تلاش باشگاه پرسپولیس برای کسب مجوز حرفه‌ای با «جعل سند»

دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در شرایطی موفق به کسب مجوز حرفه‌ای نشدند که بررسی مدارک ارسالی این دو به کمیته بدوی فدراسیون فوتبال، نشان از مشکلات عجیبی از جمله جعل در پرونده به خصوص از سوی باشگاه پرسپولیس دارد.

خبرگزاری تسنیم با انتشار نامه‌ای از ایرادات کمیته بدوی فدراسیون فوتبال از مدارک باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس در راستای کسب مجوز حرفه‌ای رونمایی کرده است که بنابر این دلایل، این دو باشگاه موفق به کسب این مهم نشدند.

در شرایطی که این دو باشگاه از اسفند ۱۳۹۹ تا ۱۰ مهرماه ۱۴۰۰ فرصتی هفت ماهه داشتند تا مدارک مرتبط و مد نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا را تکمیل کنند، عدم تحقق این مهم، به عدم کسب مجوز حرفه‌ای و درنهایت حذف تیم های استقلال و پرسپولیس از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا منجر شد.

جدا از مشکلات ساختاری، بدهی‌ها و عدم ارائه به موقع گزارش حسابرسی، عدم تکمیل و ارسال به موقع مدارک مد نظر کمیته بدوی از جمله دلایلی عنوان شده که در نهایت مجوز حرفه‌ای این دو باشگاه را زیر سوال برد. این در حالی است که برخلاف باشگاه استقلال، پرسپولیس در این مدت زمان تغییرات مدیریتی نیز نداشته است.

نکته عجیب‌تر اینکه در بخش مدارک ناقص ارائه‌شده از سوی باشگاه پرسپولیس، ارسال سند جعلی و فتوشاپ شده‌ قرارداد افسر امنیتی با تغییر تاریخ در سامانه قرار گرفته است. عدم تطابق تاریخ شروع قرارداد و سال مجوز حرفه‌ای نیز که آن هم جعلی و فتوشاپ شده از دیگر ایرادهای طرح شده به پرونده درخواست مجوز باشگاه پرسپولیس است. کمیته بدوی طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا به دو مورد کاملاً مشخص در این خصوص اشاره کرده است.

این در حالی که در مورد مشابه، باشگاه استقلال به دلیل آماده نبودن بخشی از مدارک نتوانسته مستندات لازم را تکمیل و بارگذاری کند، اما در پرونده مدارک این باشگاه، جعل مدرک صورت نگرفته است.

دیگر نکته مهم در پرونده باشگاه پرسپولیس موضوع بدهی این باشگاه به گابریل کالدرون، سرمربی آرژانتینی پیشین این باشگاه و دستیارش بوده است.

همچنین در پرونده این دو باشگاه، موضوع مالکیت مشترک در بخش نواقص قرار گرفته است که براساس آن، وزارت ورزش مالک ۹۷.۵ درصد باشگاه استقلال و ۹۸ درصد باشگاه پرسپولیس اعلام شده است.
+53
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  تحت تعقیب وزارت - لندن، انگلستان
  شعار بعدی استادیوم : ( پرسپولیس فتوشاپ هو هو هو هو - پرسپولیس فتو شاپ هو هو هو هو ) البته خارج از کری خونی و‌شوخی باید تاسف خورد به حال مملکتی که دو تا از قدیمی ترین و پرهوادارترین باشگاههای آسیا را دارد و با مدیرت سردارها اینگونه می شوند.
  3
  15
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.