ساکنین تهرانپارس: می‌ترسیم در خیابان راه برویم

شب‌های تهرانپارس شب های شلوغ و ترسناکی است، از دور دور اعصاب خورد کن و مزاحمت برای نوامیس گرفته تا کیف قاپی و موبایل دزدی که آرامش را از مردم سلب کرده است.
 
یکی از کسبه قدیمی چهارراه تیرانداز می‌گوید: شب گذشته موبایل 3 نفر را موتور سواران از مقابل مغازه زدند یک دختر جوان، یک مرد و یک زن.  گوشی خود من و دو نفر از همکاران ما را هم زده اند.
 
به گفته او، موتوری ها به صف با پلاک‌های مخدوش چشم می‌چرخانند تا طعمه مورد نظر خود را پیدا کنند.
 
مردم عبوری هم با تایید این موضوع از حجم بالای کیف قاپی و زورگیری و موبایل قاپی در این منطقه از تهران گفتند.
 
اگر ساکن تهران باشید حتما گذرتان به محله تهرانپارس افتاده است، منطقه 4 شهرداری تهران که یکی از محله های نسبتا قدیمی شهر به حساب می آید و در شمال شرق پایتخت واقع شده است. تهرانپارس بر اساس آمار یکی از پرتراکم ترین و شلوغ ترین مناطق شهر تهران به حساب می آید.
 
سایت "نواندیش" با ذکر این مقدمه نوشت: "طی ماه ها و سال های اخیر براساس آمار نیروی انتظامی کیف قاپی و دزدی به دلیل مشکلات معیشتی به شدت رو به افزایش رفته است تا جایی که چندی پیش فرمانده انتظامی از مردم خواست در برابر زورگیری مفاومت نکنند، متاسفانه این کیف قاپی، موبایل قاپی یا زورگیری که پیش از این عمدتا مناطق جنوبی و حاشیه ای شهر را در بر می گرفت حالا دیگر شرق و غرب و شمال و جنوب نمی شناسد.
 
تهرانپارس و مشخصا چهارراه تیرانداز که حدفاصل فلکه اول و سوم تهرانپارس است به یکی از بورس های کیف قاپی و موبایل قاپی تبدیل شده تا جایی که کسبه و مردم از در آوردن موبایل یا حتی راه رفتن در پیاده رو های این منطقه هراس دارند، تعدادی از کسبه و مخاطبان نواندیش که ساکن این منطقه هستند در پیام هایی خواستار پیگیری موضوع از جانب ما شدند و به همین منظور خبرنگار اجتماعی نواندیش برای گفتگو با آن ها به این منطقه از تهران سری زد و با تعدادی از کسبه این منطقه در مورد مشاهدات شان گفتگویی ترتیب داد:  یکی از کسبه قدیمی چهارراه تیرانداز درباره مشاهدات خودشان از سرقت های این منطقه می گوید:چه بگویم! باورتان می شود روزی حداقل 2 مورد موبایل قاپی یا کیف قاپی در مقابل مغازه می بینیم که واقعا اعصاب و روان ما را مختل کرده است!
 
همین شب گذشته موبایل 3 نفر را موتور سواران از مقابل مغازه زدند یک دختر جوان، یک مرد و یک زن و نمی دانید که داد و فریادهای این بندگان خدا چه به روز اعصاب ما آورد. چرا راه دور برویم گوشی خود من و دو نفر از همکاران ما را هم زده اند.  این فروشنده پوشاک که خودش هم ساکن این منطقه است در مورد تاثیر این مساله بر کاسبی شان هم گفت: مشخصا تاثیر دارد همین دیشب ما از ترس ساعت 8 نیم مغازه را تعطیل کردیم، خوب اگر به یکباره بیایند داخل مغازه و زورگیری کنند چه باید بکنیم؟!
 
احتمالا نباید مقاومت کنیم! از شما می خواهیم فقط یک شب اینجا حضور پیدا کنید موتوری ها به صف با پلاک های مخدوش چشم می چرخانند تا طعمه مورد نظر خود را پیدا کنند.  بعد از گفتگو با ایشان به سراغ یکی دیگر از کسبه رفتیم، او هم با تایید اظهارات همکار خود گفت: واقعا نمی دانم چه بگویم فکر نمی کنم هیچ جای تهران به این شکل باشد، روز گذشته همه تصمیم گرفتیم که با شماره 197 نیروی انتظامی تماس بگیریم و به آن ها هم گزارش دهیم قول رسیدگی دادند و فعلا امیدواریم، واقعا امیدواریم همانطور که در شلوغی ها شاهد حضور نیروهای زحمتکش انتظامی در چهارراه هستیم در حالت عادی هم این حضور را ببینیم بلکه حداقل امنیت کسب و کار ما فراهم شود.
 
  مردم عبوری هم با تایید این موضوع از حجم بالای کیف قاپی و زورگیری و موبایل قاپی در این منطقه از تهران گفتند و همه خواستار این موضوع شدند که نیروی انتظامی توجه ویژه ای به این منطقه داشته باشد، خلاصه شب های تهرانپارس شب های شلوغ و ترسناکی است، از دور دور اعصاب خورد کن و مزاحمت برای نوامیس گرفته تا کیف قاپی و موبایل دزدی که آرامش را از مردم سلب کرده است.
+88
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  danyou - تل آویو، اسرائیل

  پس چی اون رهبر پفیوز میگه هیچی نداشته باشید مردم امنیت دارید . هیچ جای دنیا مثل ایران مردم امنیت ندارن. خب ببریدش همین تهرانپارس همین موتوری های پلاک مخدوش گروهی بهش عشق بورزن که امنیت رو از در عقب با کمال وجود حس و لمس کنه. کی میشه این آخوندها همگی یه روز بمیرن مردم نفس بکشن.
  9
  162
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۴
  ۴۲
  شیرمردان - سیدنی، استرالیا

  وقتی دولتمردان و بیت بعد از چهل سال با این همه پول هنوز دزدی می‌کنند از موتوری گرسنه چه انتظاری دارید. ای کاش ننش غورتش داده بود و به دنیا نمی آمد تا باعث این همه زجر و بدبختی بشه.
  4
  118
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۹
  ۵۱
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  هیچ کجای دنیا مردم الکی وسط شب و نیمه شب راه نمییوفتن تو خیابون راه گردی، مگه اونجا محله توریستی هست ملت شبا میان بیرون؟ منم تو این ایالتی که هستم شب عمران تنهایی بیام بیرون پر خلاف کار سیاه و مکزیکی هست که واسه یه دلار هر کاری میکنن.
  28
  13
  دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.