هاشمی رفسنجانی در ویدئوی تازه منتشر شده: گرفتار چیزی خیلی خطرناکتر هستیم

بی بی سی :این ویدئو کوتاه نشان می دهد که آقای هاشمی رفسنجانی در محل دفتر خود در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال سخنرانی در میان جمعی از روحانیون است

ویدیویی تازه منتشرشده از سخنان اکبر هاشمی رفسنجانی، همزمان با سالگرد درگذشت او در شبکه های اجتماعی دست به دست می‌شود.
در این ویدیو که تاریخ ضبط آن مشخص نیست، آقای رفسنجانی با ذکر خاطراتی از آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، درباره برگزاری انتخابات مجلس و نگرانی از رد صلاحیتها و دیدارش با رهبر ایران می‌گوید "ما گرفتار چیزی غیر از آقا (آیت‌الله خامنه‌ای)هستیم که آنها خیلی خطرناکتر از آن هستند که آدم خیال می‌کند".

این ویدئوی کوتاه آقای هاشمی رفسنجانی را در حال سخنرانی در میان جمعی از روحانیون نشان می‌دهد.

آقای رفسنجانی در بخشی از این ویدیوی کوتاه به نزدیکی انتخابات مجلس اشاره می‌کند و از آقای خامنه‌ای نقل می‌کند "اگر ۶۰ درصد این مجلس آینده از مخالفین من باشند، من نگران نیستم. مگر چه می شود... اگر هم بخواهند کار خطرناکی بکنند ما می‌توانیم جلویشان را بگیریم".
آیت الله خامنه ای در جریان انتخابات سال ۱۳۸۸ و اعتراضاتی که تا آن زمان بی سابقه بود، از هاشمی رفسنجانی فاصله گرفت و خود را به محمود احمدی نژاد نزدیک خواندوی سپس به ملاقات بعدی خود با رهبر ایران و رد صلاحیت های انجام شده اشاره می‌کند و با یادآوری آنچه وی "موافقت آقای خامنه‌ای با برگزاری انتخابات بدون رد صلاحیت گسترده" می‌خواند می‌گوید "نمی‌دانم چه گزارش هایی می‌دهند، چه حرف‌هایی می‌زنند، چه استدلال‌هایی می‌کنند که نمی‌گذارند جریان درست شود. الان ما گرفتار چیزی غیر از آقا (آیت‌الله خامنه‌ای)هستیم که آنها خیلی خطرناکتر از آن هستند که آدم خیال می‌کند".

آقای رفسنجانی همچنین می‌گوید "آقای خامنه‌ای در اوایل دوره بازنگری قانون اساسی که در سال ۱۳۶۸ انجام شد، می‌گفت به دلیل نبود محدودیت در دوره رهبری "من دارم احساس خفقان می‌کنم. کاش شما دوره رهبری را ۱۰ ساله می کردید. تفکر ایشان این طوری بود".

اکبر هاشمی رفسنجانی در دی ماه ۱۳۹۵ درگذشت. خانواده آقای هاشمی رفسنجانی مرگ وی را "مشکوک" خواندند و از اینکه پرونده فوت وی از دستور کار شورای عالی امنیت ملی خارج شد، گلایه کردند.

آیت الله خامنه‌ای در جریان انتخابات سال ۱۳۸۸ و اعتراضاتی بی‌سابقه به نتیجه آن، از هاشمی رفسنجانی فاصله گرفت.

در آن زمان آقای خامنه‌ای قویاً از صحت انتخابات (حتی پیش از تائید شورای نگهبان) دفاع کرد؛ به معترضان تاخت و در نماز جمعه مشهور ۲۹ خرداد، صراحتاً در برخی از زمینه‌ها نظر آقای احمدی نژاد را در مقایسه با "دوست پنجاه ساله‌اش" (هاشمی رفسنجانی) نزدیک‌تر به نظر خود دانست. در سال‌های پس از آن، هر بار محمود احمدی‌نژاد توصیه‌های آیت‎الله خامنه‌ای را نادیده گرفت و یا در مقابل آن ایستاد، منتقدان به این جمله رهبر (نظر رئیس جمهور به نظر بنده نزدیکتر است)‌ اشاره می‎کردند.

تابستان آن سال، اکبر هاشمی رفسنجانی برای آخرین بار نماز جمعه تهران را امامت کرد.

رابطه رهبر ایران با آقای احمدی نژاد نیز با فراز و نشیب‌هایی همراه بود و بویژه در در دوره دوم ریاست جمهوری او به سردی گرایید.
+23
رأی دهید
-93

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا

  چیز خطرناک فاشیسم اسلامی هست. مذهب اسلامی بی رحم ترین , سر کوب گر ترین و مداخله جویانه ترین فاشیسم تاریخ بشریت را در ایران ما رقم زده.
  4
  112
  ‌چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۸
  ۶۲
  محمدعلی هشترودی - مادرید، اسپانیا

  ادرار شتر در قبرت که مردم ایران را دچار چه داعشی کردی تو اکبر کوسه دجال. این سر خیلی ها را زیر آب کرد، خود خمینی، احمد خمینی، سرلشکر ستاری و. خوشم میاد آخرش گور بهرام را بگرفت و سرش را زیر آب کردند!
  4
  53
  ‌چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۹
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  احتمالاً منظور کوسه مافیای دور و بر چلاغعلی بوده که اونو مثل یک عروسک خیمه شب بازی و به خواست و امیال و سیاستهای خودشون حرکت می‌دهند و کنترل میکنند !! مجتبی و گروهش گردان حبیب و برادران طائب !!
  4
  54
  ‌چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۲
  ۴۲
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا
  اسلام!!!!
  4
  8
  ‌چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.