المپیک زمستانی: هشدار نسبت به دوپینگ ناخواسته با مصرف گوشت در چین

دویچه وله :به آغاز بازی‌های المپیک زمستانی در پکن چند هفته بیش نمانده است. در آستانه شروع این رقابت‌ها، آژانس ملی مبارزه با دوپینگ در آلمان هشدار داده است که مصرف گوشت در چین ممکن است، با دوپینگ ناخواسته برای ورزشکاران همراه باشد.

در آستانه شروع بازی‌های المپیک زمستانی در پکن آژانس مبارزه با دوپینگ نسبت به مصرف گوشت ورزشکاران در چین هشدار داده است

در شرایطی که بازی‌های المپیک زمستانی، کمتر از چهار هفته دیگر در پکن آغاز می‌شود آژانس ملی مبارزه با دوپینگ (NADA)، اذهان را به خطر دوپینگ ناخواسته ناشی از مصرف گوشت در کشور چین متوجه کرده است.

طبق اعلام این سازمان، ماده آنابولیک کلنبوترول که از جمله در پرواربندی گوساله و خوک استفاده می‌شود، می‌تواند به آلوده شدن گوشت منجر شود.

براساس اعلام آژانس ملی مبارزه با دوپینگ، هر ورزشکار نسبت به مصرف موادی که می‌تواند به مثبت شدن تست دوپینگ‌اش منجر شود، مسئول است و به همین دلیل در صورت امکان باید از مصرف گوشت خودداری و برای یافتن جایگزین آن با متخصص تغذیه مشورت کند.

در گذشته، تست دوپینگ قهرمانان زیادی به دلیل مصرف ماده کلنبوترول مثبت شده بود، از جمله کارتین کرابه‌قهرمان سابق دو جهان (۱۹۹۲) و آلبرتو کونتادور قهرمان دوچرخه‌سواری تور دو فرانس (۲۰۱۰).

در حال‌ حاضر برای مشخص شدن این مسئله آزمایش مو نیز از ورزشکاران دریافت می‌شود.

این تست معتبر نه تنها نوع مصرف این ماده به صورت پراکنده یا مداوم را مشخص می‌کند، بلکه آیا این ماده به واسطه دوپینگ هدفمند یا براثر مصرف غذای آلوده یا مکمل‌های غذایی در بدن ورزشکار موجود است.
+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.