پوتین: مسکو انقلاب‌های رنگی در سرزمین‌های پیشین اتحاد جماهیر شوروی را تحمل نخواهد کرد

 پوتینیورونیوز :ولادیمیر پوتین روز دوشنبه گفت که نیروهای روسیه و متحدان که برای حمایت از دولت قزاقستان و «مبارزه با تروریسم بین‌المللی» به قزاقستان رفته اند که پس از پایان ماموریت خود این کشور را ترک خواهند کرد. ٰ

نظامیان روس به همراه نظامیان از دیگر کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی، از جمله قرقیزستان، بلاروس و ارمنستان برای «سرکوب معترضان» یا آنطور که این سازمان ادعا می کند برای «برقراری صلح» از هفته گذشته وارد قزاقستان شدند. حدود ۲۰۳۰ نظامی به رهبری روسیه در قزاقستان مستقر شده اند.

رئیس جمهوری روسیه در جریان نشست ویدئویی با رهبران کشورهای متحد روسیه در آسیای میانه گفت: «ٰزمانی که این گروه(نظامیان عضو سازمان پیمان امنیت جمعی) وظایف خود را انجام داد، از خاک قزاقستان خارج می شود.»

پیش از او قاسم ژُمارت توکایف، رئیس جمهوری قزاقستان هم «قول داده بود که عقب نشینی نیروهای سازمان پیمان امنیت جمعی» بزودی انجام خواهد شد.

ولادیمیر پوتین در این نشست تاکید کرد که «در حال حاضر گروه های مردان مسلح که به وضوح تجربه رزم و نبرد نظامی دارند و در مراکز خارج از کشور آموزش دیده اند، امروز در قزاقستان علیه دولت مستقر شورش کرده اند.»

وی در این ویدئو کنفرانس هشدار داد که «مسکو انقلاب های رنگی در سرزمینهای پیشین اتحاد جماهیر شوروی را تحمل نخواهد کرد.» رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که او و متحدانش نمی گذارند «سناریوهای انقلاب های رنگی» در این کشورها شکل گیرد.

انقلاب های رنگین یا مخملی واژه ای است که عموما درباره اعتراضات و خیزش های مورد حمایت غرب در جمهوری های استقلال یافته و یا کشورهای عضو بلوک شرق در زمان جنگ سرد و پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در دو دهه اخیر بارها مورد استفاده قرارگرفته است. نخستین نمونه این انقلابهای رنگی در چکسلواک، متحد شوروی در «بلوک شرق» در سال ۱۹۸۹ رخ داد. پس ازآن شاهد اعتراضات و انقلاب های رنگین مشابهی در صربستان سال ۲۰۰۰، گرجستان سال ۲۰۰۳، اوکراین سال ۲۰۰۴ و قرقیزستان در سال ۲۰۰۵ بودیم.

ولادیمیر پوتین در سخنان خود تاکید کرد که «این نه اولین و نه آخرین تلاش برای مداخله در امور کشورهای متحد منطقه ای خواهد بود.»
+20
رأی دهید
-72

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  در ولایت هم خیلی وقت پیشا یه انقلاب رنگی کردند، انقلاب سفید. ولی بعد به رنگ سبز ( رنگ سیدها) تغییر یافت.
  84
  16
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۱
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  قزاقستان مردمی دارد شدیدا عقب مانده ی اسلامی که همراه با چچن ها در سوریه به نفع داعش می جنگیدند. این ها گرفتار مزخرفات اسلامی و بسختی درست میشوند. من در اینجا پوتین را تائید میکنم
  12
  40
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۰
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. آدم می‌‌خواست .درک کند. انقلاب سفید چیست؟ مال روسیه ۳۷ میلیون را کشت. مال چین ۱۰۰ میلیون . مال ویتنام.کره شمالی .کوبا .هنوز که هنوز بعد از ۷۰ سال می‌‌کشند. مال ما، فهدال‌ها از یک طرف زوزه می‌‌کشیدند. آخوند‌ها از یک طرف. خلقی‌ها از طرف دیگر. چه باید کرد.مرغ همسایه همیشه غاز است.
  8
  27
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۵
  ۴۲
  Roger Waters - میامی، ایالات متحده امریکا

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. انقلاب ۵۷ قهوه ای رنگ بود.
  4
  57
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۱
  ۵۱
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  پشت این قضیه قزاقستان طبق معمول آمریکا و نوچش ترکیه هست. آمریکا میخواد روس‌ها رو تحت فشار بزاره و رجب اردک هم دنبال ترک بازی کردن هست به خیال خودش ترکستان کنه همه جا رو. کلا میخوان روسیه و چین رو تحت فشار بزارن. روسیه مشغول بشه به اینجا و دست از سر اکراین برداره و رجب الاغ هم نفوذ کنه آسیای میانه و اویغورها رو تحریک کنه.
  10
  22
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۵
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. همین‌هایی که عقب مونده مینامی، کسی را دارند به نام خبیب که از بچگی با خرس گلاویز میشده و امروز مالک همه کمربندها هست. و مکگریگر رو اگر داور دخالت نمیکرد به فنا فرستاده بود.
  27
  7
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۰
  ۳۷
  انسان باش - لندن، انگلستان

  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک . اون رفیقمون خوب زد تو دهنت که گفت عنقلاب ۵۷ هم قهوه ای بود،
  3
  32
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۰
  ۴۲
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا
  فقط اگه تیتر اینطوری بود: امریکاانقلاب‌های رنگی در امریکای لاتین را تحمل نخواهد کرد!!! اخ شعارمرگ بر استعمار و امریکای جهان خواری اینجا راه میافتاد که کل سایت قهوه ای میشد!!!
  4
  9
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۱
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. اینجا کلام در باب سیاست است، نه طاعون و وبا که شما مطرح کرده‌ای.
  7
  4
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۶
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. من‌ اشتباهی برای جناب رزمجو نوشته کردم، منظورم به شما هست.
  8
  6
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۸
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. عزیزم سخن از هوش و دانائی است نه کسی که با خرس کشتی میگیرد. اکثر متفکرین جثه ی ضعیفی دارند چون بجای هیکل به ارایش مغزشان بها داده اند
  0
  7
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۶
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. ایول ، موافقم.، البته راستش من به همه مثبت دادم، چون همه شما عزیزان به نوعی یک واقعیت پنهان را بازگو کردید!
  1
  2
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۳
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  اقدام پوتین در این مورد کاملا موجه است. امریکا حکومت را به طالبان سپرد تا اغتشاشات اسلام عقب افتاده و مهجور و قرون وسطائی را به جمهوری های شمال افغانستان بکشد و بدون اقدام به موقع پوتین در قلع و قمع این اوباش این جمهوری ها اعم از تاجیکستان و دیگر کشورها در تاریکی و سیاهی اسلام 500 سال به عقب میرفتند.
  0
  8
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۲
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. استناد شما در رابطه با هوش و هیکل مستند نیست. زیرا خود من برای خرید البسه به فروشگاه‌های xxxl مراجعه میکنم.
  4
  0
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۳
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. عزیزم . بزرگی و کوچکی هیکل ربطی به هوش و دانائی ندارد. ولی بارها عرض کرده ام که الزاما خواننده و ورزشکار بودن دلیل هوش و دانائی و پیشرفت مغزی نیست ضمن اینکه فرهنگ یک ملترا با احوالات یک کشتی گیر بررسی نمی کنند. حالا کاملا مشخص شده که با نقشه ای دقیق قرار بوده در انجا انقلاب اسلامی پیاده شود. منتهی یک مملکت اسلامی شبیه طالبان
  0
  5
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. چون شما هنوز در تاریکی و پذیرای راه راست و روشنایی نیستی، نمی‌خواهم از روایات و احادیث استفاده کنم. ولی با استناد به شاهنامه فردوسی که می‌گوید: ز نیرو بود مرد را راستی، ز سستی کژی زاید و کاستی. یعنی عقل سالم در بدن سالم است.
  2
  0
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۳
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. عزیزم اگر اینطور بود فیل و پلنگ هم سلطان دنیا میشدند. نیرو فقط در بازو نیست. نیروی اندیشه هزار فیل را از پا در می افکند
  0
  2
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۰
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. عزیزم من از دانش موجود در قرن 21 تلمذ میکنم و مثل نیم بیلیون هندو که گاو پرست و بیش از یک بیلیون مسلمان که سنگ پرست هستند مغزم در 1400 سال قبل و عقبتر قفل نشده است. ان نوری که از یک سنگ و مرامش که دستور جنایت و سربریدن میدهد و انرا خالق می بینید ارزانی شما. چیزی را که شما در یک سنگ می بینید هندوها در گاو می بینند و حداقل خدای دروغین ان ها مثل خدای دروغین اسلام دستور جناین نمی دهد. من ائین هائی را دوست دارم که به بشر درس عشق و محبت میدهند
  0
  5
  ‌سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.