فائزه هاشمی: ابراهیم رئیسی کاره‌ای نیست و عده‌ای در پشت‌پرده او را اداره می‌کنند

فائزه هاشمی رفسنجانی، نماینده سابق مجلس و فرزند رئیس‌جمهوری پیشین ایران، می‌گوید ابراهیم رئیسی «کاره‌ای نیست» و عده‌ای در پشت‌پرده او را «اداره می‌کنند و بر تصمیم‌گیری او تاثیر می‌گذارند».

خانم هاشمی در گفت‌وگو با وبسایت «دیده‌بان ایران» که روز دوشنبه ۲۰ دی‌ منتشر شد، گفته است ابراهیم رئیسی «دارد اداره می‌شود. در واقع خود ایشان کاره‌ای نیست، عده‌ای در پشت پرده رئیس‌جمهور را اداره می‌کنند و بر تصمیم‌گذاری او تاثیر می‌گذارند».

او افزوده که «در بدنه دولت هم همین‌طور است؛ استانداری‌ها و فرمانداری‌هایی که الان در حال حاضر همه دارند نظامی می‌شوند».

ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری خرداد امسال که با تحریم گسترده مخالفان روبرو شد با کسب ۱۸ میلیون رای که معادل ۳۰ درصد افراد واجد شرایط بود به عنوان فرد پیروز معرفی شد.

طبق اعلام وزارت کشور ایران، نرخ مشارکت در این انتخابات ۴۸.۸ درصد بود که پایین‌ترین نرخ مشارکت در تاریخ انتخابات جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

آقای رئیسی در حالی به این مقام رسید که هیچ‌گونه سابقه اجرایی نداشته و در کارزار انتخاباتی خود مدعی شد که «هفت هزار» صفحه برنامه برای بهبود وضعیت کشور دارد؛ با این حال تاکنون هیچ برنامه‌ مورد قبول کارشناسان اقتصادی ارائه نداده است.

فائزه هاشمی در بخش دیگری از سخنانش گفته است: تحلیل‌ها در مورد این‌که ابراهیم رئیسی گزینه رهبری جمهوری اسلامی است، «پوست خربزه‌ای» بود که «زیر پای» او انداخته شد: «اطرافیان رئیس‌جمهوری می‌دانند مشکلات مملکت مدام افزایش پیدا ‌می‌کند. معمولا هم همه کاسه و کوزه‌ها سر رئیس‌جمهوری می‌شکند. وقتی این همه خراب شود، چه از نگاه مردم و چه از نگاه مسئولان، دیگر کسی او را رهبر نمی‌کند. این به نظر من یک پوست خربزه است که این هم از این‌جا حذف شود و شاید افراد خاصی رهبر شوند در آینده».

به گفته وی، «ما الان خودمان از اسرائیل، از آمریکا، از رژیم پهلوی و هر کجا که بگوییم بدند، خطاکارتریم».

او اظهار داشت: «بلاهایی که سر مردم خودمان می‌آوریم، هیچ کدام از آن‌ها نیاورده‌اند».

خانم هاشمی همچنین گفت: آمار کشته‌های سوریه را در نظر بگیرید که ۵۰۰ هزار نفر است که به هر حال «ما در این قضیه نقش داشتیم»، یا یمن که هفت سال جنگ داخلی بود، که «باز در این قضیه نقش داشتیم و ما مسلمان‌کشی راه انداخته‌ایم».

این نماینده سابق مجلس در ادامه گفته است: اگر کشته‌های فلسطینی به دست اسرائیلی‌ها را حساب کنیم، بعید به نظر می‌رسد به صد هزار یا دویست هزار نفر برسد؛ یعنی «ما بیشتر از اسرائیل مسلمان‌کشی به راه انداخته‌ایم».

ایران همراه با روسیه در جنگ داخلی سوریه از حکومت بشار اسد در برابر مخالفان او انواع پشتیبانی نظامی و مالی را انجام داد، جنگی که بیش از نیم میلیون کشته و میلیون‌ها آواره برجای گذاشت.

جمهوری اسلامی ایران در جنگ داخلی یمن نیز از حوثی‌های شیعه که بر پایتخت و بخش‌هایی از این کشور تسلط دارند حمایت نظامی می‌کند.
«مخبر مسئول مصادره اموال مردم است»
فائزه هاشمی در ادامه مصاحبه خود با اشاره به تعیین محمد مخبر به‌ عنوان معاون اول رئیس‌جمهوری ایران گفته است وی که فرماندهی امور اقتصادی به او سپرده شده است، تمام سوابقش در ستاد اجرایی بوده که مسئول مصادره اموال مردم است، یعنی «کسی که به دنبال مصادره اموال مردم است، چگونه می‌تواند خصوصی‌سازی را بفهمد و تقویت کند».

او گفت اگر دولت می‌خواهد موفق شود «باید مخبر را کنترل کند».

به‌گفته خانم هاشمی، «یک جمله‌ای شنیدیم از همین مسئولان که باید سختی را تحمل کرد. بله، ما هم قبول داریم. سختی‌ها را باید تحمل کرد. ولی به شرط این‌که بدانیم قرار است به چی برسیم؟ ‌یعنی قرار است به آزادی برسیم؟ به اقتصاد درست برسیم؟ به عدالت برسیم؟ به توسعه‌یافتگی برسیم؟ به چه برسیم؟»

او با «بی‌عقل» و «طالبانی» خواندن سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی گفت: «اگر مدیریت درست داشتیم، کار به تحریم نمی‌کشید. دشمن ما، خود ماست».
+97
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ادوینو - گوالف، کانادا

  خواهر فائزه عجب کشفی کردی هیچکس دراین نظام کاره ای نیست همانطور که پدر شما همه کاره بود وبعد انتساب رهبر چلمک خامنه ای توسط او به مرور زمان هیچ کاره شد.
  3
  73
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۱
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  نه بابا! ما فکر کردیم یک آدم سوپر باهوش با مدرک ٦ ابتدایی کاره ایه. واقعا مملکت یه جوک بیمزه أست. از یک طرف آدمهایی سر کار هستن که حتی از عهده یک شرکت کوچک برنمیان، از طرفی همین آدمها برای دنیا شاخ و شونه میکشن. بیمزگی این جوک اینجاست که اینها خیلی خوش شانس هستن که یک موزاییک از بهشت نصیبشون شده (روی علت نصیب شدنش هم میشه بحث کرد) و به خاطر موقعیت ژئوپلتیک ایران که هیچ ربطی هم به عرضه هیچ گروه و خطی نداره، از هزار طرف دارن حمایت میشن. فقط و فقط مردم و یک رهبر دلسوز میتونه این کاشی طلائی رو از دست همه بیناموسها (شرق و غرب و اخوند) در بیاره. اینجاست که جا داره بگیم رضا شاه روحت شاد. یکی مثل تو باید بیوفته جلو.
  4
  54
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۲
  ۳۶
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  تا حالا کدام پست و مقام خودش تصمیم گیرنده بود؟ قبلا همه تصمیم ها از خمینی و پدرت بود چرا حرف نزدی؟ همه چیز در دست یک آدم یک دسته و چلاق است که همه شماها را مات کرده.
  3
  57
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۳
  ۴۲
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا

  خفه، همه این جنایات از گور بابای تو رفسنجانی است که خمینی رو رقصاند، خامنه ای رو رقصاند و اخر کار خودش قبل از رقصیدنش، کشته شد!!
  2
  60
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۷
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  خود خامنه ای هم کاره ای نیست. یک هرم فکری بر اساس باور تشیع هست و یک نفر بر اساس این اندیشه در راس هرم می نشیند و تا کاخ تشیع بر سرشان خراب نشود یک مذهبی دیگر بر راس هرم می نشیند.
  7
  44
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۵
  ۴۷
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  پدر جنایتکار و بی شرفی داشت ، خودش هم ذوب شده همین سیستم اسلامی است ، اما برخلاف نماینده گان بیسواد و خواب آلود مجلس ، بسیار باهوش و حاظر جواب است ، افسوس که از این خانواده است .
  2
  35
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۶
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  شما یک رمزی برا ما شده. پای منتظری که وسط می‌‌یاد. چنان دفاع جانانه.که انگار این شیخ چگورا امت اسلام بود. پای این خانم که وسط می‌‌یاد. ذوب شده سیستم اسلامی. مانده کدام بیشتر لطمه زد ؟ منتظری کارگردان ولایت فقیه. یا این خانم. برا من که. سگ زرد بردار شغال است.
  3
  9
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳
  ۴۷
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. گرامی ، من در نهایت به یک بینش دیالکتیکی اعتقاد دارم ، نیچه در خانواده مذهبی رشد کرد ، فلسفه الهیات خواند ، اما در آخر خط خدا را هم در مواقعی زیر سوال برد ،پس انسان‌ها تغییر پذیر هستند ، اگه در آینده دختر هاشمی صادقانه جنایات پدرش را افشا کنه او هم میتونه برای من محترم بشه ، منتظری مبلغ ولایت فقیه بود ، اما بر اساس معیارهای متفاوت این داستان را میدید او خطر دیکتاتوریسم را در آن زمان‌نمی دید ، یک مثال برای فهم منظور من : کارل مارکس نظریه دیکتاتوری پرولتاریا را مطرح کرد ، اما او شریف ترین و ملایم ترین و‌عدالتجو‌ترین روشنفکر زمان خودش بود ، جنایات استالین و خمر سرخ ربطی به مارکس ندارد ، منتظری اشتباه کرد ، اما در عین حال در همان چهار چوب فکری خودش صفات انسانی هم داشت . برای نابودی رژیم اسلامی باید شانس تحول و دگرگونی و‌انتقاد پذیری صادقانه را داشته باشیم ،
  0
  3
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.