسرائیل

  بخواب بابا لحاف یخ کرد . اقتدار نیروی انتظامی فراتر از مرزهاست. مالیدی . خاوری برگرده که آبرو برای سید علی و مجتبی و این یارو میمونه کی هست شده رئیس قوه قضائیه. برای بالا تا پایین نظام آبرو نمیمونه . اینها یه پولی هم میدن اینترپل میگن جون مادرتون حواستون باشه خاوری خودش یه موقع نیاد ایران بدبخت میشیم.
  5
  64
  ‌چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰
  ۳۸
  رژیم عشقوحالگر - لندن، انگلستان

  درود بر رهبر انقلاب و درود برخاوری و ننگ بر ضد انقلاب ورژیم اشغالگرقدس
  37
  5
  ‌چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۹
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  خاوری در خدمت خامنخ ای و اخوندها بوده و هرگز این مبلغ کلان را به تنهائی بالا نکشیده است. از کل مبلغ شاید چند درصدی نصیب خودش شده باشد و بقیه در جیب اخوندهای راس حکومت است.
  0
  4
  شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.