تائید دیدار حسین سلامی با خانواده لاری : «روایت این خانواده تحریف شده و جهت دار است»

رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسدارانبی بی سی :سخنگوی سپاه پاسداران دیدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران را با خانواده اسدی لاری والدین دو نفر از کشته‌شدگان در هواپیمای اوکراینی تایید کرد اما گفت روایت این خانواده "ناقص، جهت‌دار و تحریف شده" است.

محسن اسدی لاری و زهرا مجد، والدین محمدحسین و زینب اسدی لاری از کشته‌شدگان در هواپیمای اوکراینی در گفت وگو با روزنامه شرق و پایگاه خبری انصاف نیوز عنوان کردند فرمانده سپاه پاسداران به آنها گفته بود "اگر هواپیما سقوط نمی‌کرد، جنگ با آمریکا در می‌گرفت و ده میلیون نفر کشته می‌شدند."

اکنون رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران می‌گوید "مادر محترمه شهیدان اسدی لاری در بیان چگونگی دیدار و نیز سخنان فرمانده کل سپاه با وی و همسرش دچار اشتباه شده‌اند و پس از گذشت حدود دو سال از این اتفاق ( بهمن ۹۸) نقل ناقص ، جهت‌دار و تحریف شده ای را ارائه کرده‌اند".

به گفته سخنگوی سپاه اطلاق این جمله که "اگر اینها نبودند چه جنگی می‌شد و اگر این اتفاق (سانحه) نمی‌افتاد ۱۰ میلیون جمعیت کشته می‌شدند و این واقعه باعث شد که این جنگ رخ ندهد" به فرمانده کل سپاه "امری خلاف واقع و به دور از انصاف است".

رمضان شریف اضافه کرده که "کلید واژه «سپر انسانی» که از آغاز انقلاب تاکنون علیه فرزندان ملت ایران در این نهاد انقلابی و دیگر مدافعان وطن به کار گرفته شده است، نخ نما و شکست خورده است".

خانواده اسدی لاری در مصاحبه خود با انصاف نیوز هم گفته بودند سپاه با زدن این هواپیما از فرزندانشان به عنوان سپر انسانی استفاده کرده است.

رمضان شریف در بخش دیگری از توضیح خود درباره این دیدار نیز ادامه داد که برخلاف گفته‌های زهرا مجد، فرمانده سپاه پاسداران با درخواست محسن اسدی لاری نزد آنها رفته بود.

او گفته "هرچند سپاه دیدار با خانواده های این شهدای عزیز را برای خود افتخار و تکلیف می‌داند و در این راستا اراده خود را با حضور فرماندهان و مسئولین در منازل آنان نشان داده است ، اما نقل خانم اسدی لاری درست و دقیق نبوده و همانگونه که گفته شد پدر ارجمند شهیدان دیدار با فرمانده کل سپاه را از سردار سلیمانی (معاون بازرسی سپاه) خواسته بودند و ایشان و همسر محترمشان خانم اسدی لاری حتی در تاریخ ۹ آذر ماه ۹۹ کتاب نخبگان آسمانی را که پیرامون فرزندان‌شهید خود نوشته بودند را پس از حدود یکسال از دیدار به عنوان هدیه برای سردار سلامی ارسال کرده اند".

سخنگوی سپاه در توضیح این دیدار گفته "در عصر پنج شنبه مورخ ۱۷ بهمن ماه ۹۸ به همراهی سردار سلیمانی ( معاون بازرسی سپاه) ، سردار شریفی (مدیر ایثارگران سپاه ) و چند تن دیگر از مسئولین سپاه در منزل وی حضور می‌یابند؛ در این دیدار همچنین علاوه بر خانواده محترم تعدادی از بستگان نیز حضور داشتند".
+6
رأی دهید
-109

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  شما حتما راست میگی پس بر پدر دروغگو لعنت.
  3
  115
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۴
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  اخه مرتیکه، لابد کامل و تحریف نشده و بی جهتش هم دست توست. تو رو میزنی بی بی سی هم پخشش میکنه. شما بچه صیغه ای ها برای دو روز بیشتر موندن توی قدرت و ثروت و از ترس ماتحت اتون که امریکا حمله میکنه زدین ١٧٦ نفر بیگناه رو از قصد کشتین. بد جوری بواسیرتون از حلقومتون بیرون کشیده میشه. زیاد دور نیست
  4
  108
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۰
  ۵۶
  ادوینو - گوالف، کانادا

  یک احمق دیگر حرفهایه احمق بی وجدان دیگر را تصیحیح میکند ،وقتی احمقان رازی به ذلت سکاندار مملکت باشند وضع مملکت از این بهتر نمیشود ،روحت شاد شاهنشاه که افکارت برای رفاه مردم جلوتر از زمان خودت بود وتقدیر زمان با تو یاری نکرد وشد آنچه در تاریخ در قرون وسطا بر مردم آمد دیکتاتوری مذهبی که عقل ومنطق را منسوخ و کارنوال خرافات وشکنجه آزاد اندیشان برپا شد من خوشحالم از اینکه مردم به ذات این حکومت پی برده ومقاومت وحقشان را مطالبه میکنند ولا اینکه همه گیر نباشد اما جرقه ایست در تاریکی ظلمت این مستبدان که لرزه بر اندامشان می اندازد درود بر حق طلبان .
  4
  87
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۵
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  روایت صحیح اینست که ایران قبلا اطلاع میدهد که برای مصرف داخلی می خواهد چنگ و دندان نشان دهد. امریکائی ها یک پادگاه متروکه را در عراق تعیین میکنند. همزمان از دوبی 4 هواپیمای امریکائی به گشت زنی مشغول میشود که این نوابغ سپاه فکر میکنند که ان ها قصد حمله به ایران را دارند (بدون قصد حمله به ایران) و معلوم نیست به چه دلیلی این فرماندهان مغز فندقی تصمیم به سرنگونی یک هواپیمای مسافربری میگیرند. از زمان حمله به پادگان متروکه ی فاقد سکنه در عراق تا تصمیمات بعدی و حمله به هواپیمای اکراینی فقط بلاهت و بلاهت و بلاهت. 40 و اندی سال بلاهت و نهضت ادامه دارد
  6
  74
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۵
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  هی همش میزنن ، بوش عالم و آدم رو فرا گرفته ، ولی این بیشرفها از رو نمیرن !!
  4
  47
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۲
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران
  توی ایندیپندنت نوشته بود روسا اس۴۰۰ به بشار اسد فروعتن،اما خودشون راه می اندازنش،سوریها اموزش ندیدن .سربازان سوریه بلد نیستن راه اندازی کنن اس۴۰۰ رو بدون کمک روسها.خیلی دقت میطلبه. اما احتمالا این سپاه برای خودشیرینی به رهبر خودکفایی بازی دراورده زده بخودی حالا جایزه هم میخواد!
  5
  17
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۹
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  من فکر میکنم که این آقای سخنگو در فیلم سیاره میمون ها نقش بازی کرده بود، البته بدون گریم!
  4
  44
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۴:۱۶
  ۴۷
  armin13 - تهران، ایران

  اینجوری که پیداست در سپاه یکی از یکی دروغگوتر ، خبیث تر ، فاسدتر ، احمق تر ، خائن تر و .....
  7
  43
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.