دختر حاضر در ویدیوی عوامل سپاه: اصرار کردند فقط یک جمله بگو«اگر من هم بودم به آن هواپیما می زدم»

 به گزارش سایت دیده بان ایران؛ چند روز پیش ویدیویی در فضای مجازی مبنی بر گفت‌‎وگو با تعدادی از جوانان درباره سرنگونی هواپیمای اوکراینی منتشر شد که باعث بازخوردها و واکنش‌های گسترده‌ای در سطح فضای مجازی از جانب طیف‌های مختالف مردم شده بود. افرادی که در این ویدیو با آن‌ها مصاحبه شده است به طور واصح می‌گویند که اتفاقی که برای هواپیمای اوکراینی افتاد، انتخاب بین بد و بدتر بود و اگر چنین اتفاقی نمی‌افتاد 6 هزار نفر در ایران کشته می‌شدند و بین کشته شدن 200 نفر با 5 هزار نفر، قطعا انتخاب ما 200 نفر است.

 شقایق امینی، در گفت و گو با دیده بان ایران؛ یکی از کسانی‌که در این ویدیو حضور داشته است ابعاد تازه از در خصوص این  کلیپ بازگو می کند .

 مشروح این مصاحبه را در ادامه می‌خوانید.
*خانم امینی! چطوری این مصاحبه از شما گرفته شد و چه چیزی از شما خواسته شد که در این گفت‌وگو بگویید؟
من در مورد کسانی حرف زدم که در دانشگاه ما بودند و دانشگاه ما به دلیل این قضیه عزادار شد. بنده در نزدیکی خیابان انقلاب منتظر دوستم بودم که چند نفر جلوی من را گرفتند و گفتند که به مناسبت سالگرد هواپیمای اوکراینی در حال تهیه یک مصاحبه تصویری با مردم هستیم و اگر لطف کنید به چند سوال پاسخ دهید. من هم چون منتظر دوستم بودم و وقت کافی داشتم، قبول کردم. یک تبلت به من دادند و از من خواستند که یک ویدیو را پلی کنم و به من گفتند که فرض کن تو جای آن شخص هستی و به ما بگو در آن لحظه چه تصمیمی می‌گرفتی؟ حالا ویدیو بدین صورت بود که شما وقتی در رادار یک نقطه قرمز می‌بینی و آن را یک خطر تلقی می‌کنی، الان باید تصمیم بگیری که آیا میخواهی او را هدف قرار دهی یا خیر! اگر هدف قرار دهی یکسری مسائل و اگر قرار ندهی یکسری مشکلات دیگر به ‌وجود خواهد آمد و تعداد افراد بیشتری کشته خواهند شد؛ الان باید تصمیم بگیری که کشتن 200 نفر معقول‌تر است یا کشته شدن 5 هزار نفر؟!
*جواب شما چه بود؟
بنده گفتم چرا اصلا باید 200 نفر کشته شود؟! من این را هم گفتم که موشک اول اصلا خطای انسانی بوده است اما موشک دوم چی؟ هیچ جوابی برای این قضیه دارید؟ چرا این حرفایی که ما زدیم در این مصاحبه آورده نشده است و فقط بخش‌هایی که اصرار ه گفتن ما داشتند را در آن لحاظ کردند؟! بنده بارها تاکید کردم اگر با همین شرایط که امکان داشت جان چند میلیون نفر دیگر به خطر بیفتد، مقداری منطقی‌تر است. جالب است این افراد اصرار داشتند که ما حتما بگوییم که اگر ما هم بودیم به سمت هواپیما موشک شلیک می‌کردیم! و من می‌گفتم اگر پای جان 10 میلیون نفر دیگر باشد مقداری منطقی‌تر است اما این افراد اصرار داشتند نه همین یک جمله که ما می‌گوییم را باید بگویی.
*چه احساسی دارید؟
بنده بسیار زیاد از این افتاق ضربه خوردم و همین الان باید پاسخوی بسیاری زا نزدیکانم باشم که می‌پرسند این چه حرف‌هایی بود که زدی. بنده صراحتا اعلام می‌کنم این افراد همه مصاحبه را تقطیع کرده و هر آن‌چه که دوست داشتند به زور و اصرار از زیر زبان ما با کلی داستان و تئوری ریختن بیرون کشیدند. بنده هیچ تمایلاتی به این اشخاص ندارم و همه آن گزارشی که از ما تهیه شده است را قویا تکذیب می‌کنم.
+25
رأی دهید
-177

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  بردبار - بندر ماه شهر، ایران

  از ۴۳ سال حکومت منحوس آخوندی اسلامی به ایران باید هم توقع همچین نسلِ فَشَل و بی هویتی رو داشت ، اینها مثلا قشر دانشگاهی و تحصیل کرده هستن البته اگر میگفتن توی پارتی‌های شبانه با مشروب و روی همدیگه دستگیرشون کرده بودن و مجبور به همکاری و ظبط مصاحبه با انگلهای امام زمان شدن بیشتر قابل درک بود.
  22
  118
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۲
  ۵۶
  دانای نادان - آمستردام، هلند

  خیلی خر تشریف دارن که فکر می‌کنن با این مصاحبه‌ها ، نظر مردم نسبت به بی‌شرفی اینها تغییر میکنه.
  4
  144
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۳
  ۴۶
  یوسف اباد - روم، ایتالیا

  اشکال از خودمونه متاسفم که به این راحتی اجازه میدیم ما رو‌ بازی بدن
  7
  133
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۷
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  اگر بیت رهبری به شکل یک نقطه قرمز ( حالا قهوه ای، چون رهبر پوشک به تن داره!) روی رادار دیده بشه، من هم شلیک میکنم.
  6
  101
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۱
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران

  بعد از چهل و چهار سال خفت و حقارت چرا با این اشخاص حرف میزنید و جوابشان را میدهید؟؟مشخص است که کار این حکومت اجبار و گول زدن و ترساندن است.
  22
  96
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۶
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  سپاه پاسداران جنایتکار فکر میکنن مردم ابله اند که فریب همچنین مصاحبه ای را بخورند ! مزدوران علقه بگوش سپاه پاسداران حاضر به هر جنایتی هستند که انجام دهند تا خامنه ای خائن , چلاق را راضی نگاه دارند!
  5
  80
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۷
  ۳۲
  Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل

  حالا که اینطوری شد، منم حاضرم بزنم اونجات خانوم های حاضری
  7
  77
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۹
  ۴۷
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  نه عزیز من . خود شیرینی کردی جلو دوربین‌و از این خبرها هم نبوده . حالا بگو غلط کردم‌. اما دل آن خانواده ها را سوزاندی . یاد حرف خامنه ای احمق می افتم‌که میگه برای اسلام همه بمیرند . ای ..به آن اسلامتان‌که نابودمان‌کرد .
  5
  95
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۵
  ۶۵
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  تکلیف صدا و سیما که معلومه، مردم نباید گول بخورند و مصاحبه بکنند
  6
  88
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۲
  ۶۲
  محمدعلی هشترودی - مادرید، اسپانیا

  زر مفت نزن! شما اگر مخالف نظام داعشی و تلویزیون داعشی آن بودی اصلا مصاحبه نمی کردی! وقت زیادی داشتم! حالا که مورد سرزنش و نکوهش اطرافیان قرار گرفته است قویا تکذیب می کنم! دزوغگویی شده فرهنگ نسل جوان جمهوری اسلامی! کلا مشخص است موضوع هواپیمای اوکراین و ترور مسافرانش بود، چرا خودتان را به حماقت می زنید؟!
  6
  99
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۴
  ۶۵
  Zebelemahal - تهران، ایران

  همچین نظر می دهند انگار متخصص امورند . به هرحال ظلم ماندنی وقطعا خون بی گناه هم از طرف خدای متعال و روزگار بی جواب نخواهد ماند واز قدیم گفتند دنیا دارمکافاته واین عین واقعیته
  23
  55
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۸
  ۴۶
  coco - تورنتو، کانادا

  اصلا نباید با این خبرنگار صدا و سیما حرف میزد. همین دختر الان میره ترکیه پناهند می‌شه میگه جونم در خطر بخاطر اینکه مصاحبه داشتم بعدش از رژیم بد گفتم.
  3
  63
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۲
  ۳۲
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  مگه همین یه دونه هواپیما پرواز میکرد اون روز؟. پس چرا به ۱۰۰ تا نقطه قرمز دیگه شلیک نکردین؟. فرق بین مردن ۲۰۰ نفر یا ۵۰۰۰ نفر نبود، فرق بین این بود که ۲۰۰ تا مسافر بمیرن. یا ۱۰ تا الاغ تو خیابون پاستور, پاسخ کاملا مشخصه!
  2
  59
  ‌چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۰
  ۴۲
  علی چلاق - دوسلدورف، آلمان

  حرف مفت میزنه عوضی، اینا از. اون تیپاین که اگر. ازشون بخوان فاطی کماندو. هم می شن. خلاصه که خودتی گوش دراز
  4
  33
  ‌چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۵
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران
  اگر این سوال از طرف عوامل ج.ا از من میشد ،جوابم این بود ،که من با قتل و غارت بهر شکلش مخالفم .
  11
  25
  ‌چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۷
  ۵۶
  ادوینو - گوالف، کانادا
  این انقلاب اسلامی که منحرف از اصول مردم سالاریست محکوم به فناست همانطور که اکنون در بستر جامعه میبینیم تضاد را و انتقاد مدنی وتحکیم قشرهای جامعه که همه در یک راستا پتکی هستند بر این رژیم منفور که این رژیم هیچ جایگاهی در مردم ندارد وروز بروز بر منتقدان اضافه میشوند که این خود انقلابیست که جلو دار ندارد تا دگرگونی برای همین رهبر فرسودگان راضی به مذاکره با دشمن است.
  2
  18
  ‌چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۳
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  پس با این حساب به این دختر خانوم‌ها هر اصراری ، حتی زیر شکمی هم بشه ، نه نمیگن !!!؟ بالاخره روزی زوایای پنهان این فاجعه هم باز و برمَلا میشه ! مثل سینما رکس آبادان که عن قلابیون عاملش بودند و اصرار که کار ساواک بوده !! اینجا هم از قرار و قبل از تیک آف ، چند نفر رو از سوار شدنشون به هواپیما جلوگیری کردند و هواپیما با تأخیر زیاد پرواز کرد! حالا چه کسانی رو پیاده کردند و برای چی و آیا شخص یا اشخاص دیگری ، باید دستگیر میشدند که با احمالکاری متوجه هویت واقعی آنها نشدند و بعد از اینکه هواپیما پرید ، متوجه شدند و بخاطر اینکه اون شخص یا اشخاص خاص از چنگشون فرار نکنه ، هواپیما رو زدند و سناریویهای مسخره بعدی رو هم که همه مستحضرند!! آخرینش هم که این توصیف آبکی و مسخره که اگر هواپیما رو نمیزدیم جنگ میشد در حالیکه همزمان سه یا چهار هواپیمای دیگه ( قطر ترکیه ماهان و ) رو آسمون فرودگاه بودند!!!
  4
  28
  ‌چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۱
  ۵۶
  ادوینو - گوالف، کانادا
  ایتها چه احمقند فکر میکنند بر مردم سلطه دارند وهمه یک سو با این دژخیم اسلامی هستند زهی خیال باطل مردم بیدار شدند و پی به ماهیت فرقه ظالک شیعه که بدعتی نو در اسلام است برده اند که بر ضد ملیت ایرانی وتجاوزگر است
  2
  17
  ‌چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۳
  ۳۳
  mosyiran - والیس، جزایر والیس و فورتانا

  داری دروغ میگی اگه ادم عاقلی بودی اصلا مصاحبه نمیکردی دیگه الان همه فهمیدن صدا و سیما و سپاه چه شیطانی هستند.
  2
  28
  ‌چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۱
  ۵۶
  ادوینو - گوالف، کانادا
  یادم رفت این را متذکرشوم وقتی مسلمانان که همانا عرب ملخ خوار لودند به ایران حمله بردند و تمام کتابخانه ها که در آن زمان جزو نادر کتابها بودن را به آتش کشیدندوما امورز تابعیت از دشمنان و طن بر سروسینه خود میزنیم شرم بر ما باد که تاریخ را نمیدانیم.
  2
  11
  ‌چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۲
  ۵۰
  Dozakhi - شفیلد، انگلستان
  منظور این خانم از “به زور از ما خواستن که این و بگیم”چیه؟یعنی وسط خیابون چاقو گذاشتن زیر گلوت. یا تهدید شدی؟ اگه حرف نمیزدی چه اتفاقی میافتاد. روزی با چند نفر درمورد مصاحبه های تلویزیونی بحث میکردیم یکی گفت اگه الان یکی بخواد با من مصاحبه کنه بخاطر اینکه تو تلویزیون نشونم بدن هرچی بخوان میگم. حتی میگم خامنه ای بهترین رهبر دنیاست درصورتی که باورم چیز دیگه ایه.
  1
  6
  ‌چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.