برای نخستین بار در جهان قلب یک خوک به مرد آمریکایی پیوند زده شد

دیوید بنت - راست - در کنار جراح بارتلی پ. گرفیفسبی بی سی :یک مرد آمریکایی، نخستین فردی در جهان شد که از یک خوک اصلاح‌ژنتیکی‌شده قلب دریافت کرد.

پزشکان او می‌گویند آقای بنت، که سه روز پیش در بیمارستانی در ایالت مریلند این قلب را دریافت کرده، در وضعیت جسمی خوبی به‌سر می‌برد.

آن طور که گزارش شده این تنها بخت دیوید بنت برای زنده ماندن بوده. با این حال، معلوم نیست این پیوند قلب او را مدت طولانی زنده نگه دارد.

آقای بنت یک روز پیش از جراحی گفته بود که این پیوند برای او "در حکم مرگ یا زندگی" بوده است: "می‌دانم که این تیری در تاریکی است، اما آخرین شانس من است".

جراحان مرکز پزشکی دانشگاه مریلند مجوز این پیوند قلب را از نهاد نظام پزشکی آمریکا و تنها پس از آن دریافت کردند که شواهد نشان می‌داد آقای بنت در صورت دریافت نکردن این قلب پیوندی، خواهد مرد.

برای جراحان هم این پیوند نتیجه سال‌ها تحقیق بود و آنها امیدوارند این عمل و نتایج آن به بیماران بسیاری در سراسر جهان کمک کند.

بارتلی پ. گریفیفیس، جراح، گفته این عمل "جهان را یک گام به حل مشکل کمبود اندام" برای بیمارانی که به آن نیاز دارند، نزدیک‌تر می‌کند.

دانشگاه مریلند در بیانیه‌ای در ارتباط با همین جراحی نوشته بر اساس آمار نهاد دولتی "اهدای عضو" آمریکا، هر روز در این کشور ۱۷ نفر به علت نبود عضو پیوندی جان خود را از دست می‌دهند و فهرست انتظار برای دریافت اندام پیوندی به ۱۰۰ هزار نفر می‌رسد.

بر همین اساس، تلاش‌ها برای پیوند اعضای بدن حیوانات به انسان در سال‌های اخیر بیشتر شده. پیوند دریچه قلب خوک به انسان هم مدتی است که انجام می‌‍شود.
+84
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  اما مغز خر را سالهاست که به بسیاری از ما پیوند زده اند!
  9
  128
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹
  ۵۳
  Tokyo_japan - توکیو، ژاپن

  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا دوست عزیز شما که نوشتی !خوب 1400 سال هم می نوشتی!چرا کم کاری میکنی ؟
  5
  50
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۵
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::Tokyo_japan - توکیو، ژاپن::]. دوست خوب، باور کن که حتی پیش از اسلام بعضی از ما از همین پیوند مغز بی نصیب نبودیم. نمونه اش سردار سلمان پارسی!
  3
  29
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۶
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  انشالا که قلب خوک براش کار کنه
  1
  28
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۲
  ۳۷
  Reza18 - لندن، انگلستان

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. عالی بود ترکیدم از خنده
  3
  24
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.